Mezym

Gydytojų konsultacijos

Atsakymai pagal gydytojus - Roma Uogelienė

Roma Uogelienė

  Klausimas užduotas - 2015-04-14 12:47:50

  Laba diena, Tulžies pūslėje turiu kelis nedidelius akmenis, o praėjusią savaitę susirgau tulžies pūslės uždegimu,temperatūra išlieka, tačiau dabar ji būna apie 37,4 -37,8, o prieš kelias dienas buvo 39. Tulžies pūslės skausmo nejaučiu, tik kartais jaučiu tarsi dygsniukus. Prieš susergant intensyviai sportavau, lankiau aerobiką 4 kartus per savaitę, 3 mėnesius, dabar savaitę nesportuoju dėl ligos, ir norėčiau pradėti sportuoti, ar galima šia liga sergant atlikti intensyvią aerobiką? Dėkoju už atsakymą.

  Atsakymas

  Sveiki. Jei vis dar jaučiate dilgčiojimą, gali būti, kad išlieka tulžies p. uždegimas. Jūs turėjote vartoti antobiotikus. Reiktų pasvarstyti apie operacinį gydymą, nelaukti kitos atakos, kuri gali taip lengvai nebepraeiti. Intensyviai sportuoti galėsite nurimus uždegimui. Tikslinga būtų apsilankyti pas gastroenterologą, atlikti keletą papildomų tyrimų būklei įvertinti.
  Roma Uogelienė
  74020

  Klausimas užduotas - 2015-03-23 23:56:54

  Esu po skrandzio ziedo opercijos jau 6metai, operavo prof.Brimas pas mane yra problemu , gelezis 39, o feritinas tik3 , kakio didele stoka , geriu gelezi ir lasinuosi, sakykit nuo ko taip nesisavina organizmas? Ir negaliu valgyti is ryto nes viska isvemiu, pradeti valgyti galiu tik nuo 16 val.ir tai turiu pirma isvemti skrandzio sultis , ir taip pat atsikelusi ryte turiu issivemti , o tik tada galiu gerti gelezi, o apie kali nei pagalvoti negaliu tuoj isgerus isvemiu , nes turi savita skoni, negaliu valgyti kas su actu marinuota iraplamai tik piena gerti , bulkutes valgyti, na kartais kefya, retkarciais kotleta, ir taiviskas turi buti pasildyta jai ne tuoj kyla putos ir isvemiu , o pavalgius ,ar kai susukaupia skradije suciudaugiau tai labai riaugiu ir kartais isstunia issivemima anei darzoviu zaliu , anei vsisiu po keliu minuciu putotos skrandzio darinys apsiame dantis , ir nevisada galiu valgyti ko noriu pvz.saltibarsciu, nemaltos mesoskiaulienos , rukytos , arba taukai pr burna eina arba dumais atsiriaugiu ir degina , arba griauze stempe?IR AR NORMALU ISDIDEJUSI STRMPLE PASIDARIUSI DAUG DIDESNE ,?Aciu uz isamu atsakyma. Su pagarbaBirute SU PAGARBA

  Atsakymas

  atsakysiu labai trumpai; jūs turite konsultuotis su jus operavusiu gydytoju. Esant reikalui, jis paskirs reikiamus tyrimus, duos kitų patarimų, o gal ir pasiūlys gydymą (medikamentinį ar chirurginį). Sėkmės
  Roma Uogelienė
  73949

  Klausimas užduotas - 2015-03-19 19:59:22

  Laba diena, pabandysiu kaip galima aiškiau aprašyti situaciją. jau kelis mėnesius jaučiu dieglius pilve. Tai viename šone, tai kitame šone, tada aplink bamba, visame pilve kitaip tariant. Tada aš paspaudžiu tą vietą arba švelniai paminkau ir praeina arba pereina į kitą pilvo vietą. Buvo neseniai momentas, kad pykindavo, atrodydavo, kad pavalgius maistas stovi skrandyje, tačiau dabar lyg praėjo. Ir toks jausmas lyg visą laiką jaučiu pilva, arba lyg kažkoks diskomfortas būtų pūslėje. Nežinau ar tai susije su pūsle, bet rašau simptomus, kad lengviau būtų įsivaizduoti kas man yra... Bet svarbiausia, kad tie diegliai nėra dažni, gal kokius iki 10 kartų į dieną pasikartoja.. Kas man gali būti? Lauksiu atsakymo...

