+5
-0
+5
Ruduo atėjo, sloga prasidėjo. Būdai, kurie padės ją įveikti

Šiemet Lietuvoje peršalimo ligos prasidėjo kaip niekad anksti. Karščiuojantys, sloguojantys ir kosintys bei su skaudama gerkle žmonės varstė gydytojų kabinetų duris su viltimi, jog vaistai, kurie bus išrašyti gydytojo, padės jiems greičiau pasveikti ir bent jau kelias dieneles, kol serga, praleisti darbus ir pasveikti ramiai namuose. Visgi, vienas iš pačių bjauriausių peršalimo simptomų – sloga. Tad šiame straipsnyje apžvelgiame keletą būdų, kaip išsigyti slogą.

Su sloga organizmas ne visada susidoroja pats. Padėkime jam!

Ir nors sloga – tai ne liga, bet simptomas, nosies gleivinės uždegimas, kuris retai kada sutrukdo mums dirbti kasdieninius darbus, tačiau net ir pats mažiausias simptomas gali sukelti nemenkas komplikacijas: ausų ir plaučių uždegimą, bronchitą, sinusitą…. Pastebima, jog sloga turi kelias stadijas. Pirmoje slogos stadijoje žmogų gali varginti tik nedidelis nosies peršėjimas, akių ašarojimas, čiaudulys, skystis, kuris teka iš nosies bus bespalvis, vandeningas, taip pat gali atsirasti neaukšta temperatūra. Antrasis slogos etapas apima tokius simptomus kaip pūlingos išskyros iš nosies, kurios rodo, jog nosyje prasidėjo bakterinė infekcija. Slogą geriausia yra gydyti nelaukiant, kol ji išsivystys į antrą stadiją ir imtis jos gydymo vos tik pastebėjus pirmuosius slogos simptomus.

Jei sloga savaime nepraeina per savaitę laiko, tuomet jau galima įtarti, jog sloga yra ūminė,  jos gydymas bus daug ilgesnis ir sudėtingesnis. Be to, tie, kurie numoja ranka į ūminės slogos gydymą neišvengiamai gali sulaukti ir šio simptomo komplikacijų – sinusito. O tuomet jau klausimas, kaip gydyti sinusitą bus kur kas aktualesnis ir sudėtingesnis, nei, kaip gydyti slogą, mat sinusitas gerokai pablogina žmogaus savijautą: gali atsirasti galvos skausmas, spaudimas skruostų ančių ir sinusų srityse.

 

Liaudiški būdai ne visada efektingi

Internete galima rasti daugybę naminių slogos gydymo receptų, pavyzdžiui, žmonės nevengia į nosį lašinti įvairių tinktūrų: šviežiai spaustų morkų ar svogūnų sulčių, pasidaro druskos tirpalo su kuriuo ima skalauti nosiaryklę. Tačiau gana dažnai visos tokios naminės priemonės gali ne tik kad neduoti efekto, bet dar ir sukelti šalutinį poveikį. Pavyzdžiui, jei žmogus į nosį lašina svogūno sultis, tai jis rizikuoja gerokai sudirginti nosies gleivinę. O štai namų sąlygomis pasigamintas druskos tirpalas taip pat yra ne pati geriausia išeitis: labai dažnai žmogus tokį druskos tirpalą daro iš akies, nežinant cheminių medžiagų koncentracijos, todėl rizikuoja ne sau padėti ir išsigydyti slogą, bet sudirginti jautrią nosies gleivinę. Tiems, kurie nori efektyvaus ir greito poveikių yra rekomenduojama naudoti purškiamuosius vandenyno vandens nosies purškalus, pavyzdžiui, „QUIXX“, kuriuose yra puikiai subalansuota visi mikroelementai.

Netaisyklingas nosies pūtimas gali komplikuotis į ausies uždegimą

Dažnai tėvai savo vaikams, kurie sloguoja, padeda išsipūsti nosytę. Ir labai gerai, jog jie tą daro, nes mažieji ne visada moka teisingai tą padaryti: kuomet vargina sloga, tuomet reikėtų nosyje esantį sekretą pūsti į išorę, bet jokiais būdais ne traukti į save, į vidų. Taip yra dėl to, jog kuomet sekretą traukiame į save, tuomet galime jo įtraukti ir atgal į sinuso angą. Geriausia pūsti tik po vieną šnervę, nes tie, kurie skuba pūsti iškart abi, rizikuoja ausų uždegimu. Pasistenkime, jog drėgni ir šalti orai nebūtų priežastis mums sirgti. Visuomet, kuomet einame į lauką, pasirūpinkime, jog mūsų kojos būtų šiltai, stiprinkime imuninę sistemą ir mums tuomet tikrai pavyks išvengti tos nemalonios slogos bei peršalimo.

Parengė: L.Rimgailė