+3
-1
+2
Po gimdymo slenka plaukai – kaip sau padėti?

Nėštumo metu džiaugėtės vešliais, spindinčiais ir stipriais plaukais, o dabar pastebite, kad šepetys pilnas iškritusių plaukų po kiekvieno šukavimo? Namai pilni Jūsų plaukų, o Jūs, žiūrėdama į veidrodį, matote, kaip jie retėja ne dienomis, bet valandomis? Nesirūpinkite – tai visiškai natūralus procesas. Tikrai galite sau padėti prarasti mažiau plaukų ir lengviau išgyventi šį moteriai nelengvą periodą.

Nėštumo metu, ypač antrąjį nėštumo trimestrą, moterys pastebi, kad jų plaukų būklė pagerėjo – plaukų daugiau, jie labiau spindi, yra stipresni ir puresni. Dažnai pagerėja ir odos bei nagų būklė –oda atrodo sveika, spindinti, nagai – tvirti, greičiau auga, mažiau skilinėja ir sluoksniuojasi. Netgi sakoma, kad moteris nėštumo metu tiesiog švyti, yra nuostabesnė nei bet kada. Nėštumo metu pakinta hormonų lygis – žymiai padidėja estrogenų koncentracija, kuriuos gamina placenta, todėl sulėtėja natūralus plaukų slinkimas (kai per dieną iškrenta iki 100 negyvų plaukų), taip pat padidėja ir kraujo kiekis, organizme vyksta daugelis kitų pokyčių. Moteris džiaugiasi puikiais plaukais ir dažnai net nesusimąsto, kad jų iškrenta mažiau nei anksčiau.

Po gimdymo praėjus 3-4 mėnesiams, kartais anksčiau, o kartais ir vėliau, moteris gali sunerimti dėl padidėjusio plaukų slinkimo. Kiekiai gali tikrai neraminti – dažnai teigiama, kad plaukai slenka tiesiog kuokštais, jie yra sausi, praradę gyvybingumą, skilinėja. Skaičiuojama, kad plaukų slinkimą gali patirti apie 50 procentų pagimdžiusių moterų, o išslinkti gali iki trečdalio visų plaukų. Taip atsitinka dėl daugelio priežasčių. Pirmiausiai dėl to, kad po gimdymo vėl keičiasi hormonų lygis – natūraliai sumažėja estrogenų (iki tol didelį jų kiekį gamino placenta). Taip pat didelę reikšmę turi ir po gimdymo patiriamas stresas, bemiegės naktys, vitaminų ir mineralų trūkumas (ypač jei moteris žindo), mat prieš tai šių medžiagų pilnai pakako iš moters organizmo rezervo, o dabar, pagimdžius, visos naudingos medžiagos pirmiausiai keliauja kūdikiui.

Tikrai nelengva prisitaikyti prie pasikeitusio gyvenimo. Moteriai po gimdymo labiausiai rūpi naujas žmogus, jo saugumas ir gerovė. Tačiau reikėtų nepamiršti ir savęs. Dėl hormonų pokyčių atsiradusį plaukų slinkimą suvaldyti nelengva, tačiau galima padėti apsaugoti gyvybingumo dar nepraradusius plaukus. Būtina sau priminti, kad tai laikina ir būtinai praeis. Mat plaukų slinkimo pikas pastebimas 3-6 mėnesiais po gimdymo (išskirtiniais atvejais gali trukti ir ilgiau), tačiau vietoj išslinkusių plaukų būtinai užaugs nauji, dažniausiai daug tvirtesni ir sveikesni, nei prieš tai. Kaip galite padėti sau dabar?

Pirmiausiai stenkitės nusiraminti. Kad ir kaip sunku matyti pilnas saujas Jūsų taip branginamų plaukų, supraskite, kad papildomas stresas tik dar labiau spartina plaukų slinkimą. Atsiradus laisvai minutei pailsėkite ir pirštais švelniai pamasažuokite galvos odą – taip ne tik nusiraminsite ir pailsėsite, bet ir suaktyvinsite galvos odos kraujotaką, kuri labai svarbi tinkamai plaukų mitybai. Naudinga atlikti šį masažą kasdien bent po 10 minučių.

Pilnavertiškai maitinkitės. Mityba labai svarbi, ypač jei kūdikį maitinate krūtimi. Stenkitės su maistu gauti kuo daugiau natūralių vitaminų ir mineralų. Stebėkite, kad Jūsų mityboje pakaktų baltymų (pavyzdžiui, šviežių kiaušinių, žuvies) ir naudingųjų  augalinių aliejų (pavyzdžiui, alyvuogių aliejaus, linų sėmenų aliejaus). Jeigu manote, kad Jūsų mityboje trūksta svarbių medžiagų, vartokite natūralius maisto papildus ar maitinančioms mamoms skirtus vitaminus  – dėl jų vartojimo būtinai pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Palepinkite plaukus. Mažai tikėtina, kad plaukų priemonės sustabdys tam tikrų plaukų iškritimą, nes iškrenta tik negyvi plaukai. Tačiau naudodamos kokybiškas kosmetikos priemones, galite padėti apsaugoti gyvus plaukus ir paskatinti jų atsikūrimą iškritusių plaukų vietose. Tinka plaukų priemonės, savo sudėtyje turinčios vitaminų, puoselėjančių aliejų, augalinių ekstraktų. Plaukų šukavimui naudokite kokybiškas, natūralias ir retesnes plaukų šukas ar šepečius, šukuokite atsargiai, neskubėdamos.

Pasitarkite su savo kirpėja. Galbūt būtų metas ir pasikeisti? Jūsų kirpėja žino, kaip apkirpti, kad būtų kuo mažiau pastebimas natūralus plaukų išretėjimas. Teigiama, kad šiuo atveju labai tinkami kirpčiukai. Jūsų kirpėja gali ne tik tinkamai apkirpti, bet ir patarti, kokios šukuosenos Jums leis labiau pasitikėti savimi. Nebijokite keistis ir žinokite, kad plaukai būtinai ataugs. Beje, venkite plaukų dažymo ir cheminio sušukavimo – plaukams ne į naudą papildomos cheminės intervencijos. Jūsų plaukų priežiūros specialistė taip pat patars leisti dažniau plaukams išdžiūti natūraliai, stengtis kuo mažiau plaukus tiesinti karščiu, saugoti plaukus nuo šalčio ir UV spindulių.

Mylėkite save ir žinokite, kad šis etapas yra laikinas.