Gydytojų konsultacijos

Atsakymai pagal gydytojus - Liucija Vaitkevičiūtė

  Klausimas užduotas - 2014-02-03 21:08:21

  Laba diena gerb,Liucija...turiu begale klausimu del sveikatos..jau daugiau nei pries 3 metus pablogejo bendra savijauta,daznas, kaip man atrodo ,persalimas,kuris susideda pastoviai is temperaturos kuri pakyla max iki 37,5 ir krutines lastos skausmu,deginimu,minkymu,buna oro patruksta. Pradzioj visa tai kas ketvirti budavo,su metais vis dazneja..siais metais is vis visa tai tesiasi be sustojimo,negaliu normaliai gyventi. Siuo metu esu uzsieni,tai ju daktarai juokaudami sako tokia temperatura normali,nors man nenormali,mane slegia,traukia prie zemes,ir jei neisgeriu kokio parecetamolio ar ibuprofeno,nepagereja..Pernai grizus i Lietuva kai buvau,dariaus kraujo tyrimus,kurie geri,skydliauke tyre,irgi puiku..nzn net ka dar butu galima pasidaryt,jau beveik menesis laiko kai tie simptomai mane kamuoja,as jau net bijau vaistus gert,jie padeda,bet juk kitus organus sodina. Beje,man 38 metai,jau trys metai kai esu metus rukyt,nes kai pradejau dazniau sirgti,meciau. Tiesa,karta kai sviete plaucius,nuotraukoje matesi mazas taskelis,sake tai ir yra pasalimas,gerk ibuprofena. Prasau,patarkit ka man daryt,kaip issigyditi si negalavima? Jau man net baisu daros. Labai jums dekoju.

  Atsakymas

  Dažnos peršalimo ligos vargina žmones, serančius lėtinėmis plaučių ligomis (bronchų astma, lėtiniu bronchitu, ypač jei anksčiau rūkėte), lėtinėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis (lėtine sloga, esant polipų), bei, rečiau, turintiems gastroezofaginį refliuksą. Iš tiesų, vakarais, temperatūra virš 37 ir sveikiems žmonės būna gana dažnai, ji gali varginti ir dėl nuovargio, lytinių takų infekcijų, netvarkingų dantų. Reikėtų, kad Jus apžiūrėtų gydytojas ir atliktų, bent, kraujo tyrimus.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72893

  Klausimas užduotas - 2014-02-02 18:46:45

  Sveiki, turiu lb nemalonia problema su sonkauliais. Pries puse metu vienas sonas buvo smarkiai sumustas, tris menesius skaudejo(pirma menesi isvis nieko daryt negalejau,poto tik po truputi fiziniais veiksmais uzsiimdavau) Po traumos persisvieciau sonkaulius ir jokiu skilimu ar luzimu nebuvo. Taigi praejo 6 menesiai ir gavau lengva sukretima i ta sonkauliu puse kurie buvo stipriai suzaloti. Ant rytojaus trauma atsinaujino, panasiai kaip pries pusmeti. Kaip taip gali but? kdl nesugije per puse metu? ko imtis? Db lb trugdo gyvent manuoju gyvenimo ritmu...

  Atsakymas

  Jau atsakyta
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72888

  Klausimas užduotas - 2014-02-02 18:43:14

  Sveiki, turiu lb nemalonia problema su sonkauliais. Pries puse metu vienas sonas buvo smarkiai sumustas, tris menesius skaudejo(pirma menesi isvis nieko daryt negalejau,poto tik po truputi fiziniais veiksmais uzsiimdavau) Po traumos persisvieciau sonkaulius ir jokiu skilimu ar luzimu nebuvo. Taigi praejo 6 menesiai ir gavau lengva sukretima i ta sonkauliu puse kurie buvo stipriai suzaloti. Ant rytojaus trauma atsinaujino, panasiai kaip pries pusmeti. Kaip taip gali but? kdl nesugije per puse metu? ko imtis? Db lb trugdo gyvent manuoju gyvenimo ritmu...

