Gydytojų konsultacijos

Atsakymai pagal gydytojus - Roma Uogelienė

Roma Uogelienė

  Klausimas užduotas - 2014-10-24 14:10:40

  Laba diena ,norėčiau paklausti kodėl pastoviai žarnyne daug duju ,jaučiu maudimą po dešiniu šonkauliu jaučiu skausmą subinkaulio vietoje ,kartais tas skausmas paaštrėją po pasituštinimo .Tyriausi skrandi ir dvylikapirštę ,sakė skrandyje daug žalio, skysčio ,šiaip viskas gerai ,darė vidaus organu ehoskopija irgi nieko nerado.Kraujo tyrimai rodo maža hemoglobino kieki ,nustatė geležies anemija, mažas liaukocitų kiekis kraujyje . Prieš aštuonis metus operavo rektocėle, turėjo daryti ir žarnyno operaciją reikėjo šalinti dali tiesiosios ir dali storosios žarnos kadangi sakė kad pas mane per ilgas žarnynas tačiau šiai operacijai aš nesiryžau .Buvau dabar nuvažiavusi pas pilvo chirurgus ,sakė kad nereikia operacijos nes tuštinosi kas 1-3 dienas . Kokius tyrimus reiktu atlikti kad išsiaiškinčiau savo negalavimu priežastį .Dažnai jaučiu kad nepilnai pasituštinau tad būna kad tuštinuosi ir trys kartus per diena bet nedaug. Ar gali būti blogi kraujo rezultatai dėl siu negalavimu .

  Atsakymas

  Jums būtina atlikti kolonoskopiją ir gal net su biopsija. Kreipkitės į šeimos gydytoją, kad gautumėte siuntimą gastroenterologo kjai, anemija gali būti ir dėl žarnyno ligų.Tik kompleksiškai ištyrus ir paskyrus reikiamą gydymą galima tikėtis gerų rezultatų. Jei tulžis skiriasi į skrandį, tai taip pat reikalauja gydymo, nes sveikiems žmonėms tulžis teka ten, kur jai ir priklauso tekėti. Sėkmės
  Roma Uogelienė
  73429

  Klausimas užduotas - 2014-10-23 17:43:05

  Sveiki man jau antra diena silpnai skauda skrandi keleta centimetru auksciau virs bambos ir kartais pradeda gurguliuoti,skausmas pasireiske 1h begyja po kalijano rukymo,ar tai gali buti rimta?

  Atsakymas

  rekomenduočiau nerūkyti, o jei vistiek jausite kokius negerumus pilve-kreiptis į gastroenterologą ar šeimos gydytoją dėl gydymo, o gal ir dėl tyrimų
  Roma Uogelienė
  73428

  Klausimas užduotas - 2014-10-18 00:03:11

  Laba diena. Mano situacija tokia. Pries kelis menesius pas mane aptiko helicobacter p. Bakterija. Sugeriau atibiotiku kursa na kaip ir viskas pagerejo. Bet mano drauge dabar pradejo skustis tokiais pat simptomais, kokiais as skundziausi pries bakterijos nustatyma. Ar gali buti kad ji nu manes uzsikrete? Ir ar gali buti taip,kad as isnaikines helicobacter p. Su antibiotikais galiu vel ja uzsikresti, nuo savo drauges, jaigu pasitvirtintu kad ji turi ta bakterija .?

  Atsakymas

  Išsigydę bakteriją gali ir vėl ja užsikrėsti, per metus iš 100 pacientų 4 užsikrečia. Kitas klausimas ar būtina ją naikinti? O dėl draugės, tai panašūs skundai nebūtinai turi būti dėl bakterijos. Reikia pasikonsultuoti plačiau su specialistu.
  Roma Uogelienė
  73417

  Klausimas užduotas - 2014-10-12 19:53:58

  Sveiki, prieš metus pajaučiau užstrigusį kąsnį gerklėje, gydytojas nustatė GERL,bet ryjant "žarną", diagnozė buvo nezymus gastritas .Tai specialių mitybos taisyklių laikiausi tik mėnesį gerdamas vaistus nuo skrandžio uždegimo.Po devynių mėnesių pradėjau jausti oro trūkumą, kuris vargina ir iki šiol, beveik visa diena, išskyrus naktį miegant, ryte vos tik pabudus ir valgant t.y ryjant. Reguliariai vaistus ,nuo GERL, geriu antrą mėnesį, bet labai didelio pagerėjimo nejaučiu. Klausimas: Kaip sumažinti dusulį, ir ar tai gali būti ilgalaikio streso pasekmė?

