Gydytojų konsultacijos

Judėjimo sistema

  Klausimas užduotas - 2010-03-14 21:30:28

  Laba diena.Mano provincijos gydytojai man diagnozavo Achilo sausgyslės patempimą.Gydžiausi radikulitą.3 savaites dariau specialius mankštos pratimus stuburui ir staiga pradėjo skaudėti raumenis apie blauzdos vidurį.Ištino pėda ir kulnies sąnarys.Nebegalėjau vaikščioti be ramentų.Blauzdos ir pėdos įtvarą išnešiojau 3 savaites.Raumens skausmas sumažėjo,bet nuėmus įtvarą vėl pradėjo nežmoniškai skaudėti blauzdos raumuo.pėdos ir sąnario tinimas nepraėjo nors ir naudojau šaldantį gelį.Jau reikia eiti į masažo,ultragarso ir mankštos procedūras,o mano pėda kaip\"bulka\" ir pristoti negaliu.Klausimas-ar dėl Achilo sausgyslės patempimo gali taip smarkiai ištinti pėda ir net pirštai,vėl skaudėti blauzdos raumenis? P.S.ramybės režimo laikiausi.Patarkite-ačiū už sugaištą laiką.

  Atsakymas

  Jeigu buvo tik patempimas, po 4 savaičių turėtų beveik neskaudėti. Jums reikia kreiptis į traumatologą ortopedą VGPUL.
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-03-14 13:04:20

  Laba diena, Prieš 3 sav. lūžo dešinė koja ( blauzdikaulis, abu kaulai, skeveldros į sanarį. Darė operaciją, įdėjo plokštelę, dabar nešioju langetę). Grįžus iš ligoninės , truputį pavažinėjus su vežimėliu,nuleidus koją labai užtirpsta, skaudūs du vidurinieji pirštai. Ar tirpimas yra normalu? kiek laiko gali jis tęstis? Kiek laiko gali tęstis dilkčiojantis skausmas? Ačiū už atsakymą.

  Atsakymas

  Kadangi jums buvo daryta operacija, todėl padarius odos pjūvį visada pazeidžiami smulkūs odos nervukai, todėl galite jausti nedidelius judimo sutrikimus. Jeigu susilpnėjęs jutimas arba visiško nejautrumo zonos išlieka 3-4 sav. kreipkites į operavusį chirurgą.
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-03-13 16:25:14

  laba diena, darbe isipjoviau pirsta (smiliu) truputi zemiau sanario, daktaras tik susiuvo ir daugiau nieko, ryte pastebejau kad pirstas nulinkes ir negaliu as jo atlenkti dar karta ejau pas daktara tai idejo i itvara ir pasake kad sausgysle pazeista, jau savaite praejo, bet labai skauda ir nelabai galiu lankstyti per ta vieta, kaip zinoti ar sausgysle visai nupjauta ar tik ipjauta, jei tik pazeista ar sugis ji pati ir kiek laiko laikyti itvare?kita savaite jau turiu pradet dirbti ar geriau laikyt itvare ar lankstyti ta pirsta? klausiu nes cia Norvegijos daktarai nelabai ka ismano, net paciam teko pasakyt kad itvara idetu...

  Atsakymas

  Jeigu sausgyslė pažeista dalinai, tuomet pirštas nors ir silpnai, bet lanktosi. Jeigu pirštas visiškai neišsitiesia, tuomet sausgyslė nupjauta visai. Be to, kartais pažeidžiamas piršto nervas, dėl kurio gali būti nejautrus arba aptirpęs pirštas. Viską reikia įvertinti apžiūros metu, todėl patarimų ar jau galima dirbti ir kaip toliau gydytis duoti negaliu.
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-03-10 15:19:44

  Laba diena,norėčiau paklausti ar reikia traukti skysčius iš kelio,jei chirurgo išvada:nedaug skysčio ir įtariama artritas?Ačiū

