Mezym

Vaikų skaumai

Į mažų vaikų patiriamą skausmą dažnai nepakankamai atsižvelgiama, nes jie negali tiksliai jo apibūdinti. Atpažinti kūdikių skausmą yra ypač sunku, nes tokiame amžiuje vienintelis rodiklis yra kūno kalba. Skausmo požymiai gali būti perkreiptas veidas, gynimosi reakcijos prisilietus, riksmas ir verkimas.

 


Skausmas gerokai stipriau nei karščiavimas gali paveikti ir nualinti vaiką. Jei vaikui skauda, jį visada reikia gydyti.

 


Norint įvertinti vaikų, nesugebančių žodžiais paaiškinti patiriamų simptomų, skausmą, buvo sukurtos kelios skausmo skalės, kuriose nupiešti veido išraiškos paveikslėliai. Jomis gali pasinaudoti pediatrai. Viena jų yra Wong-Baker skausmo vertinimo pagal veido išraiškas skalė skirta 4 metų ir vyresniems vaikams. Vaikai pasirenka veidą vaizduojantį paveikslėlį, iliustruojantį jų patiriamo skausmo intensyvumą. Kiekvienas paveikslėlis yra susijęs su tam tikru skausmo lygmeniu, pradedant nuo besišypsančio veido – neskauda – ir baigiant verkiančio veido atvaizdu – stipriausias įmanomas skausmas.


Skausmo slopinimui vaikams skiriama nesteroidinio vaisto nuo uždegimo Ibustar®.

Ibustar® sustabdo informacijos nešėjų išskyrimą, t. y. jaučiamas silpnesnis skausmas arba jo visai nepatiriama, nes signalas neperduodamas į smegenis. Vaikams skirtas Ibustar® veikia skausmą įvairiose organizmo vietose. Įrodyta, kad vaikams skirtame preparate Ibustar® esanti veiklioji medžiaga ibuprofenas (2 proc.) ypač veiksmingai slopina karščiavimą ir skausmą. Ibuprofenas (Ibustar®) greitai ir ilgam laikui nuslopina karščiavimą ir yra gerai toleruojamas. Be to, ibuprofenas (Ibustar®) veiksmingai numalšina skausmą ir pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu. Ibustar® dozuojamas priklausomai nuo vaiko amžiaus arba svorio (vienkartinė dozė - 10mg/kg kūno svorio, maksimali paros dozė - 30mg/kg kūno svorio). Tiksliam ir patogiam dozavimui Ibustar® tiekiamas su dozavimo švirkštu.


Anekdotai

archyvas

pasveik.ltEspumisanMezymProstamol unoRaniberlLioton 1000