+3
-0
+3
Nemalonūs pojūčiai pilve: priežastys ir gydymas

Rėmuo, vidurių pūtimas, skrandžio skausmai – tai tik keletas iš simptomų, kuriuos pajuntame tuomet, kai suvalgome netinkamo maisto. Žarnyno bėdos gali prasidėti ne tik dėl netinkamo maisto, bet ir dėl higienos trūkumo ar streso. Laimei, yra daugybė natūralių ir medicininių priemonių, kaip visa tai būtų galima nesunkiai įveikti.

Kodėl svarbu palaikyti gerą žarnyno veiklą?

Ar žinojote, jog net 80 proc. organizmo imuninių ląstelių yra plonosiose žarnose? Būtent dėl šios priežasties mes turime stengtis, jog mūsų žarnyno mikroflora būtų gera – tokiu būdu galėsime ne tik jaustis puikiai, nevargins rėmuo, skrandžio skausmai, pilvo pūtimas, bet ir sustiprinsime imunitetą, užkirsime kelią atsirasti peršalimo ligoms. Dėl to svarbu pasirūpinti, jog žarnyne esančios gerosios bakterijos, nuolat būtų papildomos per tam tikrus maisto produktus, kurie padeda gerosioms žarnyno bakterijoms daugintis, pavyzdžiui, geriant jogurtą ar kefyrą.

Gerosios bakterijos ne tik padeda virškinti maistą, šalinti jo likučius, bet ir veikia fermentų kiekį ir slopina patogeninių – ligas sukeliančių – bakterijų dauginimąsi. Štai keletas žarnyno ligų, simptomų bei gydymo metodai.

Simptomas: Pilvo pūtimas

Priežastis: Per didelis angliavandenių vartojimas. Kuomet valgome maisto produktus, kurių sudėtyje yra daug angliavandenių – balta duona, bandelės, bulvės, įvairūs kepiniai – tokių produktų virškinimas yra gana nelengva užduotis mūsų skrandžiui, dėl to dalis jų lieka nesuvirškinti, virškinamajame trakte dauginasi bakterijos, kurios gamina dujas ir dėl to atsiranda tas nemalonus pilvo pūtimas.

Gydymas: Vengti angliavandenių, kvietinius gaminius keisti į ruginius ar kitų grūdų, vengti padauginti maisto, kuris skatina pilvo pūtimą – slyvos, bananai, braškės, kopūstai, riebaluose ruošti patiekalai, maistas, kuriame yra daug dirbtinių saldiklių (sorbitolio ir manatolio),  esant nemaloniems simptomas – pilvo pūtimui – naudoti medikamentines priemones, pavyzdžiui, vaistai nuo pilvo pūtimo „Espumisan“ galėtų padėti. Jei pilvo pūtimas nepraeina ilgą laiką, tuomet vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju – gali būti, jog Jus vargina dirgliosios žarnos sindromas, kuris pasireiškia pilvo skausmais ir pilvo pūtimu.

Sipmtomas: Vidurių užkietėjimas

Priežastis: Būna, jog žmogus nesituština gana ilgai, pavyzdžiui,  daugiau nei pusę paros, dėl to sunerimti dar nereikėtų. Sunerimti reikėtų tuomet, kai tuštinamasi rečiau nei kas 48 valandas. Šių dienų žmogus itin daug laiko praleidžia sėdimojoje padėtyje, prie kompiuterio, o tai itin neigiamai veikia žarnyną – ilgas sėdėjimas tampa vidurių užkietėjimo priežastimi. Kuomet vargina vidurių užkietėjimas, žmogui pučia pilvą, jį skauda, be to, burnoje gali būti juntamas kartumas, kuris yra vienas iš sutrikusio virškinimo požymių. Be to, gali atsirasti galvos skausmas, raugėjimas, varginti miego sutrikimai.

Gydymas: Fizinė veikla yra vienas iš efektyviausių būdų, kaip būtų galima įveikti vidurių užkietėjimą. Po darbo biure nepatingėkite užsiimti fizine veikla, pavyzdžiui, pasivažinėkite dviračiu arba bent jau sparčiu žingsniu eikite pasivaikščioti. Be to, pasistenkite subalansuoti mitybą – į ją įtraukite daugiau skaidulinio maisto (daržovių, košių), tokių maisto produktų, kurie laisvina vidurius, pavyzdžiui, slyvos, atsigerkite jų sulčių. Be to, įpraskite gerti pakankamai skysčių – per dieną bent 1,5 litrus, venkite badauti, laikytis alinačių dietų.

Simptomas: Rėmuo

Priežastis: Aštrus, riebus maistas, alkoholis, kava, –  nuo šių gėrimų ir maisto produktų padidėja skrandžio rūgštingumas, kyla rūgštys, atsiranda rėmuo.

Gydymas: Vengti minėtųjų gėrimų ir maisto produktų, atsisakyti saldumynų, kurie dirgina skrandį bei jo stemplę, skatina išsiskirti skrandžio sultis. Jei skrandžio spazmai, skausmas nepraeina, tuomet naudokite vaistus nuo rėmens.