Mezym

ARCOXIA

Etorikoksibas, 120mg, plėvele dengtos tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Merck Sharp & Dohme, UAB, Lietuva
Receptinis: Receptinis


Sudedamosios medžiagos:
Etorikoksibas

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys
1. Kas yra ARCOXIA ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant ARCOXIA
3. Kaip vartoti ARCOXIA
4. Galimas šalutinis poveikis
5. ARCOXIA laikymo sąlygos
6. Kita informacija


ARCOXIA 60 mg plėvele dengtos tabletės
ARCOXIA 90 mg plėvele dengtos tabletės
ARCOXIA 120 mg plėvele dengtos tabletės
Etorikoksibas


Veikliosios medžiagos: ARCOXIA tablečių veiklioji medžiaga yra etorikoksibas. Išleidžiamos trijų stiprumų ARCOXIA tabletės:

60 mg tamsiai žalios, modifikuotos obuolio formos, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės, ant kurių vienos pusės pažymėta “ARCOXIA 60”, ant kitos – „200”. Vienoje tabletėje yra 60 mg etorikoksibo.

90 mg baltos, modifikuotos obuolio formos, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės, ant kurių vienos pusės pažymėta “ARCOXIA 90”, ant kitos – „202”. Vienoje tabletėje yra 90 mg etorikoksibo.

120 mg blyškiai žalios, modifkuotos obuolio formos, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės, ant kurių vienos pusės pažymėta “ARCOXIA 120”, ant kitos – „204”. Vienoje tabletėje yra 120 mg etorikoksibo.

Kitos medžiagos: bevandenis kalcio vandenilio fosfatas, karnaubos vaškas, natrio kroskarmeliozė, hipromeliozė, laktozės monohidratas, magnio stearatas, mikrokristalinė celiuliozė, titano dioksidas ir glicerolio triacetatas. Be to, 60 mg ir 120 mg tabletėse yra geltonojo geležies oksido (E172 dažiklio) ir indigo karmino (E132 dažiklio).

Pakuotės dydžiai: 60 mg ir 90 mg – aliuminio lizdinės plokštelės po 7, 14 arba 28 tabletes pakuotėje, 120 mg – aliuminio lizdinės plokštelės po 2, 7, 14 arba 28 tabletes pakuotėje.

Registravimo liudijimo turėtojas
UAB „Merck Sharp & Dohme“
Geležinio Vilko 18A
01112 Vilnius
Lietuva
Gamintojas
Merck Sharp & Dohme B.V.
Waarderweg 39, P.O. Box 581,
2003 PC Haarlem
Nyderlandai


1. KAS YRA ARCOXIA IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

ARCOXIA yra nesteroidinis priešuždegiminis vaistas (NPUV). ARCOXIA yra koksibais vadinamos NPUV grupės vaistas, selektyvus ciklooksigenazės-2 (COX-2) inhibitorius. Ciklooksigenazė yra fermentas, kuris dalyvauja prostaglandinų gamyboje. Prostaglandinai yra natūralios medžiagos žmogaus organizme, kurios gali sukelti skausmą ir uždegimą. Sergant tokiomis ligomis kaip osteoartritas dėl fermento COX-2 padidėja prostaglandinų gamyba. Slopindama COX-2, ARCOXIA sumažina gaminamų prostaglandinų kiekį ir malšina skausmą bei slopina uždegimą. ARCOXIA nėra narkotikas.

Gydytojas paskyrė ARCOXIA osteoartrito, reumatoidinio artrito ar podagros simptomams gydyti.

Kas yra osteoartritas?

Osteoartritas yra sąnarių liga. Ji prasideda laipsniškai irstant kremzlei, kuri dengia kaulų galus, ir dėl to pasireiškia uždegimas, skausmas, jautrumas, sąstingis ir fizinė negalia.

Kas yra reumatoidinis artritas?

Reumatoidinis artritas yra lėtinė sąnarių liga, sukelianti sąnarių skausmą, sąstingį, tinimą, laipsniškai mažinanti pažeistų sąnarių funkcijas, taip pat sukelianti kitų organų uždegimą.

Kas yra podagra?