  Atsakymas

  Kyla klausimas, kodėl Jūsų nusprendėte, kad trauma atsinaujino, o šonkauliai nebuvo sugiję (tai nustatyti galima tik rentgenologinio tyrimo pagalba). Iš tiesų, po lūžio dar iki keleto metų, buvusi traumuota vieta, jei sumušama, ar patempiami toje srityje esantys raumenys, raiščiai, yra labai skausminga. Gali būti, kad nuo vaistų nuo skausmo ir uždegimo Jūsų sveikata pasitaisys.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72887

  Klausimas užduotas - 2014-01-28 05:45:39

  Laba diena, Esu moteris 34 metų. Prieš du metus buvo įsisegusi erkė. Ją ištraukė ligoninėj, vėliau paraudimo nebuvo. Po mėnesio šoko temperatūra. Buvo siaubingai silpna, krėtė siaubingas drebulys, aš gulėjau lovoj paslika, neturėjau jėgų net kalbėti. Tuo metu nekosėjau, nebuvau peršalus. Temp. buvo virš 38. Pasilaikė 2 dienas, bet numušiau. Po savaitės vėl šok virš 39, ir taip laikėsi 5 dienas, jos man jau nepavyko numušti, todėl paguldė ligoninėn. Ten paėmė kraują tyrimams dėl erkių ligų. Atsakymas - neigiamas, tada vėl po kurio laiko pakartojo tyrima - vėl neigiamas. Vietos ligoninėj kiek imdavo kraują rodė uždegimą. Mėnesį prasirgus viskas taip ir liovėsi kaip ir prasidėjo. Taip diagnozė ir liko su klaustuku. Tada išsiuntė Kaunan pas hematologą, ten tyrimai ir buvo geri. Bet... Prieš kelias dienas, man vėl viskas pasikartojo. Naktį prasidėjo stiprus drebulys, temperatūra pakilo 38,5, ją numušiau. Jaučiau didelį silpnumą. Bet ant rytojaus vėl paslika guliu lovoj, nes neturiu jėgų - pakilti iš lovos. Po poros dienų viskas praėjo - kaip nebūta. Kaip mano vyras pasakė " kaip iš numirusių prisikėliau". Pas gydytojus dar nebuvau. Bijau kad vėl paguldys. Tik dėl ko? Kaip Jūsų akims žiūrint Gydytoja tokia situacija? Ačiū už atsakymą.

  Atsakymas

  Iš tiesų tai gali būti tiesiog infekcija, gali būti kraujo liga, piktybinis susirgimas. Primygtinai rekomenduočiau kreiptis į gydytoją.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72878

  Klausimas užduotas - 2014-01-27 15:35:24

  Sveiki, Temperatura 36.8 - 37.3 laikosi jau trecia savaite. Persti gerkle, sloga, krenksciu - neatsikoseju. Kartais maudzia pilvo apacios srityje, desineje pilvo apacios puseje arba skrandi. Rukau. Kraujas norm, plauciu nuotrauka norm. Seimos gydytoja israse antibiotiku 'claritro....500g'. Gal tureciau kazka issitirti papildomai ir pergyventi labiau nei del persalimo?

  Atsakymas

  Jei tokia temperatūra jau laikosi 3 sav., reikalingas nuodugnus ištyrimas: infekcijų, tame tarpe ir lytinių takų, reumatinių ligų, priklausomai nuo amžiaus, dėl piktybinių navikų. Rekomenduočiau pakartotinai kreiptis į savo šeimos gydytoją.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72876

  Klausimas užduotas - 2014-01-16 14:54:17

  Laba diena,pries 10dienu atsikeliau ir skaudejo desines puses peti,net tynimas buvo ir desines puses sonkaulius,skausmas ne pastovus tik kai ikvepdavau giliau ar ka pakeldavau,daktare israse pasiteplioti dolobene gelio ir skausma malsinamuju tableciu,tabletes pageriau tik pora dienu,poto skausmas atslugo liko tik toks durimas ir tai kai judu ar ka sunkaus pakeliu,o kelt privalui nes auginu suneli 8menesiu.kas tai galetu buti? skaiciau kad gali buti su vidaus organais susije tulzis ar kapenis,bet siaip tokiu pozymiu kaip slapimas tai svarus,pilvo neskauda kai spaudziu net ta vieta kur duria kai spaudziu ne skauda,gal zinot kas tai? dekui is anksto uz atsakyma

