Veido kremai – kaip išsirinkti

Veido kremai – kaip
išsirinkti

Stebitės, kodėl veido oda tapo jautri, pradėjo pleiskanoti ar berti ? Gal
naudojate netinkamą kremą ? Šaltuoju metų laiku nebetinka kremai, kurie puikiai
tiko vasarą. Atšalus orams vandens pagrindo drėkinantį kremą galite naudoti
nakčiai, tačiau juo pasitepę prieš kelionę į lauką – laukite bėdos.
Drėkinamajame kreme esančios vandens molekulės susidūrusios su šalčiu ne saugo,
o žeidžia jūsų odą. Jei grįžus iš lauko oda būna paraudusi, vėliau ją ima
traukti, pleiskanoti, vadinasi, jūsų kremas neapsaugojo odos nuo šalčio ir
vėjo. Todėl žiemą reiktų naudoti maitinamąjį dieninį kremą, kuris gerai atliktų
savo apsauginę funkciją. Kaip tokį išsirinkti? Pasinaudokite mūsų patarimais
kiekvienam odos tipui.

Riebios odos balansui

Jaudinatės, jog jūsų oda greit pradeda blizgėti, o makiažas „nuplaukia“?
Verčiau pasidžiaukite, kad ilgiau išliksite jauni. Riebi odai lėčiau sensta ir
raukšlėjasi, o riebalų išsiskyrimas paprastai normalizuojasi su laiku.

Jei norite, kad oda neblizgėtų, rinkitės kremus su ramunėlių, kraujažolės,
laukinės našlaitės, medetkų ekstraktais. Taip pat tinka kremai, kuriuose yra
alavijo, arbatmedžio, cinko. Jei oda labai riebi, prieš tepdami kremą
nuvalykite ją riebalų perteklių sugeriančiu toniku. Pasitepę kremu palaukite
keletą minučių ir priglauskite popierinę servetėlę. Ja sugersite nereikalingą
kremo likutį. Tik tuomet tepkite maskuojamąjį kremą ar makiažo pagrindą.
Riebiai odai padės ir kompaktinė pudra – ji neleis odai blizgėti, be to, saugos
nuo šalčio.

Kovai su jaunatviniais
spuogais

Arbatmedis ir dar kartą arbatmedis! Tai – pats efektyviausias ir
natūraliausias ingredientas, naikinantis jaunatvinius spuogus ir neerzinantis
odos. Taip pat puiku, jei jūsų pasirinktame kreme bus cinko, kuris padeda odai
išsivalyti. Žiemą venkite odos priežiūros priemonių su alkoholiu. Nors jis
dažnai dedamas į priemones riebiai ir spuoguotai odai, tačiau šaltuoju metų
laiku nuo jo oda gali imti pleiskanoti, rausti.

Jei veido oda labai spuoguota, dėl kremo pasikonsultuokite su gydytoju. Galbūt
jūsų odai reikalingas kremas su antibiotikais ar nedidelėmis hormonų dozėmis.

Veido kremai sausai odai drėkinti

Rinkdamiesi kremą sausai odai ieškokite jo sudėtyje healurono rūgšties. Ši
medžiaga sulaiko odoje drėgmę, todėl net šalčiausią žiemos dieną oda
nešerpetos, neskilinės ir nesausės. Taip pat healurono rūgštis padės paslėpti
mažas raukšleles.

Jei mylite natūralumą, rinkitės kremus su natūraliais aliejais. Sausai odai
puikiai tiks jojoba, sviestmedžio, alyvuogių aliejais praturtinti kremai.
Naktinį kremą net galite pakeisti natūraliais aliejais.

Sausa oda linkusi suglebti ir papilkėti. Jei jūsų oda prarado elastingumą
ir spindesį, rinkitės kremą, kuriame yra vitamino C. Šiuo vitaminu praturtinti
kremai padeda atgauti gražią odos spalvą ir stangrumą.

Jautriai odai raminti

Jautriai odai nepatinka intensyvios veikliosios medžiagos ir galybė
„stebuklus“ darančios chemijos. Kuo natūralesnį, ekologiškesnį kremą
pasirinksite – tuo geriau. Atkreipkite dėmesį, jog jautriai odai skirtos
priemonės turėtų būti bekvapės.

Geriausias jautrios odos draugas yra alavijas. Kai kuriuose kremuose,
skirtuose jautriai odai alavijas sudaro net 70 ar daugiau procentų viso
produkto. Alavijas niekuomet nesukels alergijos, paraudimo, dilgčiojimo. Nuo jo
nenubers ir neišpils pleiskanomis. Todėl kremai su alaviju tinka bet kokio tipo
suerzintai odai. Jei nuo naudoto kremo oda pavargo, papilkėjo ar patyrėte
alerginę reakciją, galite nebijodama keisti senąjį kremą į priemonę su
alavijais. Jie pasižymi raminančiu, priešuždegiminiu ir drėkinančiu poveikiu.
Prieš pirkdami kremą su alavijais įsitikinkite, kad jis pagamintas ne vandens
pagrindu ir tikrai tinkamas naudoti žiemą.

Veido kremas vyresnio amžiaus
žmonėms

Kovai su raukšlelėmis ieškokite kremo su pieno ir alfa-hidroksi rūgštimis.
Kremai su retinoliu padeda odai atsinaujinti, taigi lėčiau formuojasi raukšlės.
O jei kremo sudėtyje yra ir keramidų, oda bus apsaugota nuo žalingo aplinkos
poveikio.

Prabangesniuose kremuose nuo raukšlių galite rasti veikliosios medžiagos
matriksilo. Jis veikia panašiai kaip botulino injekcija – kuriam laikui
pristabdo raumenų judesius ir akivaizdžiai sumažina raukšles.

Vyresnio amžiaus oda dažniausiai mėgsta intensyvesnes veikliąsias
medžiagas. Jai reikia daugiau drėkinimo, profesionalesnės ir atidesnės
priežiūros. Todėl perkant kremą nuo raukšlių verta paišlaidauti. Deja, tačiau
šiuo atveju kaina ir kokybė dažnai būna glaudžiai susijusios.

Vitaminai A ir E – natūralūs antioksidantai, saugantys odą nuo senėjimo,
skatinantys jos atsinaujinimą, gerinantys elastingumą. Šie vitaminai naudingi
bet kuriam odos tipui. Jei nerandate sau tinkančio kremo su vitaminu E ir A,
galite nusipirkti šių vitaminų lašelių ir kas kartą tepdami veidą kremu
įmaišyti porą lašelių į kremą.

Taip pat nepamirškite, jog to paties kremo nereiktų naudoti ilgai, nes oda
pripras prie jo sudedamųjų dalių ir jos taps nebe tokios veiksmingos.
Nebijokite eksperimentuoti, tačiau darykite tai išmintingai.

Kartą per savaitę nenaudokite jokio naktinio kremo, kad oda pailsėtų ir
pakvėpuotų. Nepermaitinkite odos – tepkite tik nedidelį kremo kiekį, antraip
oda persisotins, suglebs, gali prasidėti alerginės reakcijos.

Ir dar kartą priminsime: šaltuoju metų laiku drėkinantį kremą naudokite
nakčiai, maitinantį – dienai, o šiltuoju atvirkščiai. Kremą tepkite ne anksčiau
kaip 20 minučių prieš einant į lauką. Taip apsaugosite odą nuo nušalimo.