Mezym

Gonorėja ir nėštumas

Gonorėja – Neisseria gonorrhoeae sukelta lytiškai plintanti infekcija. Neretai kartu diagnozuojamos ir kitos lytiškai plintančios infekcijos.


Moterys skundžiasi gausiomis išskyromis iš makšties, dizurija, kraujingomis išskyromis po lytinių santykių. Nėščiosioms gonokokinė infekcija gali sukelti savaiminį persileidimą, priešlaikinį gimdymą, o po gimdymo – endometritą, sepsinę infekciją. Ūminė naujagimio infekcija pasireiškia gonokokiniu konjunktyvitu, faringitu ar rinitu, uretritu, vaginitu, proktitu ir kt.


Visoms nėščiosioms per pirmąjį apsilankymą imamas gimdos kaklelio išskyrų tepinėlis, dažomas Gramo būdu, o prireikus – atliekamas išskyrų pasėlis.


Gydymas skiriamas nėščiajai bet kuriuo nėštumo laikotarpiu. Kartu gydomas ir lytinis partneris. Skiriama vienkartinė ceftriaksono 250mg arba spektinomicino 2g dozė. Jei kartu yra chlamidijinė infekcija, skiriama eritromicino (250mg 4 kartus per parą 14 dienų) arba vienkartinė azitromicino 1g dozė. Nėščiosioms neskiriama tetraciklinų ar fluorchinolonų dėl jų žalingo poveikio vaisiui. Naujagimis tuoj po gimimo gydomas eritromicino akių tepalu.

 

Iš knygos „Akušerija ir ginekologija šeimos gydytojo praktikoje“ G. Drąsutienė ir kiti, Vilnius, 2005

 


Anekdotai

archyvas

pasveik.ltEspumisanMezymProstamol unoRaniberlLioton 1000