Gydytojų konsultacijos

Atsakymai pagal gydytojus - Liucija Vaitkevičiūtė

Liucija Vaitkevičiūtė

  Klausimas užduotas - 2014-11-12 18:54:58

  Man 62 metai. Maždaug prieš 8 metus krūtinkaulio gale, paprastai po pietų, atsirasdavo aštrus skausmas viename taške. Tęsdavosi apie pora valandų. Buvo padaryta gastroskopinis stemplės ir skrandžio tyrimas. Nustatyta nedidelis refliukso darbo defektas. Paskirti vaistai. Skausmas praėjo. Maždaug po 3-4 mėn vėl atsirado. Toks pat, po pietų. Tik trukdavo truputį ilgiau. Apie 3 val. Vėl daryta tyrimas, paskirti vaistai. Atrodo Elfloran. Kuriam laikui praėjo. Po to vėl tas pats. Tik periodai be skausmo darėsi vis trumpesni, o skausmas 2010 m jau prasidėdavo apie pietus ir tęsdavosi iki vakaro. Atsigulus praeidavo. Iki to laiko išbandyti vaistai : Ulcosan, Lecoclar, Gasec, Gastrocaps, Panogastin, Controloc. 2010 m gruodžio mėn. Vietoj aštraus skausmo viename taške atsirado bukas maudulys krūtinkaulio gale ir šiek tiek plačiau. Šis maudulys jau laikėsi visą parą. Atsigulus po pusantros, dviejų valandų sumažėdavo. Ryte, tik atsikėlus, atrodo lyg po oda būtų įsiūta plokštė. Maždaug delno dydžio. Pavaikščiojus to „apkausto“ jausmas susilpnėdavo, o apie pietus sustiprėdavo iki labai bjauraus maudulio, kuris tęsiasi iki atsigulant. 2014 m antroj pusėje šis maudulys pasidarė tiesiog ąlinantis. Visu tuo laikotarpiu buvo daromi gastroskopiniai stemplės ir skrandžio tyrimai po 3-4 kartus į metus. Išvados visada tos pačios. Stemplės paraudimas, kartais nedidelė erozija. Skrandis paprastai normalus. Daktaro Žindžiaus nuomone nieko čia man baisaus nėra. Nereguliarus vožtuvo darbas. Paskutiniais keliais metais naudota Ranitidinas, Omeprazolis. Bandyta gerti po šaukštą aliejaus kas kelios valandos, auksinio ūso užpilas, eksperimentavau su Preductal. Padėjo maždaug mėnesį, pusantro. Šiemet dar buvo bandoma spėti, kad šalia refliukso problemos gali būti krūtinkaulio kremzlinės dalies uždegimas arba tarpšonkaulinio nervo uždegimas. Neseniai pradėjau papildomai vartoti Arcoxia. Didžiausią bjaurastį nuėmė, bet rytinis „apkaustas“ ir po to besitęsiantis nestiprus buko maudulio jausmas laikosi. Trikdo tyrimų rezultatų, kurie visą laiką beveik vienodi ir savijautos, kuri palengva darosi vis bjauresnė ir labiau ąlinanti, nesutapimas. Reguliariai darytos ekg, keletą kartų su krūviu, normalios.

  Atsakymas

  Gastroezofaginis refliuksas - varginantis susirgimas, reikalaujantis gyvenimo būdo pakeitimų. Šio klausimo geriausia būtų klausti gydytojos gastroenterologijos.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  73461

  Klausimas užduotas - 2014-10-19 12:44:43

  Sveiki, jau trecia savaite man uztirpe kaires rankos smilius ir didysis pirstai, gydytoja skyre leidziamus nuo uzdegimo ir pleciancius vaistus bet kolkas jokio rezultato nera. Norejau paklausti koks gydymas dar padetu, ar gal reiktu kokiu sildymu ar dar kokiu nors proceduru, nes nebezinau ka ir bedaryti.