  Atsakymas

  šie skundai būdingi žarnyno spazmams, kurie atsiranda dėl tam tikro maisto, stresų, Pavartokite spazmomen po 1 tab 3 kartus mėnesį, stebėkite savijautą, turėtų spazmai išnykti.
  Roma Uogelienė
  73928

  Klausimas užduotas - 2015-03-15 16:51:12

  Sveiki, Esu jauna, man 23m, tačiau susidūriau su labai nemalonia bėda. Maitinuosi sveikai ir nemažai sportuoju. Jau dvi savaitės kaip užkietėję viduriai, o prieš keletą dienų bandant tuštintis išlindo vienas mazgelis. Jo man neskauda, o prieš tai nepastebėjau kraujavimo. Pasiskaičiusi apie šiuos mazgelius, sprendžiu, kad tai yra II laipsnio hemarojus. Pradejau vartoti daug skaidulinių medžiagų turinčius produktus, vandens ir taip nemažai išgeriu per dieną, tačiau vis tiek niekaip nepavyksta tuštintis. Ką daryti? Galbūt reikia kokių vaistų, kuriuos galėčiau pati nusipirkti vaistinėje? Nes labai nemalonu būtų eiti pas gydytoją. Pagrindinė bėda kaip pasituštinti, ir po to pradėti gydyti mazgelį, kad jis nebelystų lauk? Bijau, kad nebūtų didesnių komplikacijų. Ačiū

  Atsakymas

  jei nepavyksta tuštinimosi sutvarkyti mityba, pridėkite papildų ar vaistų, tokių kai forlax, lepikol, dufalac, o mazgelis nebeišlįs, kai susireguliuos tuštinimasis.
  Roma Uogelienė
  73908

  Klausimas užduotas - 2015-03-10 16:42:15

  Laba diena, dariausi kraujo tyrimus ir rado Helicobacter, opos neturiu, tačiau turiu gastritą ir didelį skrandžio rūgštingumą. Ar man tinka gerti tokius antibiotikus kaip Clarithromycinum ir Metronidazolas? Ir ar iš vis reikia stengtis naikinti tą bakteriją? Iš anksto ačiū už atsakymą.

  Atsakymas

  Sveiki, pagal tai, ką jūs rašote, kas jums yra, bakterijos naikinti nereikia.Jei giminėje yra sirgusių, mirusių dėl skrandžio vėžio, siūloma naikinti.
  Roma Uogelienė
  73895

  Klausimas užduotas - 2015-02-26 22:29:30

  Sveiki, Gydytoja, Trumpai apie situaciją. Prieš pusmetį po endoskopijos nustatytos skrandžio erozijos ir dvylikapirštės žarnos opa (pusiau užgijusi). Kiti įprasti virškinimo sistemos tyrimai buvo normalūs. Atliekant pakartotinus tyrimus, pasitaikydavo nesuvirškinto maisto. Po paskirtų vaistų vartojimo skrandžio veikla ir bendras virškinimas pagerėjo. Buvo 2-3 remisijos, bet vėlgi vaistų pagalba atsistatė. Šiuo metu jokių papildomų vaistų nevartoju. Kartais skrandžio ir žarnyno veikla pablogėja (sunkumas skrandyje, gėlimas, sunkumas pilvo plote, raižantis skausmas). Klausimas: ar turint omeny mano būklę, galiu vartoti vitaminą C, žuvų taukus, taip pat gerti virškinimą gerinančias žolelių arbatas (pvz., linų sėmenų nuovirą ir pan.). Jau ilgą laiką vartoju žuvų taukus, du mėnesius nepertraukiamai pailginto veikimo vitaminą C (esu linkęs sirgti peršalimo ligomis, todėl norėčiau dar ir trečią mėnesį pavartoti), taip pat neseniai pradėjau rytais gerti linų sėmenų nuovirą (skaičiau, kad padeda gydyti skrandžio ir žarnyno negalavimus). Taigi ką patartumėte? Ačiū.

  Atsakymas

  Sveiki, viską, ką jūs išvardinote vartoti galite. Svarbiauias dalykas; ar buvo ieškota H.pylori bakterija? Jei ne, tai didelė tikimybė, kad liga dažnai recidyvuos. Jei teisingai supratau, opa buvo dvylikapirštėje. tai tikimybė, kad ją (opą)sukėlė bakterija yra 96%,Tikslinga gastroenterologo kja savijautai pablogėjus, jis jums ir paaiškins kokiu metodu ir kada tos bakterijos ieškoti.
  Roma Uogelienė
  73847