Podagra – tai liga, kuriai būdingi staigūs pasikartojantys labai skausmingo artrito priepuoliai, kurie gali sukelti tinimą ir uždegimą. Priepuolius sukelia mineralų kristalai, susikaupę sąnaryje.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ARCOXIA

ARCOXIA vartoti draudžiama, jei Jums tinka bent vienas iš šių:

jei yra aktyvi skrandžio opa ar kraujuoja iš skrandžio arba žarnų;
jei padidėjęs jautrumas bet kuriai sudedamajai vaisto daliai;
jei sergate sunkia kepenų liga;
jei sergate sunkia inkstų liga;
jei anksčiau pavartojus aspirino (acetilsalicilo rūgšties) ar kitų nesteroidinių priešuždegiminių vaistų, įskaitant COX-2 inhibitorius, Jums pasireiškė astma (švokštimas ar pasunkėjęs kvėpavimas), nosies sudirginimas, nosies polipų ar alerginių simptomų, įskaitant veido, lūpų, liežuvio ar gerklų tinimą ir (arba) niežtintį odos bėrimą;
jei esate nėščia ar manote, kad galėjote pastoti, ar žindote kūdikį (žr. “Vartojimas nėštumo ir žindymo laikotarpiu”);
jei Jums yra mažiau kaip 16 metų;
jei sergate uždegimine žarnų liga;
jei sergate ši rdies nepakankamumu, Jums buvo miokardo infarktas, atlikta šuntavimo operacija, buvo angina (krūtinės skausmas), insultas arba mikroinsultas (TIA arba tranzitorinė išeminė ataka);
Jums yra padidėjęs kraujospūdis, kuris nebuvo tinkamai gydomas.

Jei manote, kad bent vienas iš šių Jums aktualus, negerkite tablečių, nepasitarę su gydytoju.

Kas dar žinotina prieš vartojant ARCOXIA?

Jei bent į vieną iš šių klausimų atsakote „taip“ ir apie tai dar nesate pasikalbėję su gydytoju, kreipkitės į gydytoją patarimo. ARCOXIA gali Jums netikti, arba Jus reikės nuolat stebėti, kol vartosite ARCOXIA:

Ar Jums kraujavo iš skrandžio, ar buvo skrandžio opų?
Ar esate dehidratuotas, pvz., po užsitęsusio vėmimo ar viduriavimo?
Ar Jums yra tinimų dėl skysčių susilaikymo?
Ar Jūs sergate širdies nepakankamumu, Jums buvo miokardo infarktas ar kokia kita širdies liga?
Ar Jums buvo insultas arba mikroinsultas?
Ar Jūsų kraujospūdis padidėjęs?
Ar buvo kokių nors kepenų ar inkstų ligų?
Ar Jūs gydėtės nuo infekcinės ligos? ARCOXIA gali užmaskuoti ar paslėpti karščiavimą, kuris yra infekcinės ligos požymis.
Ar Jūs esate ketinanti pastoti moteris?
Ar Jums yra išeminės širdies ligos arba aterosklerozės padidintos rizikos veiksnių, tokių kaip padidėjęs kraujospūdis arba padidėjusi cholesterolio koncentracija, cukrinis diabetas arba rūkymas?

Jei gydytojas Jums sakė, kad netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

Toliau išvardyti 7 dalykai, apie kuriuos reikia žinoti vartojant ARCOXIA

1)Jei Jūs esate senyvas žmogus (pvz., daugiau kaip 65 metų) ar sergate inkstų, kepenų ar širdies liga, gydytojas norės reguliariai tikrinti Jūsų sveikatą.

2)Jei Jums atsirado kokių nors simptomų, įskaitant odos ir akių pageltimą, galinčių rodyti kepenų sutrikimus, svarbu kuo greičiau kreiptis į savo gydytoją.

3)Jei Jums atsirado stiprus ar nuolatinis pilvo skausmas ir (arba) Jūsų išmatos pajuodavo, Jūs privalote skubiai kreiptis į gydytoją.

4)Jei kurie nors Jūsų širdies ligos simptomai (dusulys, krūtinės skausmas arba kulkšnių tinimas) atsiranda arba blogėja, nebevartokite ARCOXIA ir pasitarkite su gydytoju kaip praktiškai greičiau.

5)Jei Jums atsirado kokių nors simptomų, galinčių rodyti sunkią alerginę reakciją, įskaitant pasunkėjusį kvėpavimą arba sunkią odos reakciją, privalote skubiai pasitarti su gydytoju.

6)Gydytojas laikas nuo laiko norės aptarti Jūsų gydymą. Svarbu vartoti mažiausią dozę, kuri malšina skausmą. Nevartokite ARCOXIA ilgiau nei būtina, kadangi ilgai vartojant vaistą, ypač didelėmis dozėmis, gali padidėti miokardo infarkto ir insulto rizika.

