+1
-0
+1
Pamirškite kavą – štai kur kas veiksmingesni energijos atgavimo būdai

Ko gero, dėl šios problemos galite kaltinti ir ne visai sveikus savo įpročius. O jeigu juos pakeisite, turėtumėte ir vėl pajusti daugiau energijos. Pateikiame jums specialistų siūlomus būdus, kaip gi ir vėl jaustis energingiems:

1.Daugiau kramtykite

Maisto kramtymas – vienas svarbiausių virškinimo proceso etapų. O štai mitybos specialistė Edvina Clark primena, kad kuo geriau maistą sukramtome, tuo lengviau mūsų organizmas pasisavina maistingąsias medžiagas ir paverčia jas į energiją. Kimšdami maistą greitai ir daug nekramtydami dar labiau apsunkiname ir taip nelengvą virškinimo procesą bei eikvojame energiją. „Nenustatyta, kiek gi iš tikrųjų reikia kramtyti vieną kąsnį, tačiau patariama pradėti nuo 25 kartų, o vėliau pasiekti ir 40 kartų,“ – rekomenduoja E. Clark.

2.Gerkite mažiau kavos

Kavoje esantis kofeinas blokuoja tam tikrus jūsų smegenų receptorius, todėl nuovargį sukeliantis adenozinas negali jų pasiekti. „Nors kofeinas ir blokuoja adenoziną, tačiau jūsų kūnas vistiek jį gamina,“ – komentuoja profesorius Niket Sonpal. Taigi, kai jūsų organizme nebelieka kofeino, jūs jaučiatės dar labiau pavargę, nes adenozinas iš organizmo niekur nedingo. Štai ir vėl siekiate kavos puodelio ir užsikuria užburtas ratas. Norėdami nutraukti šį užburtą ratą, gerkite mažiau kavos – pradžiai bent jau pasistenkite negerti kavos popiet, kad vakare galėtumėte lengviau užmigti. Pamatysite, kad paskui be didelių problemų kavos gersite vis mažiau, o energijos neprarasite. „Ilgą laiką kavą daugelis mūsų laikė išsigelbėjimu, todėl iš pradžių mažinti išgeriamą kavos kiekį gali būti sudėtinga, bet neabejokite – paskui jausitės tik energingesni,“ – tikina N. Sonpal.

3.Daugiau vaikščiokite

Daugiau judėdami pageriname savo kraujotaką, tad organizmas „užsikuria“ ir jo darbui reikia mažiau mūsų energijos. „Kasdien nueidami vos 250 žingsnių daugiau, pratinsite savo raumenis, protą ir organizmą judėti daugiau,“ – pataria sporto psichologas Menachem Brodie. Pradžia nesunki: kalbėkite telefonu vaikščiodami, pasivaikščiokite po biurą ar dažniau lipkite laiptais užuot rinkdamiesi liftą.

4.Giliai kvėpuokite

Mūsų ląstelės iš deguonies gauna energijos, tad kvėpuodami paviršutiniškai, taip ir jaučiamės, be to, toks kvėpavimas – ir vienas iš streso požymių, pažymi N.Sonpal. Kvėpuodami retai ir paviršutiniškai keliame savo nervinės sistemos įtampą. Giliai, lėtai įkvėpkite vykdami į darbą, laukdami eilėje ar dirbdami – taip sumažinsite stresą ir pajusite daugiau energijos. Pamėginkite kvėpuoti per pilvą – lėtai įkvėpkite skaičiuodami iki trijų ir iškvėpkite skaičiuodami iki trijų. „Kuo dažniau giliai kvėpuosite, tuo labiau jūsų organizmas prie to įpras ir ilgainiui tai darysite natūraliai,“ – sako psichologė Dori Gatter.

5.Valgykite daugiau ląstelienos

Pilnagrūdžiuose produktuose, daržovėse, ankštinėse daržovėse, sėklose gausu gliukozės – pagrindinio organizmo energijos šaltinio, primena dietologė Lisa Cooper. Šiuose produktuose apstu ir ląstelienos, tad organizmas juos virškina lėčiau ir ilgesniam laikui aprūpina jus energija, be to, valgydami tokius produktus pagerinate ir savo miego kokybę. „Daugiau ląstelienos turintys maisto produktai padeda pasiekti vadinamąjį lėtąjį miegą, t.y. miegą, po kurio kitą dieną jaučiatės tikrai pailsėję,“ – teigia miego medicinos specialistas Vikas Jain.

6.Stebėkite savo šlapimą

„Kai jūsų organizmui trūksta vandens, krenta jūsų kraujo spaudimas, padažnėja pulsas ir sulėtėja kraujotaka į smegenis, taigi, gali jaustis pavargę,“ – pasakoja N. Sonpal. Gerdami pakankamai vandens padedame organizmui tinkamai funkcionuoti. Atkreipkite dėmesį į šlapimo spalvą: jei šlapimas vos geltonas, vadinasi, viskas gerai, o jei tamsesnis,  turite gerti daugiau vandens.

7.Pasižymėkite teigiamus dalykus

„Nuo senų senovės mūsų smegenys įsimena blogus dalykus – anksčiau tai praversdavo vengiant skausmo ir pavojų, o štai atsiminti džiaugsmingų dalykų nebuvo gyvybiškai būtina,“ – pasakoja psichologė Elizabeth Cohen. Šiais laikais situacija pasikeitė, t.y, kuo ilgiau galvojame apie blogus dalykus, tuo labiau jaudinamės ir pavargstame. Užuot jaudinęsi, pagalvokite, kas šiandien pasisekė, už ką esate dėkingi ir tai užsirašykite.

Šaltinis: https://www.huffingtonpost.com/entry/ways-to-boost-energy_us_5b576da1e4b0de86f4913530