Veido priežiūra

Kasdien
mūsų odą atakuoja šimtai priešų: stresas, užterštas oras, rūkymas, alkoholis,
miego trūkumas, neracionali mityba, hormonų svyravimai, prasta ar per gausi
kosmetika ir taip toliau. Kaip nepralaimėti kovos už odos grožį? Užteks
laikytis paprastų toliau pateiktų patarimų.

Jei oda šaukiasi drėgmės

Moterys,
turinčios sausą odą, dažnai jaučia tempimą, dirglumą. Oda neretai pleiskanoja
ar parausta. Ji jautresnė šalčiui ir greičiau raukšlėjasi. Po vasaros šios
poblemos gali užklupti tas, kurios daug deginosi.  Paprastai oda sausėja ir sendama.

Sausa
ir jautri oda nemėgsta itin intensyvios priežiūros. Stambūs šveitikliai gali ją
pažeisti, o priemonės, kuriose yra alkoholio, dar labiau išsausinti. Todėl
sausą odą valykite ir drėkinkite tik švelnaus poveikio, kuo natūralesnėmis
piemonėmis. Pisiminkite, nuo sausos iki jautrios odos – vienas žingsnis.

Šiais
laikais kosmetikos firmos siūlo daugybę ekologiškų ir net organinių piemonių,
skirtų sausai bei jautriai odai. Paradoksalu, bet natūraliausia kosmetika būna
ir brangiausia. Jei negalite išlaidauti, naudokitės „mažiau yra daugiau“
taisykle. Naudokite minimaliai, tačiau kokybiškos kosmetikos. Sausai odai itin
patiks priemonės, kuriose yra natūralių aliejų, alavijo, ar ramunėlių
ekstraktų.

Namuose
sausą odą galite palepinti ir pačios. Kaukėms tinka beveik visas jūsų šaldytuvo
turinys: kiaušinio trynys, grietinė, pasukos, trintas bananas, agurkas, alavijo
lapų tyrė. Kad nesudirgintumėte odos, vienai kaukei gaminti nenaudokite daugiau
nei dviejų produktų derinio. Į kaukės tyrę galite įmaišyti kelis lašus skysto
vitamino E ir A, glicerino, įvairių aliejų (alyvuogių, sezamo, nakvišų,
kokosų). Jei galite gauti natūralaus nenugriebto naminio pieno, naudokite jį
kaip grožio priemonę prieš miegą. Piene suvilgykite vatos gabalėlį ir
nuvalykite juo nupraustą veidą. Jei pienas riebus, naktinio veido kremo gali ir
neprireikti.

Jei jūsų oda riebi

Riebią
arba mišrią odą dažnausiai turi jaunos moterys ir merginos. Jei esate vidutinio
amžiaus, o jūsų oda riebi, pasidžiaukite – ji kur kas lėčiau raukšlėjasi ir
praranda stangrumą. Tiesa, turint tokią odą gali erzinti neestetiškas blizgesys
dienos viduryje. Nepulkite maskuoti jo kompaktine pudra. Užmaišiusios ant veido
košę iš  prakaito liaukų išskirto sebumo
ir pudros dalelių mišinio, rizikuojate užkimšti poras ar sudaryti terpę
infekcijai kilti bei plisti. Odos blizgesį panaikinti galite ir specialiai tam
skirtais kosmetiniais lapeliais. Maži popierėliai, priglausti pie blizgančios
zonos, sugers riebalų perteklių, nesugadins makiažo ir neužkimš porų.  Jei vis tik pirmenybę teikiate kompaktiniai
pudrai, rinkitės tokią, kuri būtų antibakterinė.

Jei
norite, kad oda būtų ne tokia riebi, prauskite ją ramunėlių arba medetkų
arbata. Geriausia šią procedūrą atlikti ryte ir vakare po prausimosi jūsų
įprastu prausikliu. Odos riebumą padės subalansuoti naminė kaukė iš kiaušinio
baltymo, ketvirtadalio citrinų sulčių ir šaukštelio avižinių dribsnių. Kaukę
gerai išsukite, dėkite ant nuvalytos odos ir laikykite apie 15 minučių. Kita
puiki priemonė – baltasis molis, kurio dabar galite nusipirkti kiekvienoje
grožio prekių parduotuvėje. Jei nusipirkote molio miltelių, maišykite juos ne
su vandeniu, o su vaistažolių arbata. Galite įlašinti ir lašą eterinio
arbatmedžio, levandos ar rozmarinų aliejaus. Šie aliejai pasižymi
antiseptinėmis savybėmis, puoselėja ir saugo odą.

Ginkluotė kovai su spuogeliais

Jei
kenčiate nuo spuogelių, naudokite visas riebiai odai tinkančias priemones ir
nepamirškite uždegimą mažinančių bei raminančių. Išskirtiniais atvejais gali
prireikti ir medikamentų. Tuomet teks apsilankyti pas dermatologą. Tačiau jei
spuoguotumas nėra didelis, pabandykite su juo kovoti pačios.