  Atsakymas

  Sveiki, labai didelė tikimybė, kad dusulys turi ryšį su pastoviu stresu, be to ir kasnio jausmas gerklėje gali būti dėl streso. Jei vartojami vaistai ryškesnio efekto neduoda, pirmiausia ir reiktų susitvarkyti asmenines problemas, be to, nutraukus vaistus, savijauta gali dar pablogėti. Jums vertėtų pasikonsultuoti pas gastroenterologą, nes tokiu būdų konsultuoti sudėtinga.
  Roma Uogelienė
  73299
  Žymos: vaistai

  Klausimas užduotas - 2014-10-12 17:44:35

  Sveiki, prieš metus pajaučiau užstrigusį kąsnį gerklėje, gydytojas nustatė GERL,bet ryjant "žarną", diagnozė buvo lengvas gastritas .Tai specialių mitybos taisyklių laikiausi tik mėnesį gerdamas vaistus nuo skrandžio uždegimo.Po devynių mėnesių pradėjau jausti oro trūkumą, kuris vargina ir iki šiol, beveik visa diena, išskyrus naktį miegant, ryte vos tik pabudus ir valgant t.y ryjant. Reguliariai vaistus ,nuo GERL, geriu antrą mėnesį, bet labai didelio pagerėjimo nejaučiu. Klausimas: Kaip sumažinti dusulį, ir ar tai gali būti ilgalaikio streso pasekmė?

  Atsakymas

  GERL yra tokia liga, kurią reikia gydyti labai ilgai, o gal net ir be pertraukų. Žinoma, pradedant dieta, baigiant vaistais. Jei nepadeda vieni vaistai, reikia keisti kitais, skirti vaistų derinius ir t.t. Be abejo, šalinti stresą visais įmanomais būdais, net ir psichoterapeuto pagalba, jei nepavyksta kitaip.
  Roma Uogelienė
  73298

  Klausimas užduotas - 2014-10-03 13:56:50

  Laba diena. Pastarasias tris dienas kamuoja viduriavimas, skauda po kairiu sonkauliu ir eina skausmas i nugara. Pries 4 metus yra isoperuota tulzies pusle. Valgyti negaliu nieko, nes nuo visko viduriuoju, net no vandens. Kas galetu man buti?

  Atsakymas

  Tulžies pūslė manyčiau įtakos neturi. Jei viduriavimas užsitęsia daugiau savaitę, kreiptis pas infektologą, o neradus infekcinio susirgimo, toliau priežasčių ieškoti konsultuojantis su gastroenterologu. Pirmomis dienomis vartoti skysčius, galima su ištirpintais mikroelementais (regidron ar panaš.), smekta, žarnyno veiklos geriau nestabdyti, leisti pasišalinti toksinams ar ligos sukėlėjams, jei tai infekcija. Jei kamuoja skausmas pavartokite spazmomen.
  Roma Uogelienė
  73282

  Klausimas užduotas - 2014-10-02 00:18:09

  viskas prasidejo pries metus pradejo kauptis dujos daug duju, silpnumas,mieguistumas. isgerus vandens ar pavalgius pradeda kauptis dujos.kartais uzeina silpnumas, norisi vemt ir dziusta burna, kyla rugstis.isgerus alkoholio kita diena labai skauda pilva. Pastoviai mieguistas rytais. Daktarai eme tyrimus kraujo ir ismatu ir nustate laktozes netoleravima bet simptomai ne tie.sportuoju,nerukau, stengiuos nesimaitint astriai ir riebiai. Kas tai galetu but ir kaip isgyditi?