  Atsakymas

  Jeigu skysčio nedaug, paprastai jo traukti nereikia. Jeigu įtariama infekcija sąnaryje, tuomet skystis traukiamas ištyrimui.
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-03-09 14:17:45

  Sveiki, 2009 m. rugpjūčio mėn. gydytojas suleido kenologo į dešinės rankos alkūnės sanarį. Audinys po mėnesio laiko pradėjo keistis, o dabar (praėjus 6 mėn.) toje vietoje didoka blyški dėmė, panašu, kad išnykęs poodinis riebalinis audinys. Ar atsistatys kada audinys ir kodėl galėjo įvykti tokia reakcija? Ačiū

  Atsakymas

  Tai tipiskas salutinis reiskinys nuo gliukokortikoidu. Taip , tai del istirpusio riebalinio audinio injekcijos vietoje.Atsistatymo sansas mazas.
  Vincas Lapinskas

  Klausimas užduotas - 2010-03-04 11:32:24

  laba diena, norejau jusu paklausti, kas man galetu buti, jau ilga laika(apie puse metu) pastoviai skauda kairia puse, kur yra kairysis inkstas,slapimo tyrimai geri, ecgoskopuojant irgi nieko nerado. paskui skausmas nusitese pagal kairi sonkauliu lanka iki pat pilvo apacios,atsirado stiprus skausmas mazdaug kur kairioji kiauside,taciau ginekologe nieko nerado, maudzia lygtais ir kluba , itraukus pilva skausmas sustipreja. echoskopuojant pilvo organus nieko nerasta, ginekologe taip pat nieko nerado. daryta juosmenines dalies tomografija, taip pat nieko nerasta, slapimo bei kraujo tyrimai geri, slapinuosi normaliai, neskausmingai. seimos gydytojas niekur nebesiuncia, nes sake kad as sveika, nes visi tyrimai geri. labai prasau man padeti, nes nezinau jau kur kreiptis. nuosirdziai dekoju.

  Atsakymas

  Patarčiau kreiptis į kineziterapeutus, stiprinti liemens raumenis, lankyti baseiną (plaukioti). Jei jokios nei vidaus organų, nei stuburo ligos gydytojai nerado, panašu, kad dėl skausmų kalta netaisyklinga laikysena, ar nepatogus miegas.
  Liucija Vaitkevičiūtė

  Klausimas užduotas - 2010-03-03 19:22:21

  laba diena, norėčiau specialisto patarimo: po sunkaus fizinio darbo (kasiau kastuvu)aštrokas skausmas vargino dešinės rankos alkūnės srityje. Po kurio laiko skausmas atlėgo , bet ne visai. Negaliu nieko sunkiai su šia ranka pakelti pvz . pilnos lėkštės nuo stalo, išskėtus pirštus suimant už stiklainio kaklelio arba malkas dedant į pečių . Skausmą jaučiu kai smiliumi ir nykščiu ką nors suspaudžiu, stipriai suėmus ir sukant, skauda būtent prie alkūnės sąnario. Atliekant minėtus veiksmus skausmas tikrai aštrus.ar čia tik taip patempimas ir nevarginant rankos skausmas išnyks ar reikia kreiptis į specialistą nes tai rimta trauma? Ačiū už atsakymą

  Atsakymas

  Jums gali būti žastikaulio epikondilitas. Tačiau vis tiek nueikite pas gydytoją ortopedą.
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-03-03 18:51:06

  Laba diena,norieciau paklaust nuo ko tirpsta rankos,pirstai ir tinsta,ypac tirpsta nakti,labai buciau dekinga jei atsakytumet,nes sio metu esu uzsieni ir negaliu nuveit pas gydytoja,skauda nugaros apacia,sonai.aciu