  Atsakymas

  Pagal Jūsų pasakojimą, panašu, kad Jus vargina tarpšonkaulinių nervų neuralgija, jei būtų tulžies latakų, kepenų ligos, skausmas daugiau būtų priepuolinis, po dešiniu šonkaulių lanku, duobutėje.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72851

  Klausimas užduotas - 2014-01-14 10:35:47

  Laba diena. Tampant kraujo donoru yra sąlyga, kad žmogus bent dvi savaites prieš tai turi jaustis gerai ir nesirgti jokiomis peršalimo ar infekcinėmis ligomis. Norėjau paklausti, ar duodant kraujo peršalus suprastėja duodamo kraujo kokybė, ar tai kenkia tik pačiam donorui? Ar tai gali pakenkti žmogui, kuriam perpilamas kraujas? Dėkui už atsakymą.

  Atsakymas

  Kiek teko girdėti, iš sergančiojo kraujo komponentai neimami tiek dėl jo paties, pirmiausia, sveikatos, tiek ir dėl kai kurių ligų galimo perdavimo recipientui.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72846

  Klausimas užduotas - 2014-01-13 18:25:54

  Laba diena, buvo darytas MRT tyrimas, išvadoje parašyta: "deš. temporaliai nedidelė neuroglialinė cista, baltosios medžiagos hiperintensinis židinukas deš. T periventrikuliariai. Deš. mastoidito požymiai." Pas šeimos gydytoją tik mėn. pabaigoje. Gal galima trumpai, kas tai per liga. Nes dažnai labai isiskauda galvą.

  Atsakymas

  Skausmai gali būti ir dėl mastoidito - tam tikrų galvos kauluose esančių struktūrų uždegimo, tačiau, reikėtų, kad tvirtai sprendimą padarytų tyrimą paskyręs gydytojas, kuris žino jūsų skausmų pobūdį, kitus nusiskundimus ir simptomus, bei vartojamą gydymą.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72842

  Klausimas užduotas - 2014-01-12 16:40:35

  Laba diena, Norėčiau užduoti jum klausimą kaip panaikinti arba sumažinti lūpų raudonį, pakeisti lūpų spalvą į labiau panašią odos spalvos. Gal būt kokį prieparatą arba tepaliuką, vazeliną parekomenduotumėte? Nes pas mane yra labai raudonos lūpos, jos visada tokios buvo, man dabar 20metų, esu vaikinas. Labai retais atvejais jos pašviesėja, tuomet visai pasikeičia mano estetinė išvaizda. Esu išbandęs ir paprastą vazeliną, ir Eucerin lip aktiv ir kitokių. Labai norėčiau, kad parekomenduotumėte konkretų produktą, ne tik siuntimo pas dermatologą. Iš anksto dėkoju.

  Atsakymas

  Laba diena, Be abejo, kiekviena problema yra pačiam žmogui, net ir kosmetinė, rimta. Moterys lūpų spalvai paryškinti naudoja lūpų dažus, daromas ilgalaikis makiažas. Istoriškai, vyrai naudodavo dekoratyvinę kosmetiką net ir gausiau nei moterys baroko, rokoko epochose, šiais laikas tokių nedaug, tačiau, tai nereiškia, kad vyrai jos naudoti negali. Deja, medicininių priemonių lūpų spalvai kontroliuoti kol kas nėra žinomų.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72838

  Klausimas užduotas - 2014-01-10 15:17:00

  Laba diena gydytoja, man darė kraujo tyrima, atsakymas buvo toks TTH 3,38 ir FT4 11,49. Jau daugiau nei puse metu yra sutrikes mėnesinių ciklas, sergu kas du menesiai, o kai susergu tada sergu 2 savaites, muša karštis jo pasekoje prakaitas, kuris buna dažnai. Kankina nemiga, galvos skausmai, nagai skilinėja, auga svoris, likau vangi, mieguista, labai sausa kojų oda, kartais rytais būna paburkęs veidas. Gydytoja vaistu neskyrė, sako skydliaukės tyrimai geri, ar tikrai viskas normos ribose? tik neaišku nuo ko tada tiek skydliaukės požymių... Labai ačiū už atsakymą