  Atsakymas

  Iš tokio skundų aprašymo sunku būtų pasakyti negalavimų priežastų, bet kad reikia mažinti rūgšti, yai aišku. Gal ir dujų susidarymas sumažės. Pavartokita Raniberl 300mg 2k/d bent keletą savaičių, jei nepagerės, kreipkitės pas gastroenterologą
  Roma Uogelienė
  73279

  Klausimas užduotas - 2014-09-28 18:00:12

  sveiki, man spaudzia krutine, jos viduryje, turejau problemu su skrandziu daznai kildavo rugstys.. o po to skrandis praejo ir prasidejo krutines spaudimas, geriau ranitidina pries einant miegoti po 1tablete praejus savaitei kokiai paskui vel atsinaujino. gal ka patartumet?

  Atsakymas

  Nakčiai valandą prieš miegą vartoti Raniberl 300mg mėnesį ar ilgiau pagal savijautą. Jei skausmas yra ir dieną, reikėtų vartoti papildomai vaistų ryte. Negerėjant savijautai keisti vaistų grupę, konsultuotis su gastroenterologu
  Roma Uogelienė
  73272

  Klausimas užduotas - 2014-09-04 15:46:34

  Sveiki man 21 metai...taigi kankinuosi ilgai su zarnynu jau..pries puse metu pajauciau maudima ar kosint desineje pilvo apacioje su laiku dingo,taciau pries menesi prasidejo pilvo skausmas viduryje ir taip kiekviena ryta pabundu su diskomfortu maudimu ar skausmais pilve,buvo siek tiek sviezio kraujo ismatose keleta kartu,buvau pas gastro daktara,vakar padare endoskopija skrandzio sake lyg ir viskas gerai,ir kraujo tyrimai geri,bet nedaro kolonskopijos gal ji nebutina>? taciau nezinau kas darosi,jau 3savaite nebenoriu valgyti,jauciuosi issputes pilnumo jausmas net jei nevalgiau visa diena,atrodo nevirskinimo jausmas,pradejo skaudeti sonkaulius,ir pavalgius po kiek laiko pradedu koseti ir pykina..o maigant visame pilve yra skausmas isplites..nezinau ka daryti jei kraujo tyrimai geri ir skrandis ar nusiraminti net jei tai tesias daugiau nei menesi? ar butina kolonskopija ar dar kas? aciu.

  Atsakymas

  Kolonoskopiją vis tik reiktų atlikti, nes iš aprašymo suprantu, kad dėl nerimo ir nežinios pradėjo streikuoti ir skrandis. Kraujas išmatose rodo problemą žarnyne, o kokią, reikia tikslinti.
  Roma Uogelienė
  73201
  Žymos: tyrimai

  Klausimas užduotas - 2014-08-13 18:42:08

  Sveiki , Vasario 17 diena 2014 metais man buvo isoperuota tulžies pūsle, Pastebėjau kas kiekviena ryta prabundu su pykinimu , skrandžio skausmais ir metalo skoniu burnoje kaip noriu valgyti , tai atsitinka įvairiai po 4-7 val miego, Jei pavalgau 1 valanda pries miega galiu pilnai išmiegu 8 valandas bet vistiek yra tie patys simptomai . Valgau viska ir po mazai bet negaliu valgyti papriku nes ju tikrai nevirškina ir mažinti kieki spurgu ir riebesniu produktu nes kyla rugstys.

  Atsakymas

  Problema yra dėl padidinto skrandžio rūgštingumo, pradėkite vartoti Raniberl 300mg 2k/d, jei savijauta gerėja tęskite mėnesį gydymą, jei negerėja, kreipkitės į gastroenterologą, gal tikslinga atlikti skrand-io tyrimą.
  Roma Uogelienė
  73181

