Mezym

Kūdikių diegliai

Iki šiol nėra aiški dieglių atsiradimo priežastis. Kai kurie pediatrai mano, kad juos sukelia centrinės nervų sistemos brendimas. Kiti mano, kad diegliai atsiranda dėl nepilnai susiformavusios virškinimo sistemos.
 

Dažniausiai kūdikių diegliai pradeda kamuoti apie 3 gyvenimo mėnesį ir pradeda rimti 6-7 mėnesį, tačiau būna kūdikių, kuriems pilvą pučia jau nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų. Pastebėta, kad berniukus ši problema kamuoja labiau nei mergaites.


Viena iš dažniausių pilvo dieglių priežasčių – kūdikio žarnyne besikaupiančios dujos. Jas kauptis gali paskatinti net angliavandenių turintis mamos pienas.
Dujos į organizmą patenka dviem pagrindiniais būdais: dujos išsiskiria virškinant maistą arba oro nuryjama valgant, kūdikiui verkiant ir pan.
Siekiant išvengti pilvo pūtimo žindančioji mama pirmiausiai turėtų peržvelgti savo racioną. Reikėtų riboti produktus, kurie sukelia pilvo pūtimą – pupeles, žirnius, kopūstus, riešutus, egzotinius vaisius. Saikingai vartokite varškę, rūgpienį, jogurtą. Valgant daug skaidulų turinčio maisto (vaisių, daržovių, ypač ankštinių kultūrų, nemaltų grūdų duonos) skatinama didesnė dujų gamyba storajame žarnyne. Dujų gamyba taip pat padidėja, kai valgome sunkiai virškinamą maistą, aštrius, pikantiškus patiekalus.
Minėtos maisto medžiagos su motinos pienu patenka kūdikiui, todėl nemalonus pilvo pūtimas pradeda kamuoti ir kūdikį.
Kita priežastis dujoms patekti į kūdikio organizmą – kūdikis skuba valgyti. Jei kūdikis godžiai čiumpa krūtį ir ryja besiliejantį pieną kartu su oru, jis po poros minučių nuo žindymo pradžios pravirks dėl skrandžio ir žarnyno spazmų. O kuo labiau kūdikis iš skausmo verkia, tuo daugiau oro prisiryja. Todėl verksmą reikia stengtis kuo greičiau malšinti.
 
Patekusios į organizmą dujos susimaišo su žarnyne esančiomis gleivėmis ir suformuoja tirštas putas, sudarytas iš daugybės dujų burbuliukų. Dujos iš jų negali laisvai pasišalinti, ima kauptis. Susikaupusios dujos tempia žarnų sieneles, žarnos ima stipriau susitraukinėti, bandydamos išstumti susidariusius “dujų kamščius”. Šioms putoms slankiojant žarnynu iš vienos vietos į kitą, girdimas pilvo gurgėjimas. Dėl visų šių priežasčių skauda pilvą, sutrinka maisto medžiagų virškinimas ir pasisavinimas žarnyne. Kuo blogiau pasisavinamas – tuo dar labiau didėja dujų kaupimąsis. Susikuria ydingas ratas – dujų susikaupimas žarnyne skatina spartesnį jų susidarymą ir kaupimąsi.

Pilvuko dieglių varginamo mažylio pilvelis pastebimai sukietėja, išsipučia, vaikutis ima riesti kojytes, stengdamasis pritraukti jas prie pilvuko. Kūdikis pratisai, kankinamai verkia, kiek aprimsta tik ant mylimos mamos rankų. Deja, nei mamos glamonės, nei supimas ir mylavimas nedaug tegelbsti. Po kurio laiko (iki dviejų valandų) kūdikio pilvelį varstę skausmai liaujasi taip pat netikėtai, kaip ir prasidėję


Jau žinome, kad pagrindinis šio negalavimo „kaltininkas“ yra dujų sankaupos žarnyne. Dujos patekę į organizmą maišosi su skysčiu ir tampa putomis sudarytomis iš daugybės dujų burbuliukų. Dujos iš oro burbulų negali būti absorbuotos į kraują, bei laisvai pasišalinti, todėl tempia žarnų sieneles, tokiu būdu sukeldamos pilvo pūtimą, skausmą. Kad dujos pasišalintų, rekomenduojama sukamaisiais judesiais pamasažuoti kūdikio pilvelį, pamankštinti kojeles, kurį laiką palaikyti apverstą ant pilvelio, galima pilvuką pašildyti. Labai efektyvi dieglių gydymo ir profilaktikos priemonė – vaistiniai lašiukai Espumisan L. Jų veiklioji medžiaga simetikonas yra chemiškai ir fiziologiškai inertiškas junginys, kuris susilpnina dujų burbuliukų apvalkalą, šie suyra ir išsilaisvinusios dujos gali lengvai pasišalinti iš žarnyno. Espumisan L neleidžia susidaryti dujų burbulams ir kauptis jiems žarnyne.

Espumisan L nepatenka į kraują ir iš organizmo pasišalina nepakitęs, todėl jis saugiai gali būti skiriamas netgi naujagimiams jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų, bei vartojamas neribotą laiką.
Esant pilvo pūtimui Espumisan L duodama po 25 lašus prieš maitinimą (3-5 kartus per dieną, o jei reikia ir dažniau), taip pat jis gali būti duodamas ir prieš miegą.
Jei žindote  – sugirdykite Espumisan L kūdikiui šaukšteliu prieš žindymą.
Jei maitinate iš buteliuko –Espumisan L įlašinkite į pieną ar arbatą.
Espumisan L yra švelnaus bananų skonio, todėl kūdikiai jį mielai geria.

Anekdotai

archyvas

pasveik.ltEspumisanMezymProstamol unoRaniberlLioton 1000