Mezym

Diclac

Diklofenakas, 75mg/3ml, injekcinis tirpalas
Vartojimas: vartoti į raumenis
Registratorius: Sandoz d.d., Slovėnija
Receptinis: Receptinis


Sudedamosios medžiagos:
Diklofenakas

1. KAS YRA DICLAC IR KAM JIS VARTOJAMAS

Jūsų medikamentas yra vadinamas Diclac. Jis tiekiamas ampulėmis, kurių kiekvienoje yra injekcinio tirpalo. Kiekvienoje ampulėje yra 75 mg veikliosios medžiagos diklofenako natrio druskos.
Injekcinis tirpalas yra suleidžiamas į raumenis ar atskiestas sulašinamas į veną.
Diclac yra medikamentų grupės, vadinamos nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), preparatas. Šios grupės vaistai malšina skausmą ir slopina uždegimą.
Diclac mažina uždegimo simptomus (pvz., patinimą ir skausmą) bei karščiavimą, tačiau uždegimą ar karščiavimą sukėlusių priežasčių neveikia.
Diclac injekcijomis galima gydyti toliau išvardytus sutrikimus.
Reumatinio sąnarių skausmo (artrito) paūmėjimą.
Nugaros skausmo, pečių stingulio, sutrikimo, vadinamą tenisininko alkūne, ir kitų skausmingų griaučių ir raumenų sistemos uždegiminių pakitimų paūmėjimą.
Podagros priepuolį.
Operacijos sukeltą skausmą ir patinimą, taip pat vartoti jo profilaktikai.
Sausgyslių patempimą, pertempimą ir kitus traumos sukeltus skausmingus pažeidimus.
Jeigu kyla bet kokių klausimų apie tai, kaip Diclac veikia ar kodėl Jums paskirta šio medikamento, reikia pasiklausti gydytojo


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DICLAC

Būtina tiksliai laikytis visų gydytojo ar vaistininko nurodymų net tokiu atveju, jeigu jie skiriasi nuo šiame lapelyje pateiktos bendrosios informacijos. Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei (žr. 4.4 skyrių).

Diclac injekcinio tirpalo vartoti negalima, jei:
Jūs esate alergiškas(a) diklofenakui ar bet kuriai kitai Diclac injekcinio tirpalo medžiagai, išvardytai šio informacinio lapelio gale;
Jums pavartojus medikamento nuo uždegimo ir skausmo (pvz., acetilsalicilo rūgšties/aspirino, diklofenako ar ibuprofeno) pasireiškia ar kada nors pasireiškė alerginė reakcija. Ji gali pasireikšti kaip astma, nosies varvėjimas, odos išbėrimas, veido patinimas. Jeigu jūs manote, jog esate alergiškas, pasitarkite su gydytoju;
Jūsų skrandyje ar žarnose yra opų;
Jūs kraujuojate iš virškinimo trakto ar kitų organų (kraujavimo simptomai gali būti kraujas Jūsų išmatose ar juodos išmatos);
Jūs sergate sunkia inkstų ar kepenų liga;
Jūs sergate sunkiu širdies veiklos nepakankamumu;
Yra 3 paskutiniai nėštumo mėnesiai;
Dėl neaiškių priežasčių sutrikusi Jūsų kraujodara ir kraujo krešėjimas;
Jums nėra 18 metų.
Jeigu Jums tinka bet kuris išvardytas atvejis, reikia pasakyti gydytojui ir Diclac injekcinio tirpalo nevartoti. Ar šis medikamentas Jums tinka, nuspręs gydytojas.

Specialių atsargumo priemonių reikia, jei:
Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku;
Jūs vartojate Diclac injekcinio tirpalo kartu su kitais vaistais nuo uždegimo (įskaitant acetilsalicilo rūgštį/aspiriną), kortikosteroidais, preparatais, skystinančiais kraują ar selektyviais serotonino atgalinio sugražinimo inhibitoriais (žr. „Kitų vaistų vartojimas“);
Jūs sergate astma ar šieno sloga (sezoniniu alerginiu rinitu);
yra virškinimo trakto negalavimų, pvz., skrandžio opa, kraujavimas ar išmatų pajuodavimas, arba po vaistų nuo uždegimo vartojimo yra buvęs pilvo negalavimų ar rėmuo;
Jūs sergate storosios žarnos uždegimu (opiniu kolitu) ar žarnų uždegimu (Krono liga);
sutrikusi kepenų ar inkstų veikla;
Jūsų organizme galbūt trūksta skysčio (pvz., vemiate, viduriuojate, Jums bus atliekama arba tik ką atlikta didesnė operacija);
yra ištinę pėdos;
yra kraujo krešėjimo ar kitoks kraujo sutrikimas, įskaitant retą kepenų sutrikimą, vadinamą porfirija;
sergate sistemine raudonąja vilklige (SLE) ar mišriąja kolagenoze (mišriąja jungiamojo audinio liga).
Jeigu bet kuris išvardytas atvejis tinka Jums, prieš vartojant Diclac injekcinio tirpalo reikia pasitarti su gydytoju.
Diclac gali silpninti infekcinės ligos simptomus (pvz., galvos skausmą, aukštą temperatūrą), todėl ji gali būti sunkiau nustatoma ir nepakankamai gydoma. Jeigu Jūs blogai jaučiatės ir reikia kreiptis į gydytoją, nepamirškite jam paminėti, jog vartojate Diclac.
Labai retai Diclac, kaip ir kiti vaistai nuo uždegimo, gali sukelti sunkią alerginę odos reakciją (pvz., išbėrimą). Jeigu Jums pasireiškė minėta reakcija, būtina nedelsiant informuoti gydytoją.