  Klausimas užduotas - 2014-08-08 14:57:00

  Laba diena, turiu klausimą. Prieš puse metų, pajutau įvairius slogos simptomus: -Užgulusi nosis. -Čiaudėjimas. -Krenkštėjimas (ypač pavalgius) Apsilankiau pas gerklės/nosės gydytoją, ji pasakė jog šie simptomai atsiradę dėl refliukso kurį sukelia h pylori bakterija. Pradėjau gerti antibiotikus ir rūgštinguma mažinančius vaistus, visi simptomai dingo, tačiau praėjus savaite, kai buvo pabaigti gerti vaistai, simptomai visi sugrįžo. Tada sugrįžus pas gydytoja, man buvo išrašyti kiti antibiotikai ir rūgštingumą mažinantys vaistai. Šie vaistai visiškai nepadėjo ir nepadarė jokio poveikio. Tada perėjau pas gastroenterologą, buvo atliktas skrandžio tyrimas su "žarna", nieko blogo skrandyje nerado. Gydytojas pasakė jog h pylori bakterija nesukelia refliukso o tiesiog skrandis yra nesandarus ir rūgštis kyla į viršų. Išrašė rūgštingumą mažinančių vaistų, kurie man visiškai nepadeda ir tiek. Kokia jūsų nuomonė? Ačiū

  Atsakymas

  gastroenterologė yra teisi. Gydymas yra ilgas 1-3 mėn, o gal net ir labai ilgas 1-3 metai. H.pylori naikinimas savijautos praktiškai nepagerina, svarbu ir dieta bei re-imas, nervinė būsena.
  Roma Uogelienė
  73172

  Klausimas užduotas - 2014-08-08 00:19:54

  Sveiki kas gali buti su zarnynu einu i tualeta viena karta i savaite.geriau kelis kart senu lapu arbata kad zarnyna isvalyciau bet nieko nepadeda tik ispuce pilva as isperdziu ir viskas .pilvas kaip kamuolis pasidare .ir skauda nes viskas kaupesi.gyvenu normaliai jokio streso nieko ..

  Atsakymas

  Užkietėję viduriai kamuoja daugelį žmonių dėl mūsų netinkamo gyvenimo būdo ar netinkamos mitybos priežasčių. Daug informacijos apie tai galite rasti internete, kartais reikalingi ir spec tyrimai, kuriuos paskirs gastroenterologas , jei reikės.
  Roma Uogelienė
  73170
  Žymos: viskas

  Klausimas užduotas - 2014-07-31 17:23:26

  Sveiki, Turiu problemų su virškinimu. Visada tuštindavausi 2 kartus per savaite, tačiau nuo šių metų kovo viskas pasikeitė. Kovo pradžioje porą dienų suviduriavau, po to 2-3 savaites buvo viskas kaip įprasta ir vėl suviduriavau, maniau kad kažką suvalgiau netinkamo, tačiau viduriavimas pradėjo kartotis vis dažniau. Pradžioje viduriuodavau po kelias dienas maždaug kas dvi savaites, vėliau kas savaitę, o pastarąjį mėnesį blogai jaučiuosi kasdien. Nuolat raižo, spazmuoja pilvą, skauda kairį šoną, skystai tuštinuosi beveik kasdien, vieną kartą nualpau. ankščiau viduriavimas užeidavo dažniausiai pirmoje dienos pusėje, dabar būna ir po pietų ir vakare. Nuo kovo mėnesio numečiau 10kg svorio, pradėjau mažiau valgyti, o dažniausiai valgiau džiūvėsėlius, nes maniau kad tai tinkamiausias maistas viduriuojant. Kraujo tyrimas geras, vidaus organu echoskopija taip pat gera, skydliaukė gera, skrandyje rado 1laipsnio refliuksą, tai geriu vaistus nuo rūgšties. Šeimos gydytoja mano, kad man dirgliosios žarnos sindromas, tačiau aš internete užsiskaičiau apie celiakija. Jau dvi dienos kai laikausi dietos(nevalgau miltinių patiekalų) ir neviduriuoju, neberaižo pilva, tik truputį dar pučia. Viduriuojant skaudėdavo pilvą paspaudus, ypač apie bambą, šiandien pilvas nebėra toks jautrus. ar galėjo per dvi dienas dieta sukelti tokius pasikeitimus ar tai tiesiog sutapimas? mačiau yra pirkiti celiakijai nustatyti testai BiocardTM, kuriuos galima atlikti namie, tačiau jei aš dabar laikausi dietos ar nebus klaidingas rezultatas, gal prieš darantis testą reikėtų suvalgyti kažką iš miltinių patiekalų? Nežinau nuo ko dar reikėtų pasitikrini esant tokiems negalavimams, pas gastroenterologą tolonėlį turiu tik rugpjūčio vidury

