+7
-0
+7
Saulės mažėja, sveikata blogėja?

Rodos,  dar prieš mėnesį jautėmės puikiai, buvome aktyvūs ir norėjome nuversti kalnus, tačiau atėjus lapkričiui jėgų stinga net patiems paprasčiausiems darbams. Negana to, pradėjo kamuoti liūdesys, bloga nuotaika… Vieni dėl to kaltina persukta viena valanda atgal laiką, kuris išbalansavo jų organizmą, kiti – lapkritį, blogą orą, darganą ir lietų, saulės trūkumą, tamsius vakarus bei vis labiau trumpėjančias dienas…. Taigi, kai vieni pasirenka tiesiog „peržiemoti“ tokį, širdžiai nemielą laikotarpį, kiti – ieško būdų, kurie padėtų ir vėl atgauti prarastas jėgas.

Požymiai, kurie rodo, jog organizmui trūksta saulės šviesos

Dažnai kylantis saldėsių noras. Daugybė žmonių sezoninį liūdesį ir blogą nuotaiką bando numalšinti save palepindami saldėsiais, tačiau labai greitai pastebi, jog liūdesys būna numalšinamas vos kelioms akimirkoms, mat saldėsiai išties padeda mūsų smegenims išskirti laimės hormoną endorfiną, tačiau vos po kelių minučių tos smegenys ir vėl ima reikalauti saldumynų. Protas prašo, akys nori, širdis – negali atsisakyti, tad be jokios sąžinės graužaties imame dar vieną šokolado plytelę, valgome, kol galiausiai kitą dieną, užlipę ant svarstyklių, nuliūstame, nes tas nereikalingas kilogramas nei kiek mūsų nedžiugina.

Bloga nuotaika, susierzinimas be jokios priežasties. Kai kurie žmonės yra iš prigimties pesimistai ir linkę pasaulį matyti vien tik tamsiomis spalvomis, tačiau yra žinomas dar ir sezoninis pesimizmas, kai dėl blogos nuotaikos yra kaltas saulės trūkumas. Tokie žmonės be jokios priežasties jaučiasi susierzinę, jie nori savo pyktį išlieti ant kitų. Deja, po to ne tik kad nepalengvėja, bet tampa dar ir sunkiau, graužia sąžinė, jog su kitu žmogumi blogai pasielgėme, išsiliejome ant jo.

Sunku keltis rytais. Žadintuvas nuskambėjo, tačiau jūs atsisakote pusryčių vien dėl to, jog galėtumėte dar bent keletą minučių pagulėti lovoje? Geriau jau taip nedarykite, nes pusryčiai – tai vienas iš svarbiausių dienos valgių, kurio nevalia praleisti. Be to, posakis, „Kaip išlipsi iš lovos, tokia ir bus diena“ puikiai atspindi mintį, jog visgi reikia keltis sulig žadintuvui nuskambėjus – neskubant, ramiai.

Dažniau norisi kavos. Kava – tonizuojantis gėrimas, kurio kvapas maloniai nuteikia, o skonis – sušildo iš vidaus, suteikia daug jėgų. Tad šaltą dieną mes dažnai save palepiname net ne vienu, o keliais ir daugiau puodeliais kavos. Nieko tokio, jei kasdien išgeriate 1-3 puodelius, kavos, sunerimti reikėtų tuomet, jei kasdien kavą geriate ant tuščio skrandžio. Tokiu būdu gerdami kavą dirginate savo skrandžio gleivinę, dėl to gali atsirasti įvairios skrandžio ligos, padidėti skrandžio rūgštingumas, varginti rėmuo. Rėmens sukeltam skausmui ir atsirūgimui rūgščiu turiniu gydyti rekomenduojama vartoti „Raniberl“.

Apatija. Yra žmonių, kurie šaltuoju metų laiku ima jausti apatiją net ir tai veiklai, kuri seniau kėlė jiems didelį entuziazmą. Pavyzdžiui, žmogus šiltuoju metų laiku, kuomet lepindavo saulė, mėgdavo bėgioti parke, jausdavo, kaip po bėgiojimo jam atsirasdavo ne tik geresnė nuotaika, bet ir sveikata pagerėdavo. Tačiau atėjus šaltajam metų laikui į savo mėgstamą pomėgį – bėgiojimą, žmogus net nenorėjo pažiūrėti, mat viskas, ko jis tik norėjo – tai pramiegoti tą šaltą ir tamsų laikotarpį.

Virškinimo sutrikimai. Šaltuoju metų laiku mes norime valgyti ne tik saldžiai, bet ir riebiai dėl to gali atsirasti įvairūs virškinimo sutrikimai. Kai kasa nepakankamai gamina ir išskiria virškinimo fermentų ir tai sukelia virškinimo sutrikimus, rekomenduojama vartoti „Mezym 10000“.

Saulės šviesa – pagrindinis vitamino D šaltinis: ką daryti, kai jo trūksta?

Jei niekaip vitamino D nepavyksta gauti iš saulės, tuomet pasistenkite jo kuo daugiau gauti su savo kasdieniniu maistu. Tad šaltuoju metų laiku į savo mitybos racioną pravartu įtraukti tokius maisto produktus kaip riebi žuvis, kiaušiniai, pienas bei pieno produktai. Tačiau svarbiausia – vos tik saulei pasirodžius, nepraleiskite progos pasimėgauti jos spinduliais bent trumpam. Tokiu būdu, per odą, vitaminas D su saulės spinduliais pasieks Jūsų organizmą ir jausitės daug geriau.

Parengė: L.Rimgailė