Spuogeliai
bijo arbatmedžių aliejaus, medetkų tinktūros ir salicilio (1proc.) tirpalo. Tai
– nebrangios, bet tikrai efektyvios piemonės, kurias geičiausiai rekomenduotų
ir daktaras. Pasirinkite vieną iš jų ir du kartus per dieną tepkite spuogelius.
Stekitės nepaliesti sveikos odos, nes toje vietoje ji gali išsausėti.

Spuoguotą
odą atidžiai valykite. Nepamirškite nusiprausti po sporto treniruotės, jokiu
būdu nepalikite nenuvalyto makiažo per naktį. Šimtą kartų kartota taisyklė –
nespaudinėkite spuogelių! Taip atveriate kelią užkrėtimui. Vietoj vieno
išspausto spuogo galite įgyti tris naujus, o seno vietoje – nepuošnų randą. Gilų
veido valymą palikite profesionaliai kosmetologei.

Kartą
per savaitę atlikite švelnią veido valymo namuose procedūrą. Pirmiausia
nusiprauskite ir pagarinkite veidą, kad atsivertų poros. Užkaiskite puodą
vandens, kai užvirs, įmeskite į jį arbatžolių (medetkų, ramunėlių) ir nuimkite
nuo ugnies. Palenkite virš puodo galvą. Kad neišsklistų garai, pasislėpkite su
puodu po rankšluosčio „palapine“. Pagarinkite veidą porą minučių. Antras
žingsnis – valymas. Tepkite ant odos kaukę iš šaukšto baltojo molio, šaukštelio
medetkų arbatos, poros lašelių arbatmedžio aliejaus. Palaukite, kol kaukė
sustings ir nuprauskite drungnu vandeniu. Kad odos poros susitrauktų,
pamasažuokite veidą ledo kubeliais. Idealu, jei tai bus sušaldyta žalioji
arbata – taip odą dar ir tonizuosite bei atgaivinsite. Taip pat riebiai odai
labai patiks kaukės iš bet kokio rūgštaus pieno produkto (kefyro, pasukų,
varškės ar rūgpienio), greipfrutų sulčių, alijošiaus tyės, kiaušinio baltymo.

Kelios nepamainomos taisyklės

Viena
iš svarbiausių odos funkcijų – šalinimas. Prakaituojant per odą iš kūno pasišalina
įvairūs toksinai ir druskos. Vadinasi, mūsų odos grožis tiesiogiai priklauso
nuo to, kaip sveikai gyvename. Jei organizmas išsekęs, mityba neracionali, o
higiena nepakankama – laukite odos problemų. Sveikas gyvenimo būdas yra pirmoji
grožio sąlyga.

Tepaliukai,
kemai, kaukės – visa tai tėra išorinė pagalba odai. Tačiau pagindinis jūsų
darbas, rūpinantis savo grožiu, yra sveika mityba. Jei oganizmui trūks kokių
nors maisto medžiagų, cheminių elementų ar vitaminų, jokie kremai neišgelbės
vystančios odos. Būtinai tai prisiminkite, jei odos būklė pablogėjo pradėjus
laikytis dietos.  Graži oda kasdien turi
gauti pakankamai vitaminų A,C ir E. Šie vitaminai padeda odai atsinaujinti, saugo
nuo žalingo aplinkos poveikio, skaistina. Taip pat labia svarbus cinkas. Jo
pritrūkus oda atrodo pavargusi ir dėmėta. Cinko gausu ankštinėse daržovėse,
jūros kopūstuose, riešutuose.

Jei
turite galimybę, palepinkite odą pirties procedūromis. Kaitinimasis pirtyje
patinka bet kokio tipo odai. Ji geriau išsivalo, suminkštėja bei atsinaujina.
Sausai odai pirtyje paruoškite medaus ir grietinės kaukę. Idealu, jei produktai
bus naminiai. Lygiomis dalimis sumaišytu medaus ir gietinės mišiniu ištepkite
pirtyje įkaitusią odą, pasišildykite dar 5-7 minutes ir nusiprauskite. Riebiai
odai patiks druskos ir žolelių šveitiklis: juoduotą jūros druską sumaišykite su
šalavijų lapais, medetkų ir ramunėlių žiedais, mišiniu įtinkite odą,
pasikaitinkite ir nusiprauskite. Šis šveitiklis regeneruoja odą, veikia antiseptiškai
ir nuostabiai kvepia pievomis. Šių procedūrų neverta išbandyti, jei jus vargina
spuogai. Verčiau po pirties patepkite juos arbatmedžio aliejumi. Jo gydomasis
poveikis bus stipresnis nei įprastai.

Svarbiausia,
kad ir kokia būtų jūsų oda, nenustokite šypsotis ir mylėkite save.
Kompleksuodamos bei jaudindamosi dėl savo tariamo netobulumo, tik dar labiau
pakenksite grožiui. Stresas – didžiausias jo piešas. O štai vidinė harmonija ir
ramybė puošia bet kokį žmogų.