7)Kai kuriems žmonėms ARCOXIA, ypač vartojant dideles dozes, gali padidinti kraujospūdį. Dėl to gali padidėti miokardo infarkto ir insulto rizika. Jūsų gydytojas norės patikrinti Jūsų kraujospūdį laikas nuo laiko, kad įsitikintų, jog gydymą tęsti yra saugu.

Vartojimas nėštumo ir žindymo laikotarpiu

Nėštumo metu ARCOXIA tablečių nevartoti. Jei esate nėščia arba manote, kad galėjote pastoti, arba ketinate pastoti, nevartokite tablečių. Jei pastojote, nutraukite tablečių vartojimą ir pasitarkite su gydytoju. Pasitarkite su gydytoju, jei nesate užtikrinta ar Jums reikia daugiau informacijos.

Nežinoma, ar ARCOXIA išsiskiria su motinos pienu. Jei žindote ar ketinate tai daryti, prieš pradėdama vartoti ARCOXIA, pasitarkite su savo gydytoju. Vartodama ARCOXIA, nežindykite.

Vartojimas vaikams

ARCOXIA tablečių neturėtų vartoti vaikai ir paaugliai iki 16 metų.

Vartojimas senyviems pacientams

ARCOXIA vienodai veiksmingas ir vienodai gerai toleruojamas vyresnių bei jaunesnių suaugusių pacientų. Senyviems pacientams dozės pritaikyti nereikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ARCOXIA medžiagas

ARCOXIA 60 mg tabletėje yra 2,8 mg laktozės, ARCOXIA 90 mg tabletėje – 4,2 mg laktozės, o ARCOXIA 120 mg tabletėje – 5,6 mg laktozės. Būtina atsižvelgti cukriniu diabetu sergantiems pacientams.

Kitų vaistų vartojimas

ARCOXIA gali sąveikauti su kai kuriais vaistais, todėl, jeigu vartojate kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, visada pasakykite gydytojui.

Pradėjus vartoti ARCOXIA, gydytojas gali tikrinti, ar tinkamai veikia Jūsų vartojami vaistai. Šie vaistai:

krešėjimą mažinantys vaistai, įskaitant varfariną ar kitus geriamuosius antikoaguliantus;
rifampicinas (antibiotikas);
metotreksatas (vaistas imuninei sistemai slopinti ir dažnai vartojamas reumatoidiniam artritui gydyti);
AKF inhibitoriai ir angiotenzino receptorių blokatoriai (vaistai padidėjusiam kraujospūdžiui ir širdies nepakankamumui gydyti);
litis (vaistas kai kurioms depresijos rūšims gydyti);
diuretikai (šlapimą varantys vaistai);
beta blokatoriai (vaistai padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti);
ciklosporinas ar takrolimas (vaistai imuninei sistemai slopinti);
digoksinas (vaistas širdies nepakankamumui ir nereguliariam širdies ritmui gydyti);
minoksidilis (vaistas padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti);
salbutamolio tabletės arba geriamasis tirpalas (vaistas astmai gydyti);
tabletės apsisaugoti nuo nėštumo;
pakaitinė hormonų terapija.

ARCOXIA galima vartoti kartu su mažomis aspirino (acetilsalicilo rūgšties) dozėmis. Jei vartojate mažas aspirino (acetilsalicilo rūgšties) dozes miokardo infarkto ar insulto profilaktikai, nepasitarę su gydytoju, jo nenutraukite, nes ARCOXIA negali pakeisti šiam tikslui vartojamo aspirino (acetilsalicilo rūgšties). Jūs turite žinoti, kad, vartojant aspiriną kartu su ARCOXIA, padidėja skrandžio opų rizika. Gydydamiesi ARCOXIA, nevartokite priešuždegiminių vaistų ar didesnių aspirino (acetilsalicilo rūgšties) dozių.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kuriems pacientams, vartojusiems ARCOXIA, pasitaikė galvos svaigimas ir mieguistumas. Jei Jums būna šių simptomų, nevairuokite ir nedirbkite su mechanizmais.


3. Kaip vartoti ARCOXIA

ARCOXIA tabletes gerkite vieną kartą per parą. ARCOXIA gali būti vartojama su maistu arba be jo.

Nevartokite didesnės negu rekomenduojamos dozės Jūsų ligai gydyti.

Osteoartritas
Rekomenduojama vartoti 60 mg vieną kartą per parą.

Reumatoidinis artritas
Rekomenduojama vartoti 90 mg vieną kartą per parą.

Podagra
Rekomenduojama vartoti 120 mg vieną kartą per parą tik ūminio skausmo laikotarpiu.