  Atsakymas

  sveiki, jus labai teisingai padarėte, kad pradėjote laikytis begliuteninės dietos, tęskite ją apie mėnesį ir stebėkite savo savijautą, kad įsitikintumėte ar tai sutapimas, ar tai netinkamas produktas. Testą celiakijai galite atlikti ir laikantis dietos, tačiau, jei jis neigiamas, dar nereiškia, kad nėra celiakijos. galima atlikti fibrogastroskopiją ir paimti biobsiją iš dvylikapirštės, histologinis biopsijos atsakymas tikslesnis. O pats geriausias būdas ligai nustatyti-savijautos pasikeitimai laikantis begliuteninės dietos. Jei esate vyresnio amžiaus, gal reikėtų ir žarnyną išsitirti, pasikonsultuosite, kai nueisite pas gastroenterologą. Sėkmės
  Roma Uogelienė
  73155

  Klausimas užduotas - 2014-07-30 12:39:46

  Laba diena. Praeitą vasarą turėjau spalinių, bet tada tikrai žinojau, kad jų, nes buvo didžiulis niežulys ties išange. Išsigydžiau gana greitai su vermox ir niežulys dingo (tikiuos ir spalinės). Bet esmė tame, kad aš pakankamai dažnai, pvz kas antrą ar kartais kelias dienas iš eilės viduriuoju. Kartais jaučiu toki tarsi spaudimą iš vidaus kuriame nors pilvo šone, dažniau kairiame. Higiena stengiuos palaikyt kuo geresnę, bet neseniai, gal prieš mėnesį nustojau kramtyt nagus. Labai retai naktį man lyg ir niežti prie išangės, bet palyginus kada turėjau spalinių, tai niežulys labai mažas ir per pora minučiu praeina. Toks gėdingas dalykas ką dar noriu pridurt, tai, kad kai suniežtėjo man, aš galvodamas, kad kažkas ten yra, aš įikišau pirštą, manydamas jog gal kažką paliesiu ir tikrai įsitikinsiu. Kaip ir nieko pradžioj nepastebėjau, bet po to arčiau nugaros pusės paliečiau tokį nemalonų dalyką. Aš skaičiau daug ir ieškojau informacijos internete kas tai galėtų būti, bet nieko neradau. Tas dalykas toks, tarsi nesijaustų, kad tai būtų mano organo ir organizmo dalis. Ten tarsi toks siulas, bet storesnis ir ant pačio galiuko toks kaip grumblėtas paviršius. Aš labai bijau, kad čia yra kirmelė. Aš tuoj paranoją įsivarysiu, nes aš jų taip bijau. Prašau pasakykite ką manote. Jei reikės, pasidarysiu tyrimus, bet pradžioje norėčiau sulaukti iš jūsų konsultacijos. Jeigu mano klausimas neatitinka jūsų specialybės, tai pasakykite kuriam daktarui rašyti, nes nelabai gaudausi. Rašo, kad jūs konsultuojat dėl virškinimo sutrikimų, o aš jį kaip ir turiu.

  Atsakymas

  JEI JUMS ATRODO, KAD KAŽKAS NEGERAI, REIKIA PATIKSLINTI TYRIMAIS. UŽSIRAŠYKITE KONSULTACIJAI PAS PROKTOLOGĄ, ATEIKITE PAS JĮ IŠSIVALĘS TIESIĄJĄ ŽARNĄ ( NAUDOKITE KLIZMUTES IŠ VAKARO IR PRIEŠ TYRIMĄ MIKROLAX), PROKTOLOGAS IŠ KARTO GALĖS ATLIKTI REKTOROMANOSKOPIJĄ IR ATSAKYTI Į JUMS RŪPIMĄ KLAUSIMĄ:YRA TEN KAS NORS AR NE? BE TO, ATLIKITE BENT DU-TRIS IŠMATŲ TYRIMUS DĖL KIRMINŲ IR JŲ KIAUŠINĖLIŲ (VIENO TYRIMO PAKANKA, JEI JO METU IŠKART RANDAMA KIAUŠINĖLIŲ). TADA KREIPKITĖS PAS INFEKTOLOGĄ DĖL GYDYMO.
  Roma Uogelienė
  73153

