Įgimtos kirkšnies išvaržos

 

Tai vyrų liga. Kirkšnies išvarža formuojasi per canalis inguinalis. Juo eina sėklinis virželis.
Sėklidės užuomazgos yra ties inkstais. Iki gimstant jos leidžiasi kūno išore per canalis inguinalis. Kartais šis procesas neužsibaigia iki galo. Kai nenusileidusi vienos pusės sėklidė, vadiname monorchizmu.
Anorchizmas – visiškas sėklidžių neišsivystimas.
Kriptorchizmas – tai sėklidžių nenusileidimas į kapšelį dėl sutrikusios endokrininių liaukų veiklos ar mechaninių kliūčių. Sėklidžių nusileidimas į kapšelį būtinas vyrų vaisingumui. Jeigu viena sėklidė nenusileidusi,- vyras vaisingas, tačiau sėklidės bus labiau linkusios suvėžėti.
 Ductus omphaloentericus – tai latakas jungiantis pirminę žarna su trynio maišu. Jis vėliau nyksta ir jo nebelieka. Ductus omphaloentericus pakitimai:
1) gali likti tik galinė dalis;
2) gali likti tik vidurinė dalis:
3) gali likti kaip pradinė dalis( Meckelio divertikulas). Kartais įvyksta jos uždegimas tokiu pat principu kaip ir apendicitas.
Ductus omphaloentericus gali likti kaip šlapiuojanti bamba. Ta pati situacija būna ir su urachus.
Sėklinis latakas leisdamasi žemyn nusitraukia ir pilvaplėvę( processus vaginalis). Ši pilvaplėvės dalis užanka, tačiau gali ir neužakti. Tokiu atveju vaikui atsistojus čia sulenda žarnos. Nusitraukus sėklidei į pilvaplėvę, pastaroji įdomiai obliteruojasi. Virš jos susidaro maišelis. Dirginant šioje vietoje maišelio ertmėje kaupiasi eksudatas – ertmė labai išsiplečia ( susidaro hydrocelė). Minėtą ertmę rekia punktuoti ir ištraukti eksudatą.
 
Anekdotai

archyvas