Didesnės negu rekomenduojamosios kiekvienai ligai gydyti dozės arba neveikė stipriau, arba netirtos. Taigi kiekvienai ligai gydyti rekomenduojama dozė yra didžiausia.

Jei sergate nesunkia kepenų liga, nevartokite daugiau kaip 60 mg per parą, jei vidutinio sunkumo kepenų liga – nevartokite daugiau kaip 60 mg kas antrą dieną.

Gydytojas nuspręs, kokia ARCOXIA dozė Jums tinkamiausia. Svarbu vaistą vartoti taip kaip paskyrė gydytojas.

Pavartojus per didelę ARCOXIA dozę arba pamiršus pavartoti ARCOXIA

Svarbu vartoti tokią dozę, kokią paskyrė gydytojas. Jei vieną dozę praleidote, papildomos dozės nevartokite praleistąjai kompensuoti. Kitą dieną vaistą toliau vartokite kaip įprasta.

Niekada nevartokite daugiau tablečių negu rekomenduoja gydytojas. Jei išgėrėte per daug ARCOXIA tablečių, nedelsdami kreipkitės medicinos pagalbos.


4. Galimas šalutinis poveikis

ARCOXIA, kaip ir visi vaistai, kai kuriems pacientams gali sukelti nenumatytą ar nepageidaujamą poveikį, vadinamą šalutiniu poveikiu.

Tyrimų metu ir vartojant ARCOXIA stebėtas šalutinis poveikis nurodytas toliau:

Dažnas
Silpnumas ir nuovargis, galvos svaigimas, gripozinis sindromas, viduriavimas, nevirškinimas (dispepsija), skrandžio skausmas arba diskomfortas, rėmuo, pykinimas, galvos skausmas, kojų ir (arba) pėdų tinimas dėl susilaikiusių skysčių (edema) ir padidėjęs kraujospūdis.

Nedažnas
Pilvo pūtimas, krūtinės skausmas, veido tinimas, paraudimas, viršutinių kvėpavimo takų infekcija, širdies nepakankamumas, kraujosrūvos, žarnyno motorikos pakitimas, vidurių užkietėjimas, burnos sausmė, skonio pakitimas, gastroenteritas, dujų kaupimasis, skrandžio opa, dirgliosios žarnos sindromas, burnos opos, vėmimas, neryškus matymas, kraujavimas iš nosies, spengimas ausyse, apetito padidėjimas arba sumažėjimas, padidėjęs kūno svoris, raumenų mėšlungis ir (arba) spazmas, raumenų skausmas ir (arba) sąstingis, negalėjimas užmigti, tirpimas arba dilgčiojimas, mieguistumas, nerimas, depresija, pablogėjusi protinė veikla, dusulys, kosulys, odos bėrimas arba niežtinti oda, šlapimo takų infekcija.

Labai retas
Alerginės reakcijos (kurios gali būti gana sunkios, ir jas reikia gydyti), įskaitant dilgėlinę, veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklų tinimą, todėl gali pasidaryti sunku kvėpuoti ar ryti; miokardo infarktas, skrandžio gleivinės uždegimas arba skrandžio opos, kurios gali tapti pavojingos ir gali kraujuoti; insultas; sunkūs inkstų sutrikimai.

Pasitarkite su savo gydytoju, jei Jums atsirado kuris nors iš nurodytų šalutinių poveikių ar kokių nors kitų simptomų, kurių Jūs nesuprantate, ypač jei jie yra pastovūs, varginantys ar blogėjantys.

Būtų naudinga, jei Jūs pažymėtumėte, kokie simptomai prasidėjo ir kaip ilgai truko.


5. ARCOXIA LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Nedėkite tablečių į kitą talpyklę, nes jos gali susimaišyti.
Neišimkite tablečių iš lizdinės plokštelės, kol nepasirengęs jų išgerti.
Nevartokite tablečių, jei pasibaigęs jų tinkamumo laikas, aiškiai nurodytas ant dėžutės.


6. KITA INFORMACIJA

Šis lapelis Jums suteikia svarbiausios informacijos apie ARCOXIA. Jeigu perskaičius lapelį kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką, kurie Jums gali suteikti papildomos informacijos.

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas:

UAB “Merck Sharp & Dohme”
Geležinio Vilko 18A
LT-01112 Vilnius
Tel. +370 5 278 02 47
Faks. +370 5 275 36 46


Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006 03 22

Anekdotai

archyvas

pasveik.ltEspumisanMezymProstamol unoRaniberlLioton 1000