  Atsakymas

  Rankų tirpimas, patinimas gali būti dėl vadinamojo riešo kanalo sindromo, kurį tiksliai diagnozuoti gali gydytojas neurologas, ar ortopedas. Nugaros skausmai paprastai vargina dėl stuburo patologijos, netaisyklingos laikysenos, nepatogios pozicijos miegant, sunkaus fizinio darbo ir kt.
  Liucija Vaitkevičiūtė

  Klausimas užduotas - 2010-03-03 15:32:17

  Laba diena. Man buvo sulužes penktas delnikaulis. Jau nuo 03.01 esu be gipso, islikes patinimas, lankstant pirštus jaučiasi maudimas. Kiek laiko trunka rebelitacija po delnikaulio lužio? Ir kaip gydytis ?

  Atsakymas

  Delnakaulis sugyja per 5-6 savaites. Po to, reikia išmankštinti pirštus. Reabilitacijos trukmė nevienoda (nuo 1 iki 4mėn po traumos).
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-03-03 14:59:35

  nukritau,susimusiau uzpakali,skauda ten ir desine koja.padare tomograma-isvada:L3L4 ISREIKSTA OSTEOCHONDROZE.L5 SLANKSTELIO PSEUDOANTEROLISTEZE-ka tai reiskia?L5S1OSTEOCHONDROZES POZYMIAI.SPONDILOARTROZE.L5S1 TARPSLANKSTELINE DISKO MEDIALINE ISVARZA.Man patare daryt operacija.Girdejau,kad galima suleist vaistu,kurie slopina sia liga 1m.KA DARYT?PATARKIT,BE VAISTU NEGALIU GYVENT!

  Atsakymas

  Jeigu jūs buvote konsultacijoje, gydytojas jums išaiškino gydymo galimybes. Šiuo atveju patarti kokį gydymo metodą rinktis aš negaliu. Jeigu kas neaišku konsultuokites pas dar kartą, o jeigu norite išgirsti kitą nuomonę teks atvykti pas kitą gydytoją.
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-03-02 17:50:42

  Sveiki, net nežinau kieno ir beklausti. Prieš 2 mėn.pradėjo skaudėti dešinės rankos didžiojo piršto galas, kaip tik ta vieta, kai rašydami, paimame parkerį, bet ne sąnarys. Tarp sąnario ir piršto galiuko. Sutinęs nebuvo ir iš išorės jokių požymių. Nebuvau nei sutrenkusi, nei kaip nors kitaip užgavusi. Taip būdavo, kai dar mokiausi ir labai daug rašydavau su šratinuku, bet kelias dienas duodavau pailsėti ir praeidavo. Pradžioje skaudėjo paspaudus, vėliau skaudėti pradėdavo tik pajutus šaltą orą. Aš jį sušildau ir skausmas tuoj pat dingsta. Kreipiausi į šeimos gydytoją, jis siuntė pas chirurgą. Chirurgas padarė nuotraukas, bet nerado jokių pakitimų, nei sąnario, nei ataugų. Atliko kraujo tyrimą, bet uždegimo nerodė, gydė movaliu, diklofenaku ir šildymu. Gydymas nepadėjo, nusiuntė pas traumatologą. Traumatologas atidžiai apžiūrėjo ir pirštą, ir nuotraukas nieko nerado ir nusiuntė pas neurologo. Neurologas taip pat nieko nerado, prirašė gydymą dikloberl, tepalus ir šildymą, bet ir tai nieko nepadėjo. Šeimos gydytojas atliko kraujo tyrimus dėl reumato ir artrito ir nusiuntė pas reumatologo. Reumatologas taip pat nieko nerado ir atliko kraujo tyrimus dėl podagros. Podagra nepasitvirtino. Pasiūlė palaukti kol atšils orai ir skausmas, galbūt, pats praeis, arba kas nors išlys taip stipriai, kad galės nustatyti kas yra. Prie rankos piršto prisidėjo kairės kojos antras pirštas. Netikėtai pradėjo skaudėti ir sutino. Bet su tepalais kelias dienas patepus - praėjo. Dabar kartas nuo karto užeina skaudėti ir kojos pirštas, na o rankos pirštelis skauda kasdien, vos tik išeinu į lauką. Taip ir likau su skaudančiu pirštu, net nežinau kur daugiau kreiptis.