  Atsakymas

  Laba diena, Jūsų skydliaukės pateikti hormonai yra normos ribose. Dėl menstruacinio ciklo sutrikimų kaltos gali būti ne tik endokrininės ligos, o iš jų ne vien skydliaukės funkcijos sutrikimai, todėl, šio klausimo geriausia būtų klausti gydytojos ginekologės.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72836

  Klausimas užduotas - 2014-01-09 22:36:24

  Laba diena. Noriu sužinoti ar atsiradęs gumbas ant krūtinkaulio žemiau nei krūtų tarpas gali būti lipoma ar jau čia tas piktas?

  Atsakymas

  Laba diena, Jei darinys minkštas, gali būti lipoma, jei kietas - fibroma, krūtinkaulio deformacija, kiti dariniai. Tačiau, tiksliai nustatyti gali tik Jus apžiūrėjęs Jūsų šeimos gydytojas.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72833

  Klausimas užduotas - 2014-01-09 17:57:57

  kodel kudikis 3.5 men gerdamas misinuka rausta veiduka bet tik tol kol geria??

  Atsakymas

  Laba diena, Šio klausimo klaskite vaikų ligų gydytojo.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72832

  Klausimas užduotas - 2014-01-03 23:44:26

  Laba diena jau keturi men skauda kairysys sonas apacioje po paskutiniu sonkauliu skausmas pasireiskia rytais, kartais eina i stubura ,jau trys metus orui keiciantis vis suskausta kaulai skausmo buna stipraus, dariausi tyrimus, ir kaulo tanki ir bendra kraujo tyrima,visi tyrimai geri, virskinimu nesiskundziu, apetitas geras, tustiniuosi taip pat reguliarei be pakitimu, geriu omeprazoli, pankretina po valgio, kur patartumet kreiptis ir dar kokius tyrimus pasidryti, plauciu nuotrauka pasidariau viskas gerai, gydytojai sako kad yra nervu sakneliu uzdegimas susileidau diklofenaka nieko nepadejo ir kitus vaistus geriau nuo skausmo bet niekas nepadeda, buvo prirasyta fizioterapija visa kursa naudojau nepadejo gal patartumet kur kreiptis ir dar kokius tyrimus pasidaryti. Aciu uz atsakyma

  Atsakymas

  Laba diena, Iš tiesų labai panašu į nugaros smegenų šaknelių ligą, tačiau, būtinai reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, nes tik apžiūrėjęs gydytojas gali nustatyti, kokioms ligoms būdingi jūsų jaučiami simptomai, o pagal tai sudarytų tyrimų planą.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72813

  Klausimas užduotas - 2013-12-27 19:21:32

  Sveiki. Noreciau pasiteirauti ka reiskia Cavum Vege(anatominis variantas)?. Galvoss smegenu kompiuterineje tomografijoje isvada ,,Tarpe soniniu skilveliu Cavum Vege(anatominis variantas).

  Atsakymas

  Laba diena, Iš tiesų, turėtų būti parašyta "cavum vergae", kuri yra natūrali, normoje esanti ertmė, dar kartais vadinama šeštuoju smegenų skilveliu.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72797

  Klausimas užduotas - 2013-12-16 20:22:31

  Labadiena noriu jusu paklausti kas gali buti kad burnoje jauciu stipru druskos skoni ir nuo ko gali buti.

  Atsakymas

  Skonio pokyčiai gali varginti dėl skrandžio ligų, mažakraujystės, neurologinių sutrikimų. Rekomenduočiau pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72785

  Klausimas užduotas - 2013-12-15 19:54:08

  Labadiena Turiu tokia problemele ir esu toli nuo savo seimos gydytojo todel kreipiuosi i jus ar tai pavojinga. Simtomai butu tikie: Juntamas begantis nuo virsaus i apacia karstis per koja. ar butina kreiptis i gydytojus skubiai?