  Klausimas užduotas - 2014-07-27 23:35:31

  sveiki norejau pasiteirauti ar pastovi sloga ir gerkles skausmas gali buti del refliukso?nes ekoskopija parode negero tik tiek kad skrandzio rugsciu i stemple patena?nes sloga jau du metai kaip nepraeina

  Atsakymas

  Rūgčių patekimas į stemplę ir aukščiau gali būti jūsų negalavimo priežastis, konkrečiu atveju siūlyčiau panaudoti rūgštį mažinančių vaistų gydomosiom dozėm pvz rabeprazol 20mg ryte ir vakare 30 min prieš valgį apie mėnesį laiko ir stebėkite, kaip keičiasi jūsų savijauta. Jei nors šiek tiek yra teigiamo poveikio, gydymą tęsti tol, kol pasijusite visiškai sveika. Kartais tenka gydytis ir pusmetį, o jei nutraukus gydymą atsinaujina sloga ar gerklės skausmas, vaistus naudoti ir toliau, tik galima koreguoti dozes ar vaistų grupes. Tą jums patars gastroenterologas vėliau, jei reikės.
  Roma Uogelienė
  73147
  Žymos: sloga

  Klausimas užduotas - 2014-06-19 17:36:13

  Sveiki pries pora mėnesiu pradėjau truputi stresuoti gyventi įtemtai ir nežinau ar cia sutapimas,bet pradėjo skaudėti pilvo apačia šiek tiek pasikeitė išmatų konsistensija, skausmas nebuvo labai didelis,bet vistiek, skausmas aprimdavo ir vel uzeidavo. Veliau skausmas dingo, bet pradejau jausti lyg ir apgaulingą potraukį tuštintis dabar šito simtomo nejaučiu. Bet dabar pradejo durti kairi soną toks vaizdas lyg jis būtų išpustas kartais paduria ir nugaroje kai skausmas pasibaigia tuomet pradeda pusti pilvą ir šeip paskausta įvairiuose pilvo pusėse, bet skausmas spazminis, apetitas yra viskas toliau gerai,bet jau kuria dieną duria kairį šoną. Man 17 metų svoris 70 kg esu sportuojantis. Internete prisiskaičiau apie storosios žarnos vėžį tad dabar apie tai nuolat galvoju.Internete prisiskaičiau apie storosios žarnos vėžį tad dabar apie tai nuolat galvoju.Ką manote jūs

  Atsakymas

  Manau, kad jūs turite dirglią storžarnę, kuri reaguoja į tam tikrus maisto produktus ar jų kiekį nebe taip, kaip įprastai, nes pasikeitė ir aplinka, ir žmonės, ir gal dar kas nors. Tokiame amžiuje storžarnės vėžio nesu mačiusi, bet jei giminėje kas nors sirgo šia ar kita kokia nors storosios žarnos liga, galite per šeimos gydytoją pakliūti pas gastroenterologą, išgirsti dar vieną nuomonę, jei nenusiraminsite, atlikti kolonoskopiją. Pavartokite spazmomen ar kitą spazmolitiką, per tam tikrą laiką priprasite prie pasikeitusių aplinkybių ir gali būti kad viskas susitvarkys. o jei ne, išsitirkite. Sėkmės
  Roma Uogelienė
  73100
  Žymos: viskas

  Klausimas užduotas - 2014-06-19 17:12:28

  Sveiki pries pora mėnesiu pradėjau truputi stresuoti gyventi įtemtai ir nežinau ar cia sutapimas,bet pradėjo skaudėti pilvo apačia šiek tiek pasikeitė išmatų konsistensija, skausmas nebuvo labai didelis,bet vistiek, skausmas aprimdavo ir vel uzeidavo. Veliau skausmas dingo, bet pradejau jausti lyg ir apgaulingą potraukį tuštintis dabar šito simtomo nejaučiu. Bet dabar pradejo durti kairi soną toks vaizdas lyg jis būtų išpustas kartais paduria ir nugaroje kai skausmas pasibaigia tuomet pradeda pusti pilvą ir šeip paskausta įvairiuose pilvo pusėse, bet skausmas spazminis, apetitas yra viskas toliau gerai,bet jau kuria dieną duria kairį šoną. Man 17 metų svoris 70 kg esu sportuojantis. Internete prisiskaičiau apie storosios žarnos vėžį tad dabar apie tai nuolat galvoju.