  Atsakymas

  Jus matė labai daug specialistų, tačiau priežastis liko neaiški. Sunku pasakyti, kodėl jums nuo šalčio pradeda skaudėti pirštas. Neaišku, ar nuo šalčio pirštas pabala ar tik skauda? Vis tik aš jums siūlau apsilankyti pas reumatologus Santariškėse.
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-03-01 07:42:22

  laba diena.Sausio 27d.buvau pas jūs konsultacijoje dėl dešinio peties. Nustatėte, kad tai ankštumo sindromas, siūlėte leisti vaistus. Kadangi jau vieną kartą buvo leisti vaistai į sanarį,aš atsisakiau ir jūs skyrėte fizioterapija ir peties rotatorių stiprinančius pratimus. Rankos judesiai pagerėjo, tačiau peties maudimas vis nepraeina. Patarkite,kaip elgtis toliau, nes tas rankos maudimas jau veda iš proto. Dėkui.

  Atsakymas

  Teks atvykti į konsultaciją pakartotinai.
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-02-26 10:56:09

  labadiena noreciau paklausti kaip reiktu gydyti kulnies luzima nes du metai kaip po operacijos ir niekaip neuzgyja zaizda gal galit ka nors parekomenduoti

  Atsakymas

  Aš supratau, kad dėl kulnakaulio lūžio buvo atlikta operacija. Jeigu išsivysto žaizdos infekcija, arba žaizdos kraštų nekrozė arba kulnakaulio osteomielitas, tuomet pooperacinė žaizda gyja labai lėtai. Gal reikia pašalinti implantatus? Kreipkites į operavusį chirurgą.
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-02-24 16:42:40

  Sveiki, norejau paklausti, ar galima mirkyti ranka po luzio? Gipsas nuimtas vienas daktaras lieope mirkyti, kitas ne, ka daryti?

  Atsakymas

  Po gipso nuėmimo oda būna labai plona ir jautri. Aš nežinau, kam reikalingas mirkymas.
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-02-24 08:58:34

  Laba diena. Rugsėjo mėn. bėgdama stipriai nykstelėjau koją. Kitą rytą ji smarkiai ištino ir pamėlo. Gydytojai nustatė raiščių įplyšimą. Buvo darytos dvi rentgeno nuotraukos, kurios lūžių neparodė. Praėjo nemažai laiko, bet koja vakarais man vis patinus, prie kulniuko lyg koks minkstas guzelis būtų.Kojos neskauda. Labai prašau patarkite, ar reikia pasirodyti gydytojui, ar čia taip turi būti. Ačiu. laura

  Atsakymas

  Jums reikėtų pasirodyti ortopedui traumatologui, pėdos specialistui VGPUL. Atsineškite naujas rentgenogramas.
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-02-23 20:21:12

  Man vaikysteje, buvo luzusi ranka per riesa. Dabar prasidejo skausmai rieso, ir 2menesius ji sutinus, as esu ne is lietuvos , nuejau pas daktarus savo cia danijoje, ir jis padare man nuotraukas sako yra 4, 6mm kaulo liekana , mane tik po menesio sus pas ortopedus. Mn darosi sunku su ja dirbti ranka, padirbus pasidaro, sunki atrodo vos pakelsiu, ka galetumete patarti tokiu atveju.aciu

  Atsakymas

  Laba diena. Jums galėjo būti riešo kaulo lūžis, kuris nesugijo. Jeigu norite greitos konsultacijos ir, gal būt, operacinio gydymo atvažiuokite į Vilnių. Jeigu neturite soc. draudimo, kreipkites į privačią ligoninę Vilniuje.
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-02-20 16:18:30