  Atsakymas

  Tokių simptomų priežastimi gali būti nervų suspaudimas, jei gydytojo skirtas gydymas nepadėtų, rekomenduočiau plastikos chirurgo konsultaciją dėl nervų suspaudimo diagnozės patikslinimo ir gydymo.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  73420

  Klausimas užduotas - 2014-10-08 10:56:22

  Laba diena Man ytempus virs raktikaulio ydubu lyg atsiranda patinimas.normalioj padety ydumba Limfmazgiu neuzciuopiu

  Atsakymas

  Neapžiūrėjus Jūsų, atsakyti, kas tai per audiniai tas patinimas, neįmanoma. Reikėtų, kad Jus apžiūrėtų šeimos gydytojas.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  73292

  Klausimas užduotas - 2014-09-23 11:53:43

  Laba diena, Atlikus Clamidia pneumonia bakterijos tyrimą IgM neigiamas, IgG teigiamas 19.8. Kaip žinoti kada yra reinfekcija arba neišgydyta iki galo bakterija, o kada susiformavę IgG antikūniai seniau persirgus šia infekcija? Ir ar reikia šiuo atveju gydymo antibjotikais?

  Atsakymas

  Jeigu IgM antikūnių nėra, nuo infekcijos yra pasveikta. Šiuo metu gydymas antibiotikais nereikalingas.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  73237

  Klausimas užduotas - 2014-09-22 13:39:29

  Laba diena, dariausi Clamydia pneumonia tyrimą dėl dažnų kosulių ir sinusitų. Dariau IgM ir IgG. IgM neigiamas, IgG teigiamas 19,8. Ar šiuo atveju reikalingas gydymas? Nes teko skaityt, kad kartą prasirgus šia bakterija, IgG antikūniai visada lieka teigiami.

  Atsakymas

  Laba diena, IgG antikūniai susiformuoja jau persirgus infekcija, todėl, jei IgM antikūnių neaptikta, jūsų kosulys ir kiti simptomai nesusiję su Chlamydia pneumoniae.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  73228

  Klausimas užduotas - 2014-08-04 14:16:45

  Jūsų klausimas: Sveiki. Visa para jauciu stipru oro trukuma (anksciau tik kelis kartus per diena, keliom dienom pasireiksdavo ir pries kelis metus), ypac gausiai pavalius ir vakare einant miegot. pastoviai nori atsikvepti arba ziovauti. Sirdis sveika, plauciai sveiki, vidaus organai darant ultragarso tyrima sveiki. Kraujyje rasta perdaug hemoglobino ir dar kazko (nepamenu), yra pertirstas. taciau isgerus aspirin cardio dar labiau pablogeja. nezinau ar tam turi itakos, bet per puse metu priaugau 15kg. dabar 170 cm 82 kg, dirbu nesunku fizini darba. Kas galetu buti? Gydytojo atsakymas: Per pusę metų priaugti 15kg - daugoka, dusulį jausti galite ir dėl to, jei tikrai "širdis sveika, plaučiai sveiki, vidaus organai sveiki". Reikėtų patikslinti, ką Jūs vadinate "per tirštas kraujas". Dabar kraujas viskas gerai, bet dusinimas vis stipreja, nedusina tik koki pusvalandi pabudus. labai dusina daug pavalgius ir siek tiek maziau atsigulus miegot, neina uzmigti. Gal tai galetu buti skrandzio problema?

  Atsakymas

  Nepanašu, kad tai būtų skrandžio problema, tačiau, prisivalgius miego kokybė ir užmigimas suprastėja.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  73165

  Klausimas užduotas - 2014-07-21 16:39:56

  Sveiki. Visa para jauciu stipru oro trukuma (anksciau tik kelis kartus per diena, keliom dienom pasireiksdavo ir pries kelis metus), ypac gausiai pavalius ir vakare einant miegot. pastoviai nori atsikvepti arba ziovauti. Sirdis sveika, plauciai sveiki, vidaus organai darant ultragarso tyrima sveiki. Kraujyje rasta perdaug hemoglobino ir dar kazko (nepamenu), yra pertirstas. taciau isgerus aspirin cardio dar labiau pablogeja. nezinau ar tam turi itakos, bet per puse metu priaugau 15kg. dabar 170 cm 82 kg, dirbu nesunku fizini darba. Kas galetu buti?