  Klausimas užduotas - 2015-02-06 09:39:13

  Sveiki, man 32-eji, aš laukiuosi jau trys mėnesiai ir labai kamuoja virškinimo sistemos sutrikimai. Visi gydytojai (ginekologė, šeimos gydytoja) viską suverčia nėštumui, bet man vis tiek labai neramu, nes tokio pykinimo kaip ir nejaučiu, tik kiekvieną dieną vemiu, atrodo, kad skrandis nevirškintų, stovėtų, jaučiu lyg kažkokį kąsnį gerklėje, būna paskausta skrandį, kartais lyg po kairiu arba dešiniu šonkauliu pamaudžia. darė fermentų tyrimus - geri. O tirtis skrandį endoskopiškai ginekologė ne labai nori, o ir pati gydytoja, kuri atlieka šį tyrimą, sakė, jog jį darys tik su ginekologo leidimu. Esu nevilty, prisigalvojau, kad man skrandžio, dvylikapirštės žarnos opa arba, dar blogiau, vėžys..Negaliu ramiai gyventi, nuolat verkiu. Sakykit, ar šie mano simptomai gali būti sąlygoti nėštumo ar, ir Jūsų manymu, čia kažkas daug rimčiau..

  Atsakymas

  sveiki, jūsų skundai gali būti susieti su nėštumu, bet niekas negali pasakyti ar tai nėra ir skrandžio liga. atlikus endoskopinį tyrimą galima būtų atsakyti į šį klausimą, o dažnai ir pacientas nurimsta, kai viskas paaiškėja. Dar negirdėjau, kad nėščiai moteriai šį tyrimą atlikti būtų kažkokie ribojimai. Paprastai dėl nėštumo negalavimai par tris mėnesius praeina, nors gali būti ir ilgiau. Galite pavartoti Raniberl 300mg du kartus/dieną (šis vaistas antram nėtumo semestre jau leidžiamas)kelias savaites, gali savijauta pagerėti, ir jums bus ramu. Geriausia ateiti pas gastroenterologą ir pasikonsultuoti, kad visai nusiramintumėte.
  Roma Uogelienė
  73798

  Klausimas užduotas - 2015-01-31 20:13:47

  2014 m., atlikus kraujo tyrimą, nustatė, kad esu persirgusi lengva forma hepatito B. Kas kiek laiko reikia atlikti kraujo tyrimus dėl HBs antikūnų, HBsAg antigeno, ASAT, ALAT.

  Atsakymas

  Specialiai tyrimų kartoti nereikia. Jei jie buvo nenormalūs, po gydymo galima pakartoti ALT,AST, GGT,ŠF kepenų būklės įvertinimui.
  Roma Uogelienė
  73779

  Klausimas užduotas - 2015-01-17 22:56:08

  Jai skauda vos paspaudus skrandzio srytije ar tai gali buti opa?

  Atsakymas

  Jei paspaudus epigastriume jaučiamas skausmas, gali būti ir opa ir uždegimasir gali nebūti nieko. Ne pagal paspaudimą nustatomą, kas yra viduje. Bet jei jau skauda, vadinasi kažkas yra.
  Roma Uogelienė
  73687

  Klausimas užduotas - 2015-01-16 10:20:45

  Laba diena Jau apie 10 metų kamuoja padidėjęs skrandžio rūgštingumas, prieš metus rasta Pylori bakterija. Šiai bakterijai sunaikinti paskirtas gydymas: klaritromicinas 50 mg plius ospamox 1000. Pradėjus gerti klaritromiciną, pasireiškė alergija(veidas pradėjo tirpti, permušinėjo širdis). Gydytojas patarė nutraukti gydymą. Šeimos gydytojas man parinko kitą gydymo schemą: 1000 mg ospamox ir 400 mg metronidazolis. Norėjau pasitikslinti, ar metronidazolio dozė teisinga, nes man yra žinoma, kad dažniau skiriama 500 mg, 0 400 mg. O juk norisi kad gydymas būtų efektyvus. Dėkoju už atsakymą.

