+3
-0
+3
Ar tikrai seksas po 50-ies turi privalumų?

Šiandien seksualinis gyvenimas sulaukus 50-60 metų daugeliui tapo norma.  Senolių amžiaus kartų supratimas, kad seksas yra tik jaunų žmonių užsiėmimas, nuslinko į užmarštį. Žmonės 50 ir 60 metų jaučiasi jauni, neskuba atsisakyti teniso, aerobikos, pramogų bei seksualinio gyvenimo.

Nepaisant to, negalima išvengti amžiaus pokyčių. Moterims menopauzės periodu sumažėjęs estrogeno kiekis kraujyje sukelia makšties sausumą ir makšties sienelių suplonėjimą. Tai sueitį  gali padaryti mažiau malonia. Vyrams dėl kraujagyslių spindžio susiaurėjimo, mažėjančio vyriškų hormonų kiekio dažnai pasireiškia erekcijos disfunkcija. Ir vieniems, ir kitiems, su amžiumi didėja susirgimų skaičius nuo artrito iki hipertenzijos ir širdies ligų, ir tai trukdo normaliam seksualiniam gyvenimui.

Tačiau žinoti, kad su amžiumi susiję pokyčiai daro įtaką seksualiniam gyvenimui, dar nereiškia, kad seksualiniai sutrikimai yra neatskiriama senėjimo dalis. Jei po 50  žymiai sumažėja seksualinis potraukis ir nekyla susijaudinimas, verta kreiptis į gydytoją. Nors seksualiniai santykiai paprastai yra susiję su jaunimu ir šeimos kūrimu, tačiau jų reikšmė yra daug platesnė. Tai išreiškia žmogaus poreikį glaudžiai susisieti su kitu asmeniu. Nėra jokios priežasties, dėl kurios žmonės negali likti seksualiai aktyvūs visą savo gyvenimą. Juk seksas apima ne tik lytinius santykius, bet ir kitus būdus, išreiškiančius meilę ir intymumą.

Amerikos pensininkų asociacija  atliko apklausą seksualumo brandžiame amžiuje klausimu. Apklausti iš viso 1400 žmonių, kurių amžius 45 metai ir vyresni. Štai pagrindiniai tyrimo rezultatai:

-Nors dauguma respondentų laiko pasitenkinimą seksualiniais santykiais svarbia gyvenimo kokybės dalimi, tačiau teigė, kad geri tarpusavio santykiai yra svarbesni negu seksualinis aktyvumas.

-Viena iš akivaizdžių priežasčių, turinčių įtakos seksualinei veiklai, yra partnerio nebuvimas. 45-59 metų tik 80% vyrų ir moterų turi partnerį. Tačiau po 75 metų šis skaičius sumažėja iki 58% vyrams ir 21% moterims.

-Seksualinis aktyvumas su amžiumi mažėja dėl sveikatos problemų ar partnerio praradimo. Nepaisant to, 64% vyrų ir 68% moterų yra visiškai arba iš esmės patenkinti savo seksualiniu gyvenimu.

-22% apklaustų vyrų ir 7% moterų teigė, kad vartoja arba anksčiau vartojo  vaistus, kad pagerintų savo seksualines funkcijas. Iš tų, kurie vartojo tokius preparatus, 68% nurodė seksualinio pasitenkinimo padidėjimą ir jų santykių su partneriu pagerėjimą.

Tyrimas taip pat parodė, kad dauguma žmonių, vyresnių nei 50 metų, nesikreipia medicininės pagalbos seksualinėje srityje. Jei priklausote šiai amžiaus grupei, nepamirškite, kad jūsų atvejis nėra unikalus ir gydytojas gali jums padėti.

 

Solidaus amžiaus privalumai

Lytiniame gyvenime po 50 metų yra daug teigiamų aspektų. Kai vaikai jau paliko namus, galite sutelkti dėmesį į save ir prisiminti pirmųjų susitikimų romantiką, praleisti laiką kartu ir sužinoti ką nors naujo. Ir jei  esate likęs vienas ar viena, tikrai galite atrasti džiaugsmą santykiuose su nauju partneriu.

Amžius turi savo privalumų. Pagal Amerikos sveikatos instituto duomenis, moterims 50-59 metų skausmingi pojūčiai lytinių santykių metu kyla  trečdaliu mažiau, o  nerimas ar nepasitenkinimas – perpus mažiau. Vyrai 50-59 metų bijo nepatenkinti partnerės ne  dažniau nei 18-29 metų. Kita vertus, pailgėja frikcijos. Iki tol buvo problema, kad lytinis aktas trumpesnis nei moteris pageidauja, o vyresnio amžiaus vyrui šios problemos nebelieka.

Šie patarimai padės įveikti neišvengiamus fizinius sunkumus, susijusius su amžiumi:

-Bendraukite su partneriu. Kalbėk apie tai, kas džiugina kiekvieną iš jūsų. Jūsų seksualinės reakcijos, erekcijos disfunkcijos ar noro praradimo aptarimas dažnai padeda išspręsti problemą.

-Neskubėkite. Galbūt prireiks ilgesnės preliudijos ir manualinio stimuliavimo. Prisitaikykite prie pokyčių. Moterims menopauzės metu gali prireikti lubrikanto.

-Raskite gydytoją, su kuriuo galite būti atviri. Nedvejodami prašykite jo patarimo ar net vaistų, kad pagerintumėte seksualinę funkciją.

Svarbiausia – išlaikykite gerą fizinę formą. Taip pat svarbu tinkama psichologinė būsena. Taigi,būkite pasiruošę romantiškiems santykiams, kurie yra visiškai įmanomi vyresniame amžiuje. Romantiškų Jums pojūčių!

 

Parengė: L.Varanavičienė