  Atsakymas

  Per pusę metų priaugti 15kg - daugoka, dusulį jausti galite ir dėl to, jei tikrai "širdis sveika, plaučiai sveiki, vidaus organai sveiki". Reikėtų patikslinti, ką Jūs vadinate "per tirštas kraujas".
  Liucija Vaitkevičiūtė
  73140
  Žymos: organai

  Klausimas užduotas - 2014-06-19 13:56:58

  Raizantis ir spazmuojantis skausmas kairiame sone zemiau bambos (manau, kad suristas su zarnynu, nes ginekologiskai esu sveika) Skausmas prasideda kairiajame sone, zemyn nuo dubens kaulo ir kartais nueina iki pilvo vidurio apacioje. Skausmas kartojasi mazdaug, kas 7-10 dienu ir tesiasi 2-4 dienas...Skausmas labiau jauciamas judant arba vaikstant, o nurimsta atsigulus. Tustinuosi normaliai, kasdien. Tik, gal pries prasidedant skausmui, buna, kad siek tiek kieciau. Kas tai per skausmas? Aciu

  Atsakymas

  Šio klausimo ggeriausia būtų klausti gydytojo gastroenterologo.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  73098

  Klausimas užduotas - 2014-06-06 21:17:08

  Sveiki, pastaruoju metu dėl visko ką valgau ar geriu (net paprasto vandens) pučia pilvą, nejaukiai jaučiuosi. kas čia per negalavimas? Pradėjau gerti ramunėlių, pipirmėčių arbatą organizmas apsiramina. Gal galite patarti gal man keisti mitybą? Pagarbiai, Aurelija

  Atsakymas

  Šio klausimo geriau būtų klausti gydytojo gastroenterologo.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  73083

  Klausimas užduotas - 2014-05-25 22:11:51

  Laba diena.2013 metais buvo atliktas galvos smegenu MRT tyrimas.Isvada:glioziniai pakitimai palei des.son.skilvelio frontalini raga,bifrontaliai subkortikaliai-keli smulkus nespecifiniai kraujagyslines kilmes zidinukai.hipoplastiski ACA A1 segm.Gal galetumet issamiau pakomentuoti.Aciu uz atsakyma

  Atsakymas

  Tai aprašymas tyrimo, kuriame matomi radiniai gali būti susiję su senėjimo procesu, bei matoma prastai išsivysčiusi priekinė smegenų arterija. Ar tokie pokyčiai turi kokios nors įtakos sveikatai, sunku pasakyti, neapžiūrėjus paciento, neišklausius, kuo jis skundžiasi.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  73071

  Klausimas užduotas - 2014-05-21 15:32:43

  Laba diena, gal galetumete pakomentuoti mano tyrimo rezultatus, aciu.: WBC 3.81 (4.0-9.0) RBC 4.00 (4.00-5.10) MCV 96.0 (82.0-95.0) PCT 0.18 (0.19-0.36) NEUT 1.94 (2.00-7.00) %NEUT 51.0 (50.0-72.0) %LYMPH 38.8 (19.0-37.0)

  Atsakymas

  Komentuoti vien tyrimą (be jokių paciento jaučiamų simptomų) nėra prasmės, nes tokie nežymūs pokyčiai nuo normos gali būti dėl daugelio priežasčių ir sveikam asmeniui.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  73064

  Klausimas užduotas - 2014-03-19 11:40:12

  Sveiki,uzvakar pakilo spaudimas 160/106.po liezuviu dejau kaptoprilio.seip darbinis mano spaudimas 115/70 vaistai nepadejo,prasidejo vemimas,kvietem greitaja.buvo stiprus galvos skausmas.gavus vaistu i vena dar 4 tabletes po liezuviu pagerejo.seimos gyd,isrse piracetamo. Mane glumina toks dalykas ,kad ant skirtingu ranku labai skyriasi spaudimas pvz. kaire 120/70 o desine144/98 .jau trecia diena vis tokie svyravimai.ar vertetu vel kreiptis pas gyd.?ar tiesiog toliau gert vaistus?Galvos skausmo stipraus nera,bet jauciuos apsvaigusi,siek tiek silpnumas.