  Atsakymas

  pirmas ir pats svarbiausias klausimas ar būtina tą bakteriją naikinti. Dažnai jos naikinti nereikia, tačiau jei pacientas nori, gydytojas neprieštarauja. nemanykite, kad išnykus bakterijai, sumažės rūgštingumas. Metronidazolis skiriamas po 500mg 3 kartus
  Roma Uogelienė
  73673

  Klausimas užduotas - 2015-01-13 21:47:41

  Sveiki,draugas per diena daug Val.dirbantis,darbas sunkus,fizinis,poilsio trukumas,nemazai rukantis,prastai maitinasi,patyria daug streso darbe,paskutiniu metu su miegu jam prastai,sunkiai uzmiega ir jau ne pirma diena jam raizo pilva,daznai viduriuoja,pavalges neuzilgo bega i tuoleta,jam anksciau yra taip jau buve,bet buvo praeje,bet ir vel kartojasi,patarkit prasau kas galetu jam buti ar butina kreiptis i gydytoja. Aciu

  Atsakymas

  pirmiausia reikia sutvarkyti gyvenimo ir mitybos režimą, o būklei nepagerėjus kreiptis į gydytoją normaliai konsultacijai.Gali būti reikalinga atlikti tam tikrus tyrimus
  Roma Uogelienė
  73651

  Klausimas užduotas - 2015-01-11 20:27:34

  Sveiki. Jau ~3savaites diena is dienos kamuoja labai daznas duju issiskyrimas, daznai buna uzkieteje viduriai, kartais skauda nugaros apacia, kartais kankina nemiga. (jokiu vaistu, papildu nevartoju) Anksciau tokiu problemu nebudavo, nors maitnuosi lygiai taip pat kaip ir anksciau. Dirbu sedima darba, tai galbut darbas tam itakos turi? Ar butina kreiptis i seimos gydytoja "ligai" nustatyti? O galbut tai tik laikini simptomai , kurie su laiku isnyks? Aciu uz atsakyma.

  Atsakymas

  būtina kreiptis į šeimos gydytoją arbą gastroenterologą
  Roma Uogelienė
  73623

  Klausimas užduotas - 2015-01-10 22:12:50

  labas vakaras , ar jus tiriate proktologines ligas? :) kaip isanges iplesas ir kitas susijusias su tuo ligas?

  Atsakymas

  pakitimus išangėje ir tiesiojoje žarnoje iki 15-20cm aukščio tiria proktologas
  Roma Uogelienė
  73612

  Klausimas užduotas - 2014-12-31 10:50:27

  Atlikus žarnyno kolonoskopiją , buvo rasti divertikulai. Tyrimas buvo atliktas iš prevencinės programos lėšų. Gydytojas surašė viską, tačiau nieko daugiau neaiškino. Ar tai pavojinga? Kaip reikėtų gydytis ir gyventi, kokiais atvejais jie gali trūkti, ar tai labai pavojinga? Ačiū.

  Atsakymas

  Kuo vyresnis amžius, tuo dažniau randami divertikulai.Svarbiausia palaikyti normalią žarnyno veiklą. kad neužkietėtų viduriai. Apie divertikuliozę galima rasti paskaityti internete.
  Roma Uogelienė
  73531

  Klausimas užduotas - 2014-12-29 23:50:16

  laba vakara noreciau paklausti man pries metus isoperavo tulzies pusle joje akmenu buvo . pradzioj buvo kaip ir viskas gerai bet paskutinius pora menesiu ka suvalgau nuo to negerai o ipac jei ka saldaus skauda galva, sleikstulis , pilva raizo ,pucia ,nuovargis, visko vengimas, padidejo labai svoris ka reiketu issitir nes mano daktare priraso tuos pacius vaistus ir tiek kepenu darbo pagerinimui arbata

  Atsakymas

  pirmiausia gal reikėtų sureguliuoti mitybą, nes augantis svoris, pilvo pūtimas rodo, kad maitinatės perdaug ir netinkamai. Galima išsitirti ir skrandį. Tikslesnių rekomendacijų galėtų duoti gastroenterologas pakonsultavęs jus išsamiau.
  Roma Uogelienė
  73522

  Klausimas užduotas - 2014-12-28 00:32:08

  Sveiki,kelis metus turiu tulžies pūslės akmenlige,šiuo metu esu Anglijoje.jau 3 dienas skauda visa pilva skausmas ūmus visa diena labiausiai spazmuoja aplink bamba ir kyla skausmas i viršų .prašau patarkit kokius vaistus naudoti

  Atsakymas

  vienintelius vaistus -tai yra malšinančius spazmą (nošpa, spazmomen) galėčiau patarti pavartoti nematydama jūsų ir neatlikus tyrimų. Po tokiais simptomais gali slėptis ir ne viena bėda, tuo labiau, kad yra akmuo tulžies pūslėje. Dar galima išgerti rūgštį mažinančius ir stebėti ar gerėja savijauta. Jei taip, pratęsti vartojimą bent kelias savaites. Savijautai negerėjant, atsiradus temperatūrai ar kitiems simptomams, būtina kreiptis į gydytoją, kiek ten bekainuotų. Sveikata brangiausia.
  Roma Uogelienė
  73514