  Sveiki, pries kelias savaites pradejo paskaudineti desini sona siek tiek auksciau juosmens ir per juosmeni. Neseniai buvo isgydyta skrandzio opa. Echoskopija parode, kad kepenys vidutiniskai suriebeje. Varojau rowachol ir carsil mazdaug menesi, dabar retkarciais isgeriu. Sakusmai silpni, maudziantys, negaliu smarkiau pajudet, pastoviai jauciu \"sunkuma\" desiniam sone. Ar cia kazkas su kepenim ar su inkstais, i koki specialista kreiptis?

  Atsakymas

  Panašu, kad Jūsų skausmas atsirado dėl stuburo patologijos, tačiau, tiksliai atsakyti gali tik Jus apžiūrėjęs Jūsų šeimos gydytojas.
  Liucija Vaitkevičiūtė

  Klausimas užduotas - 2010-02-19 10:18:09

  Sveiki, vargina jau apie 3 menesius alkūnės skausmas. Labiausiai skauda taškas, esantis šoninėje alkūnės pusėje, tačiau skauda ir dilbio raumuo, atliekant riešo ar plaštakos judesius (imant, keliant nesunkius daiktus, spaudžiant kitam žmogui ranką ir pav. ) Itaria \"tenisininko alkunes\" liga. Tepimas ivairiais vaistais, masazas, pulsuojančių „smūginių“ bangų terapija, giluminis šildymas, ultragarsas su vaistais-nepadejo. Ka patartumete daryti toliau? Aciu. Pagarbiai, Dalia

  Atsakymas

  Yra dar keletas priemonių: 1) darbo metu nešioti specialų įtvarą, 2) gliukokortikosteroidų lokali injekcija, 3) operacinis gydymas
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-02-17 20:14:27

  Sveiki, gydytojau. Esu Sandra. Suprantu koks Jūs užimtas, tiesiog nebežinau į ką kreiptis. Prašau perskaityti mano laišką, ir atrašyti. Nežinau nuo ko pradėti. Aš labai susirūpinus savo mama. Nežinau ką begalvot, į galvą lenda baisios mintys. Kalbėjau su ja, jai blogai... Ji turi invalidumą. Būdama 14metų susirgo. Jos kojos kaule buvo vėžys. Niekas netikėjo, kad ji gyvens. Buvo labai sunki forma. Jai amputavo koją. Dabar ji su protezu. Vasarą jau skundėsi dešinės rankos skausmu iš peties. Dabar baisus skausmas sveikos, dešinės kojos. Sakiau, kad gertų vaistus. (ji pati medikė, dirba laboratorijoj, ima kraują)sakė, kad vaistai nepadės... kad tai kažkas rimčiau. Buvo, kad pasidarė taip silpna, kad nepasikėlė iš kėdės, skaudėjo dešinę galvos pusę, dešinę akį. Kas gali būti? Kaip man elgtis? Ačiū.

  Atsakymas

  Situacija sunki ir neaiški. Kuomet būna labai daug ligų, reikėtų išsiaiškinti kuri yra svarbiausia. Reikia atvykti pas gydytoją pirminei apžiūrai pas šeimos gydytoją, o po to atvykti pas specialistus.
  Sigitas Ryliškis

  Klausimas užduotas - 2010-02-17 17:41:41

  Sveiki. Pagal MR yra medialinio menisko užpakalinio rago degeneracija 3 laipsnio, lateralinio menisko užpakalinio rago degeneracija 1 laipsnio, girnelės chondromaliacija 1 laipsnio, sinovitas. Pastaruoju metu kojos skausmas prasidejo nuo pakinklio iki pat kirkšnies. Norečiau sužinoti kas tai galėtu būti?

  Atsakymas

  Jums reikia atvykti į konsultaciją pas kelio sąnario specialistą VGPUL
  Sigitas Ryliškis

Anekdotai

archyvas