  Atsakymas

  Pirmiausia, kraujospūdis gali svyruoti, kartais netikėtai pakilti (reikėtų to vengti), bei skirtingose rankose skirtis. Antra, labai svarbu kuo tiksliau matuoti: ant kiekvienos rankos atliekami ne mažiau 3 matavimai pilnai nuėmus matuoklio manžetę ir išvadamas 3 matavimų vidurkis, kurį ir laikome kraujospūdžio momentiniu rodikliu. Jei taip ir darote, sistolinio (viršutinio) kraujospūdžio skirtumas tarp abiejų rankų virš 20mmHg gali būti aortos ligų požymiu.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72967

  Klausimas užduotas - 2014-03-17 22:42:33

  Laba diena, prieš porą savaičių man diagnozuotas opinis kolitas, išrašyti vaistai Pentasa (1g žvakutėmis ir 1g tabl), tačiau kraujavimas iš išangės nesumažėjo , o tik padidėjo. ką daryti? Pasirodyti daktarui turiu po poros mėn. Ar kreiptis iš anksto ar taip veikia vaistai?

  Atsakymas

  Tai gali būti vaisto nepageidaujamas poveikis, reikėtų kreiptis į vaistą paskyrusį gydytoją ilgai nelaukiant.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72962
  Žymos: vaistai

  Klausimas užduotas - 2014-03-07 17:59:02

  Laba diena, prieš 3 savaites buvo nustatyta peribronchiniai pakitimai dėl besibaigiančio kairės pusės plaučių uždegimo. Kosėjau stipriai, skrepliavau geltonais skrepliais, skaudėjo nugara, spaudimo jausmas krūtinėje buvo. temperatūra 37.2. tyrimai: leukocitai 10,6, CRB - 7. Buvo paskirta charitromycinas 7d. po 500 mg 2k/d. Sugėrus antibiotikus išliko tokia pat temperatūra, skausmas nugaroje, krūtinėje. Kosulys šiek tiek sumažėjo. Buvo paskirta Zinat 500 mg 2k/d 6 dienas. Po antro kurso antibiotikų temperatūra 37.0-37.1 būna vakare, kosulys sumažėjęs, bet išlikęs. Skauda krūtinę, lyg spaustų. Ir stipriai skauda nugara. Plaučių nuotraukoje peribronchiniai pakitimai išlikę, infiltracijos šiuo metu nemato. Leukocitai 7,CRB 6. Kodėl taip ilgai nepraeina krūtinės, nugaros skausmas? Ar gali būti pleurito požymiai? Ačiū už atsakymą.

  Atsakymas

  Kadangi kraujo tyrimuose bakterinio uždegimo požymių nematyti, rentgenologiškai pokyčių nestebima, būdingų pleuritui, ar pneumonijai, tai skausmas tikrai ne dėl pleurito, o galimai dėl raumenų patempimo kosint.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72949

  Klausimas užduotas - 2014-03-05 17:12:20

  Laba diena, prašau pakomentuoti kraujo tyrimo rodiklius: WBC 4,1; RBC 4,25; HGB 136; HCT 37,5; MCV 88,2; MCH 32; MCHC 363; PLT 226; LY 69,2; MO 4,5; GR 26,3; RDW 13,2; PCT 0,13; MPV 8,1; PDW 18,3; trensferino saturacija 10; transferinas 3,06; folatai 30,65; feritinas 5,4; vit. B12 398.

