Pusė mergaičių ir ketvirtadalis berniukų norėtų imtis drastiškų priemonių, kad jų figūra ir svoris taptų idealūs, paaiškėjo tyrime, kurio išvadas cituoja „The Daily Mail“. 

 

Vaikai jaučia tokį spaudimą atrodyti tobulai, kad vienas iš dešimties berniukų prisipažino, jog sutiktų vartoti steroidus, kad taptų raumeningesnis, o kas aštunta mergaitė pareiškė, kad yra pasiryžusi gerti liekinanančias piliules ar laisvinamuosius, kad tik sulieknėtų.

Tyrėjai apklausė 810 vaikų nuo 11 iki 16 m. Paaiškėjo, kad daugiau nei 50 proc. mergaičių ir daugiau nei trečdalis berniukų prisipažino, jog lygina savo išvaizdą su televizijoje mirgančiais kūnais, o apie ketvirtadalį abiejų lyčių vaikų prisipažino, jog svajoja apie plastinę operaciją, nes nori turėti tobulą figūrą.

Tyrimą inicijavusios labdaros organizacijos „Central YMCA“ vadovė Rosi Prescott pasakė: „Jauni žmonės vis nesaugiau jaučiasi dėl savo išvaizdos ir kūno įvaizdžio.“

„Populiarėja greitų korekcijų tendencija, o tai kenkia sveikatai ir dažnai nepasiteisina.“

Įdomu tai, kad anksčiau ši problema buvo labiau būdinga mergaitėms, o dabar ji plinta ir tarp berniukų.

„Pagrindinė šios problemos priežastis – jauni žmonės jaučia spaudimą atitikti nepasiekiamą ir nerealistišką kūno įvaizdžio idealą.“
Anksčiau šį mėnesį jau buvo paskelbta, kad ligoninėse nuo sunkių anoreksijos formų gydomi net penkerių metų vaikai.

Anksčiau šiais metais pasirodė tyrimas, kurio išvados skelbė, jog dėl lieknėjimo manijos kaltas įžymybių kultas, mados pramonė ir reklamos, tad Didžiosios Britanijos parlamento narių grupė pradės nagrinėti kūno įvaizdžio problemas šalyje, įskaitant anoreksiją, nutukimą ir savęs žalojimą.

Parlamento tyrimui vadovaus liberaldemokratė Jo Swinson. Ji pasakė, kad žmonės dažnai griebiasi ekstremalių priemonių, nesėkmingai bandydami prilygti kompiuteriu pagražintiems atvaizdams. Ji pasakė: „Labai svarbu paskatinti žmones pasitikėti savo išvaizda.“

Tyrime savo nuomonę pareikš kosmetikos chirurgai, sveiko maisto tinklai ir madų ekspertai.

Lietuvos sveikata

Anoreksija: Kodėl aš nevalgau?

Socialiniai tinklai ir valgymo sutrikimai