  Klausimas užduotas - 2014-12-27 02:09:06

  Laba diena, Daugiau pavartojus alchoholiniu gerimu, nesaikingai pavalgius ( zodziu po svenciu) atsiranda diskomforto jausmas desineje puseje prie pat sonkauliu, toks jausmas kaip kazkoks oro burbulas, guzas... Labiau jauciu kaip sedziu, susirietes. O jeigu Atsigulu nejauciu nieko. Per 5-6 dienas praeina. Kas tai galetu buti? Gal galetumet rekomenduoti kokius nors maisto papildus, ar vaistus? Man 30 metu, dirbu tolimu reisu vairuotoju, tad dauguma laiko praledziu sededamas... Aciu jums uz jusu sugaista laika

  Atsakymas

  Roma Uogelienė
  73506

  Klausimas užduotas - 2014-12-27 02:08:35

  Laba diena, Daugiau pavartojus alchoholiniu gerimu, nesaikingai pavalgius ( zodziu po svenciu) atsiranda diskomforto jausmas desineje puseje prie pat sonkauliu, toks jausmas kaip kazkoks oro burbulas, guzas... Labiau jauciu kaip sedziu, susirietes. O jeigu Atsigulu nejauciu nieko. Per 5-6 dienas praeina. Kas tai galetu buti? Gal galetumet rekomenduoti kokius nors maisto papildus, ar vaistus? Man 30 metu, dirbu tolimu reisu vairuotoju, tad dauguma laiko praledziu sededamas... Aciu jums uz jusu sugaista laika

  Atsakymas

  pats sakote, kad blogai jaučiatės, kai persivalgote, vartojate alkoholį. Tereikia to nedaryti, gal ir gydytojo nebereiks. Sėkmės
  Roma Uogelienė
  73505

  Klausimas užduotas - 2014-12-26 12:50:55

  Laba diena, endoskopijos metu nustatė vidutiniškai išreikštą eriteminę gastroduodenopatiją ir vid.išreikstą duodenogastrinį refliuksą.Ar labai pavojinga ši liga. Tulžies pūsle pašalinta. Patarkite, kokius preparatus naudoti, kad galėčiau gyventi pilnavertį gyvenimą ,nes liga nuolat kartojasi ir kartojasi. Esu girdėjusi, kad rekomenduojama sanatorinis gydymas.Ačiū

  Atsakymas

  nenorėčiau nuliūdinti, bet turite žinoti kad liga gali pastoviai kartotis ir kartotis, nes jei yra padidintas rūgštingumas, tai dažniausiai jis niekur ir neišnyksta. Pavartojus vaistus(o juos reikia vartori mėnesį- du, kartais ir dar ilgiau) rūsgštingumas laikinai sumažinamas iki kito paūmėjimo epizodo. Paūmėjimus gali išprovokuoti stresai, ruduo-pavasaris, mitybos ar režimo pažeidimai, tam tikrų vaistų vartojimas. Kai ką mes patys galime įtakoti, o kai kas nuo mūsų nepriklauso. Tačiau jei užbėgsite už akių paūmėjimui sureguliuodami dietą, maitinimosi ir poilsio režimą, galite išvengti vaistų vartojimo.
  Roma Uogelienė
  73501

  Klausimas užduotas - 2014-12-24 00:51:31

  Sveiki. Turiu kažkokių problemų su virškinimu. Nuolatos kaupiasi dujos žarnyne pavalgius ar uždelsus pavalgymą, taip pat kamuoja keistas tuštinimąsi, tai pakietėję viduriai, tai paskystėję. Ryte ir po kiekvieno valgymo jaučiuosi sunki, išsipūtusi, man atrodo pradėjo augti svoris. Nors maitinuosi kuo sveikiau ir sportuoju. Tai ką gi reikėtų vartoti, kad viskas susitvarkytų? Ar tai kažkokios ligos požymiai?

  Atsakymas

  pirmiausia turite sutvarkyti mitybą ir režimą , valgyti dažnai ir po nedaug. Be to reikia stebėti, nuo kokių maisto produktų savijauta labiausiai pablogėja. kai išanalizuosite, kas jūsų organizmui nepatinka ir to nebevartosite, gal ir pasveiksite. O jei savijauta vistiek negerės, kreipkitės į gastroenterologą, dėl išsamesnės apklausos ir patarimų
  Roma Uogelienė
  73487

Anekdotai

archyvas

pasveik.ltEspumisanMezymProstamol unoRaniberlLioton 1000