  Atsakymas

  Jeigu tai suaugusio asmens kraujo tyrimas, tai jis be žymesnių nukrypimų nuo normos, išskyrus, kad feritino koncentracija per maža.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72945

  Klausimas užduotas - 2014-02-03 21:08:21

  Laba diena gerb,Liucija...turiu begale klausimu del sveikatos..jau daugiau nei pries 3 metus pablogejo bendra savijauta,daznas, kaip man atrodo ,persalimas,kuris susideda pastoviai is temperaturos kuri pakyla max iki 37,5 ir krutines lastos skausmu,deginimu,minkymu,buna oro patruksta. Pradzioj visa tai kas ketvirti budavo,su metais vis dazneja..siais metais is vis visa tai tesiasi be sustojimo,negaliu normaliai gyventi. Siuo metu esu uzsieni,tai ju daktarai juokaudami sako tokia temperatura normali,nors man nenormali,mane slegia,traukia prie zemes,ir jei neisgeriu kokio parecetamolio ar ibuprofeno,nepagereja..Pernai grizus i Lietuva kai buvau,dariaus kraujo tyrimus,kurie geri,skydliauke tyre,irgi puiku..nzn net ka dar butu galima pasidaryt,jau beveik menesis laiko kai tie simptomai mane kamuoja,as jau net bijau vaistus gert,jie padeda,bet juk kitus organus sodina. Beje,man 38 metai,jau trys metai kai esu metus rukyt,nes kai pradejau dazniau sirgti,meciau. Tiesa,karta kai sviete plaucius,nuotraukoje matesi mazas taskelis,sake tai ir yra pasalimas,gerk ibuprofena. Prasau,patarkit ka man daryt,kaip issigyditi si negalavima? Jau man net baisu daros. Labai jums dekoju.

  Atsakymas

  Dažnos peršalimo ligos vargina žmones, serančius lėtinėmis plaučių ligomis (bronchų astma, lėtiniu bronchitu, ypač jei anksčiau rūkėte), lėtinėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis (lėtine sloga, esant polipų), bei, rečiau, turintiems gastroezofaginį refliuksą. Iš tiesų, vakarais, temperatūra virš 37 ir sveikiems žmonės būna gana dažnai, ji gali varginti ir dėl nuovargio, lytinių takų infekcijų, netvarkingų dantų. Reikėtų, kad Jus apžiūrėtų gydytojas ir atliktų, bent, kraujo tyrimus.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72893
  Žymos: sloga

  Klausimas užduotas - 2014-02-02 18:46:45

  Sveiki, turiu lb nemalonia problema su sonkauliais. Pries puse metu vienas sonas buvo smarkiai sumustas, tris menesius skaudejo(pirma menesi isvis nieko daryt negalejau,poto tik po truputi fiziniais veiksmais uzsiimdavau) Po traumos persisvieciau sonkaulius ir jokiu skilimu ar luzimu nebuvo. Taigi praejo 6 menesiai ir gavau lengva sukretima i ta sonkauliu puse kurie buvo stipriai suzaloti. Ant rytojaus trauma atsinaujino, panasiai kaip pries pusmeti. Kaip taip gali but? kdl nesugije per puse metu? ko imtis? Db lb trugdo gyvent manuoju gyvenimo ritmu...

  Atsakymas

  Jau atsakyta
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72888

  Klausimas užduotas - 2014-02-02 18:43:14

  Sveiki, turiu lb nemalonia problema su sonkauliais. Pries puse metu vienas sonas buvo smarkiai sumustas, tris menesius skaudejo(pirma menesi isvis nieko daryt negalejau,poto tik po truputi fiziniais veiksmais uzsiimdavau) Po traumos persisvieciau sonkaulius ir jokiu skilimu ar luzimu nebuvo. Taigi praejo 6 menesiai ir gavau lengva sukretima i ta sonkauliu puse kurie buvo stipriai suzaloti. Ant rytojaus trauma atsinaujino, panasiai kaip pries pusmeti. Kaip taip gali but? kdl nesugije per puse metu? ko imtis? Db lb trugdo gyvent manuoju gyvenimo ritmu...

