+5
-0
+5
Testosterono įtaka vyriškumui

Kartais moterys stebisi, kodėl kai kurie vyrai yra visai ne vyriški – jie jautrūs, neturi pakankamai raumenų, nėra plaukuoti…Taip yra dėl to, jog vyriškas hormonas testosteronas reguliuoja vyrų išvaizdą ir jei jo trūksta, tuomet vyras tai pajaučia bei pamato savo išvaizdos pokyčiuose. Būtina laiku pastebėti testosterono trūkumą ir esant jo deficitui – jį papildyti. Per mažas testosterono kiekis vyro organizme gali lemti ne tik jo išvaizdos pokyčius, bet ir seksualinį pajėgumą lovoje….

Vyriškas hormonas: svarbus ne tik raumenims, bet ir potencijai

Testosteronas – tai vyriškas hormonas, kuris yra produkuojamas sėklidėje. Šis hormonas yra itin svarbus berniukų vystymosi procese, nes reguliuoja lytinių liaukų augimą, vystymąsi. Testosteronas skatina antrinių lytinių požymių atsiradimą ir išlikimą. Dar kitaip šis hormonas yra vadinamas „vyriškuoju hormonu“, nes būtent jis lemia vyriškumą – lytinę potenciją bei lytinį instinktą. Kartais vyrus gali varginti erekcijos sutrikimai vien dėl to, jog yra sumažėjęs testosterono kiekis organizme. Be viso to, testosteronas dar skatina medžiagų apykaitą bei baltymų sintezę, tad jis be jokios abejonės yra svarbus kiekvieno vyro gerai sveikatai bei savijautai.

Visi vitaminai vyrams yra svarbūs, bet vitaminas D – itin svarbus. Kodėl?

Vitaminas D yra būtinas lytinių hormonų gamybai, ypač – testosterono. Jeigu organizme jaučiamas testosterono trūkumas, sutrinka raumenų vystymasis, be to, raumenų masė lieka menka, sumažėja libido. Metams bėgant, maždaug nuo 30, testosterono kiekis vyrų organizme yra linkęs mažėti. Kai kurios moterys ima galvoti, jog vyrui impotencija, tačiau išties tai gali būti tik vitamino D trūkumas, testosterono sumažėjimas… Tai, jog vyro organizme yra sumažėjęs testosteronas išduoda tokie simptomai kaip sumažėjęs potraukis seksui, atsiradusi erekcijos disfunkcija, slegianti nuotaika, atminties problemos, dėmesio sutrikimai, plaukų slinkimas, energijos stoka.

Esant vitamino D trūkumui jaučiamas bendras silpnumas, nuovargis, svaigsta galva, atsiranda polinkis į depresiją, pasireiškia dažnesni peršalimai, silpsta imunitetas.  Gera žinia ta, jog kūnas natūraliai gamina vitaminą D, kuomet gauna tiesioginių saulės spindulių. Per dieną pakanka 10-15 minučių pabūti saulėje be apsauginių kremų nuo saulės ir štai, Jūsų kūnas gaus reikiamą kiekį vitamino D. Tačiau bloga žinia yra ta, jog gyvename šalyje, kurioje saulė gana retai lepina. Ką daryti tuomet?

Vitamino D taip pat galima gauti geriant papildus ir valgant kai kurių rūšių maisto produktus. Rekomenduoja suvartoti 5 mikrogramus vitamino D per dieną. Vitamino D kiekis 100 g maisto produkto: silkė – 27 mikrogramai, lašiša – 26 mikrogramai, kiaušinis – 2 mikrogramai, sviestas – 1,2 mikrogramo. Taigi, geriausias natūralus vitamino D šaltinis yra riebi žuvis: silkė, lašiša… Vos dvi porcijos šios žuvies per savaitę užtikrins pakankamą vitamino D kiekį organizme. Ir dar, nepamirškite, jog testosterono kiekį organizme kelia ne tik vitaminas D, bet ir dar viena, mineralinė medžiaga – Cinkas. Cinkas atlieka svarbų vaidmenį testosterono gamybos procese. Šios mineralinės medžiagos galima gauti su tokiais maisto produktais kaip austrės, proteinininis maistas – mėsa, žuvis, sūris, pupelės.

Gera žinia tiems, kurių testosterono lygis mažas

Britų dienraštis „Daily Mail“ publikavo vieną, Oksforodo mokslininkų atliktą tyrimą, kurio metu buvo tirta 19 000. Buvo pastebėta, jog tie vyrai, kurių testosterono lygis organizme buvo mažesnis, rizika atsirasti prostatos vėžiui sumažėjo 20 proc. Tyrime taip pat nurodoma, jog 1 iš 8 vyrų per metus patiria prostatos vėžį, vidutiniškai net  46,7000 prostatos vėžio atvejų yra užregistruojama JK.

Parengė: L.Rimgailė