Mezym

Dermovate

Klobetazolio propionatas, 500µg/g, odos tirpalas
Vartojimas: vartoti ant odos
Registratorius: GlaxoSmithKline, UAB, Lietuva
Receptinis: Receptinis


Sudedamosios medžiagos:
Klobetazolio propionatas

1. Kas yra Dermovate ir nuo ko jis vartojamas

Dermovate odos tirpalas yra bespalvis, skaidrus ar beveik skaidrus, šiek tiek klampus skystis, turintis stiprų izopropilo alkoholio kvapą. Tiekiamas butelyje, kuriame yra 25 ml tirpalo.

Dermovate tirpalas priklauso vaistų, vadinamų vietinio poveikio steroidais, grupei. Vietinio poveikio vaistai tepami ant odos. Vietinio poveikio steroidai mažina odos paraudimą ir niežėjimą (šių vaistų nereikėtų painioti su geriamaisiais ar injekciniais anaboliniais steroidais, kuriais piktnaudžiauja kai kurie sportininkai).

Nuo ko vartojamas Dermovate
Dermovate tirpalas mažina odos uždegimą plaukuotose galvos dalyse sergant tokiomis ligomis kaip sunkiai gydoma egzema ir žvynelinė.


2. Kas žinotina prieš vartojant Dermovate

Dermovate vartoti draudžiama:
jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) klobetazolio propionatui arba bet kuriai pagalbinei Dermovate medžiagai;
tepti tirpalo ant odos, jei ji yra infekuota;
vaikams iki vienerių metų.

Tirpalo reikėtų vartoti atsargiai, kad jo nepatektų į akis.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
jeigu pažeistą odą dengia tvarsčiai, prieš pradėdami naudoti tirpalo praneškite gydytojui;
jeigu Dermovate odos tirpalu gydote žvynelinę;
jei įmanoma, reikėtų vengti ilgalaikio nuolatinio gydymo; šiuo vaistu ilgai gydant vaikus ar kūdikius gali atsirasti antinksčių funkcijos slopinimas.

Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu manote, kad esate nėščia arba planuojate pastoti, prieš pradėdami naudoti odos tirpalą praneškite gydytojui. Reikiamų duomenų apie vaisto vartojimą nėštumo metu nėra. Galimas pavojus žmogui nežinomas.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Klobetazolio propionatas patenka į motinos pieną, tačiau nenustatyta, ar jo vartoti žindymo laikotarpiu yra saugu.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


3. Kaip vartoti Dermovate

Dermovate visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Tepkite plaukuotąją galvos dalį vakare ir ryte, kol būklė pagerės. Jei gydytojas nenurodė kitaip, nerekomenduojama tirpalo vartoti dažniau.

Būklei pagerėjus, gydymą šiais vaistais reikėtų nutraukti. Būklei pablogėjus, galima pakartoti trumpą gydymo Dermovate tirpalu kursą.

Įprasta gydymo kurso trukmė yra 2 – 3 savaitės. Maksimali dozė yra 50 g per savaitę. Jei būklė po 2 savaičių nesikeičia, kreipkitės į gydytoją.

Pavartojus per didelę Dermovate dozę
Svarbu laikytis gydytojo nurodymų. Jei atsitiktinai užtepėte daugiau tirpalo nei nurodyta, nesijaudinkite.

Pamiršus pavartoti Dermovate
Jei pamiršote pavartoti tirpalo, tepkite įprastinį jo kiekį, kai tik atsiminsite.

Jei simptomai nepalengvėjo ar netgi paūmėjo, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.


4. Galimas šalutinis poveikis

Dermovate, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Jei vaisto vartojama taip kaip gydytojo nurodyta, daugumai žmonių jis nedaro jokio šalutinio poveikio.

Nedažnas Dermovate šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 1000, bet mažiau nei 1 žmogui iš 100, yra odos išplonėjimas.
Labai retas Dermovate šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau nei 1 žmogui iš 10000, yra:
padidėjusio jautrumo reakcijos – paraudimas, bėrimas, dilgėlinė, odos deginimo pojūtis ar suerzinimas. Tai gali būti panašu į odos pakitimus, buvusius prieš gydymą.
Vartojant Dermovate odos tirpalo ilgai ir didelį kiekį, gali atsirasti antinksčių slopinimo požymių: sulėtėti vaiko augimas, padidėti svoris (dėl neaiškios priežasties) ir atsirasti spuogų.

Jei šie simptomai neišnyksta, nedelsdami Nutraukite odos tirpalo vartojimą ir pasitarkite su gydytoju, nes tai gali būti alerginė reakcija arba odos infekcijos požymis. Jei patinsta akių vokai, veidas arba lūpos, nedelsdami Nutraukite tepalo vartojimą ir pasitarkite su gydytoju, nes tai gali būti alerginės reakcijos požymis.

Dermovate tirpalas per odą gali rezorbuotis į kraują. Tai neturėtų sukelti problemų, jei vartojate tirpalo taip, kaip nurodyta. Ypač atidžiai vartojamo tirpalo kiekį reikia parinkti vaikams, nes per vaikų odą gali rezorbuotis didesnis vaisto kiekis. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


5. Dermovate laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

 

Anekdotai

archyvas

pasveik.ltEspumisanMezymProstamol unoRaniberlLioton 1000