  Atsakymas

  Kyla klausimas, kodėl Jūsų nusprendėte, kad trauma atsinaujino, o šonkauliai nebuvo sugiję (tai nustatyti galima tik rentgenologinio tyrimo pagalba). Iš tiesų, po lūžio dar iki keleto metų, buvusi traumuota vieta, jei sumušama, ar patempiami toje srityje esantys raumenys, raiščiai, yra labai skausminga. Gali būti, kad nuo vaistų nuo skausmo ir uždegimo Jūsų sveikata pasitaisys.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72887
  Žymos: trauma

  Klausimas užduotas - 2014-01-28 05:45:39

  Laba diena, Esu moteris 34 metų. Prieš du metus buvo įsisegusi erkė. Ją ištraukė ligoninėj, vėliau paraudimo nebuvo. Po mėnesio šoko temperatūra. Buvo siaubingai silpna, krėtė siaubingas drebulys, aš gulėjau lovoj paslika, neturėjau jėgų net kalbėti. Tuo metu nekosėjau, nebuvau peršalus. Temp. buvo virš 38. Pasilaikė 2 dienas, bet numušiau. Po savaitės vėl šok virš 39, ir taip laikėsi 5 dienas, jos man jau nepavyko numušti, todėl paguldė ligoninėn. Ten paėmė kraują tyrimams dėl erkių ligų. Atsakymas - neigiamas, tada vėl po kurio laiko pakartojo tyrima - vėl neigiamas. Vietos ligoninėj kiek imdavo kraują rodė uždegimą. Mėnesį prasirgus viskas taip ir liovėsi kaip ir prasidėjo. Taip diagnozė ir liko su klaustuku. Tada išsiuntė Kaunan pas hematologą, ten tyrimai ir buvo geri. Bet... Prieš kelias dienas, man vėl viskas pasikartojo. Naktį prasidėjo stiprus drebulys, temperatūra pakilo 38,5, ją numušiau. Jaučiau didelį silpnumą. Bet ant rytojaus vėl paslika guliu lovoj, nes neturiu jėgų - pakilti iš lovos. Po poros dienų viskas praėjo - kaip nebūta. Kaip mano vyras pasakė " kaip iš numirusių prisikėliau". Pas gydytojus dar nebuvau. Bijau kad vėl paguldys. Tik dėl ko? Kaip Jūsų akims žiūrint Gydytoja tokia situacija? Ačiū už atsakymą.

  Atsakymas

  Iš tiesų tai gali būti tiesiog infekcija, gali būti kraujo liga, piktybinis susirgimas. Primygtinai rekomenduočiau kreiptis į gydytoją.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72878

  Klausimas užduotas - 2014-01-27 15:35:24

  Sveiki, Temperatura 36.8 - 37.3 laikosi jau trecia savaite. Persti gerkle, sloga, krenksciu - neatsikoseju. Kartais maudzia pilvo apacios srityje, desineje pilvo apacios puseje arba skrandi. Rukau. Kraujas norm, plauciu nuotrauka norm. Seimos gydytoja israse antibiotiku 'claritro....500g'. Gal tureciau kazka issitirti papildomai ir pergyventi labiau nei del persalimo?

  Atsakymas

  Jei tokia temperatūra jau laikosi 3 sav., reikalingas nuodugnus ištyrimas: infekcijų, tame tarpe ir lytinių takų, reumatinių ligų, priklausomai nuo amžiaus, dėl piktybinių navikų. Rekomenduočiau pakartotinai kreiptis į savo šeimos gydytoją.
  Liucija Vaitkevičiūtė
  72876
  Žymos: sloga

Anekdotai

archyvas

pasveik.ltEspumisanMezymProstamol unoRaniberlLioton 1000