  Atsakymas

  Tai gali būti susiję su stuburo tarpslankstelinių diskų išvarža, tačiau, jei nejaučiate skausmo, skubos tvarka kreiptis į gydytojus nebūtina. Visgi, rekomenduočiau poros savaičių bėgyje pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72782

  Klausimas užduotas - 2013-12-15 11:53:57

  sveiki, noreciau paklausti,man is po antros venu operacijos atsirado kirksnyje guzas ir ko daugiau vaikstau tuo jis dideja ir plesia raumeni. ka man daryti? dekui

  Atsakymas

  Rekomenduočiau kreiptis į gydytoją angiochirurgą. Be to, po venų operacijos rekomenduojama dėvėti kompresines kojines, jei nedėvėjote, paviršinės venos ir toliau gali plėstis.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72781

  Klausimas užduotas - 2013-12-12 09:23:43

  Sveiki. Pastaruoju metu pilvo ertmeje jauciu stumim,tempimo jausma. Auksciau bambos ir zemiau jos. Anksciau toks stumimo jausmas pasireiksdavo dazniausiai,kai eidavau i vonia prileista vandens pagulet. Dabar tas jausmas lydi visa diena. Daros vis sunkiau kvepuot. Tenka vis dazniau ir dazniau atsidust.

  Atsakymas

  Šio klausimo geriausia būtų klausti gydytojos gastroenterologės R. Uogelienės.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72777

  Klausimas užduotas - 2013-11-29 10:08:55

  Laba diena, jau aštuonerius metus sergu refliuksu, skrandžio išvaržos neturiu, bet skrandžio vožtuvas nesandarus. Nepasakyčiau, kad labai kyla rūgštis, bet pavalgius ar ką nors išgėrus galiu atpilti maistą, todėl gydytojai skiria rūgštingumą mažinančius vaistus, aš juos geriu pastoviai ir sąžiningai. Prieš pusantrų metų gerklėje atsirado kažkokios deginančios skausmingos gleivės, bet tos gleivės tikrai ne rūgšties pavidalu. Su šiomis gleivėmis atsirado kosulys ir gerklės skausmas. Kosėjant atkosėju tamsiai pilkus ir rudos spalvos skreplius, temperatūros neturiu. Kreipiausi į gydytojus padarė krūtinės ląstos rentgeno nuotrauką, skrandžio endoskopinį tyrimą ir loristai apžiūrėjo gerklę, pasakė kad viskas yra norma, bet man nuo to nei kiek nepalengvėjo . Pastarųjų keletą mėnesių skrepliuose pastebėjau juodų plaukelių nuo 0,2 cm iki 1 cm ilgio. Ar vertėtų sunerimti? Ar reikėtų kokių nors papildomų tyrimų, ar čia viskas nuo refliukso ? Ačiū už konsultacija, geros dienos.

  Atsakymas

  Šio klausimo geriausia būtų klausti gydytojos gastroenterologės R. Uogelienės.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72758

  Klausimas užduotas - 2013-09-05 18:32:54

  laba diena ,ka reiskia tokie tyrimo rezultatai: UBG NORMAL13.4 umol/L BIL Neg KET Neg CRE 4.4 mmol/L BLD 3+>=Ca200 Ery/uL PRO Neg MALB 30mg/L NIT Neg LEU Neg SG 1.020 pH 5.5

  Atsakymas

  Kaip supratau, tai šlapimo tyrimo atsakymas. Jame matau, kad yra hematurija. Jei esate moteris, atlikote tyrimą menstruacijų metu, reikia jį kartoti po mentruacijų, praėjus bent 5 dienom. Jei esate moteris, tačiau menstruacijų tuo metu, kai atliktoe tyrimą nebuvo, patarčiau pasikonsultuoti su gydytojais ginekologu, urologu ir nefrologu. Jei esate vyras, patarčiau kreiptis į gydytoją urologą.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72747

Anekdotai

archyvas