  Atsakymas

  Panašu, kad dėl tam tikrų stresų sutriko jūsų žarnyno veikla ir tai nėra sutapimas. Vartokite spazmomen po tabletę tris kartus dėl žarnyno spazmų ir palengva pratinkitės prie pasikeitimų, o jei tai neįmanoma kreipkitės pas psicoterapeutą pagalbos. Kol kas nereikėtų savo smegenis apkrauti nereikalinga informacija, nes tai taip pat veda prie sveikatos sutrikimų.
  Roma Uogelienė
  73099

  Klausimas užduotas - 2014-06-08 19:27:29

  Sveiki.Prieš metus pradėjo mausti pilvo apačioje kairėje pusėje.Ginekologiškai sveika.Atlikta pilvo organų echoskopija- be pakitimų.Atlikta rektoskopija-be pakitimų.Kolonoskopija atlikta iki kepenų, nes žarnose daug linkų- be pakitimų.Darytas rentgenas su bariu-be pakitimų.Skrandžio tyrimas- refliuksas, daug tulžies skrandyje.Šiuo metu tuštinimosi pabaigoje pasirodo truputį kraujo, maudžia po dešine krūtimi(po šonkauliu), pučia pilvą.kas tai galėtų būti ir ką daryti?Ačiū

  Atsakymas

  Praktiškai visi pagrindiniai tyrimai padaryti. Gal jūs sergate dirglios žarnos sindromu, o gal netoleruojate tam tikrų produktų. Kraujo tuštinimosi pabaigoje gali būti, jei stipriau pastenėjote trūko kraujagyslė. Stebėkite ar kraujavimas nedažnėja, ar neatsiranda naujų požymių skausmo apačioje, viduriavimo. Užsiveskite maisto produktų dienoraštį ir žymėkite kokie maisto produktai sukėlė pilvo pūtimą ar skausmą. Stenkitės valgyti kiek galima nemaišant įv produktų. atkreipkite dėmesį į riebius, keptus, pieniškus, miltinius, daržoves, vaisius ir jų kiekius. Po pusmečio stebėjimo gali ir pačiai pasidaryti aišku, o jei ne aptarkite tai su gastroenterologu konsultacijos metu.
  Roma Uogelienė
  73087

  Klausimas užduotas - 2014-05-19 14:10:50

  laba dien pries 4 men prasidjo raizantys skausmai desiniam sone apacioje kreipiausi pas gyditojus galvojo kad apendicitas bet tyrimai nepatvirtino ,dabar tie skausmai tai praeina tai vel atsiranda, bet pastoviai issiputes pilvas ismatos geltonos ir matosi nesuvirskintas maistas ,ziurejo man skrandi su ta slangele su kamera sako nieko nemato blogo.tai kas cia gali but.aciu

  Atsakymas

  Šie negalavimai yra dėl žarnyno, bet ar tai yra tik jų funkcijos sutrikimas ar organinis pakitimas galima atsakyti atlikus papildomus tyrimus ar bent jau išsamiai pasikonsultavus su gastroenterologu. Pavartokite spazmomen po tab tris kartus keletą savaičių, esant sutrikusiai funkcijai turėtų apsiraminti. Be to svarbu išsiaiškinti nuo ko, kada užeina skausmas, koks maistas netinka. Rašykitės, kad galėtumėte pasakyti gydytojui, kai paklaus.
  Roma Uogelienė
  73059

  Klausimas užduotas - 2014-05-19 12:26:16

  kodel gulantis megot eda remuo ?{aciu}

  Atsakymas

  Todėl kad daugumai žmonių naktį skrandis skiria sekretą, o gulint horizontalioje padėtyje turinys gali patekti į stemplę esant tam tikroms sąlygoms ( sumažėjus stemplės rauko ronusui).
  Roma Uogelienė
  73058

Anekdotai

archyvas

pasveik.ltEspumisanMezymProstamol unoRaniberlLioton 1000