Diclac ir senyvi žmonės
Senyvi pacientai gali būti jautresni Diclac poveikiui, negu kiti suaugę žmonės. Vadinasi, senyviems žmonėms reikia labai tikslia laikytis gydytojo nurodymų ir vartoti mažiausią tablečių kiekį, kuris sukelia simptomų palengvėjimą. Pacientams, ypač senyviems, yra labai svarbu apie nepageidaujamą poveikį nedelsiant pranešti gydytojui.
Diclac ir vaikai bei paaugliai
Diclac injekcinio tirpalo sudėtyje yra per didelis veikliosios medžiagos kiekis, todėl jų vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams vartoti negalima.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Labai svarbu pasakyti gydytojui, jeigu Jūs vartojate bet kurio iš toliau išvardytų vaistų:
Ličio ar selektyvių serotonino atgalinio sugražinimo inhibitorių (SSRI) (vaistų, vartojamų kai kurių depresijos rūšių gydymui).
Fenitoino (vaisto vartojamo epilepsijai gydyti).
Digoksino (vaisto nuo širdies veiklos sutrikimo).
Diuretikų (vaistų, skatinančių šlapimo išskyrimą).
AKF inhibitorių ar beta adrenoreceptorių blokatorių (medikamentų nuo aukšto kraujospūdžio ir širdies veiklos nepakankamumo).
Kitų vaistų nuo uždegimo, pvz., acetilsalicilo rūgšties (aspirino) ar ibuprofeno.
Kortikosteroidų (medikamentų, vartojamų uždegimo židinių organizme mažinimui).
„Kraujo skystintojų“ (vaistų, trukdančių kraujo krešėjimą).
Vaistų nuo diabeto, išskyrus insuliną.
Metotreksato (medikamento, vartojamo nuo kai kurių rūšių vėžio ar artrito).
Ciklosporino (vaisto, dažniausiai vartojamo pacientams po organų persodinimo).
Kai kurių vaistų nuo infekcinių ligų (chinolonų grupės antibakterinių preparatų).

Nėštumas
Jeigu Jūs esate nėščia ar įtariate, jog pastojote, pasakykite gydytojui.
Jeigu Jūs esate nėščia, Diclac injekcinio tirpalo vartoti galima tik būtiniausiu atveju.
Per paskutinius tris nėštumo mėnesius Diclac injekcinio tirpalo, kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartoti draudžiama, kadangi jos gali pakenkti Jūsų vaisiui ar sukelti gimdymo komplikacijų.
Vartojant Diclac, pastoti gali tapti sunkiau. Jeigu Jūs ketinate pastoti arba Jums nepavyksta pastoti, Diclac injekcinio tirpalo reikia nevartoti, išskyrus būtinus atvejus.

Žindymas
Jeigu Jūs esate žindyvė, reikia pasakyti gydytojui.
Žindymą reikia nutraukti, jeigu Jūs vartojate Diclac injekcinio tirpalo, kadangi jis gali pakenkti Jūsų kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojant Diclac retai gali pasireikšti šalutinis poveikis, pvz., regos sutrikimas, svaigimas ar snaudulys. Pastebėjus tokį šalutinį poveikį, vairuoti automobilį, valdyti mechanizmus ar užsiimti kitokia dėmesio koncentracijos reikalaujančia veikla reikia atsisakyti. Minėti pokyčiai būna stipresni, jei kartu su vaistais geriama alkoholio. Apie minėtą šalutinį poveikį reikia kiek galima greičiau informuoti gydytoją.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Diclac injekcinio tirpalo medžiagas
Diclac injekcinio tirpalo draudžiama vartoti naujagimiams, ypač neišnešiotiems, kadangi jo sudėtyje yra benzilo alkoholio.


3. KAIP VARTOTI DICLAC

Būtina tikslia laikytis gydytojo instrukcijos. Tokie vaistai, kaip Diclac gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.
Injekcija į raumenis
Tirpalą iš ampulės reikia įsiurbti į švirkštą ir po to suleisti giliai į sėdmenų raumenis.

Infuzija į veną
Injekcinį tirpalą reikia skiesti ne mažiau kaip 100 ml modifikuoto valgomosios druskos ar gliukozės tirpalo ir po to lėtai sulašinti į veną. Greitai suleisti į veną draudžiama.

Kiek vaisto vartoti
Negalima viršyti rekomenduojamos dozės. Yra labai svarbu gerti mažiausią dozę, kurios pakanka Jūsų skausmui kontroliuoti, ir Diclac injekcinio tirpalo vartoti tik tiek laiko, kiek būtina.
Gydytojas tiksliai nurodys, kiek reikia injekuoti Diclac injekcinio tirpalo. Pagal vaisto sukeltą organizmo reakciją gydytojas gali patarti gerti didesnę ar mažesnę dozę.
Suaugusiems žmonėms paprastai reikia injekuoti kartą per parą po vieną ampulę daugiausiai dvi paras. Jeigu reikalingas tolesnis gydymas Diclac, galima vartoti kitų šio vaisto formų, pvz., tablečių ar žvakučių.

Kiek laiko būtina vartoti Diclac
Vartojimo trukmę nustato gydytojas. Būtina tiksliai laikytis jo nurodymų

Pavartojus per didelę Diclac dozę
Jeigu Jūs suvartojote didesnę, nei nurodyta vaisto dozę, reikia neatidėliojant kreiptis į gydytoją ar vaistininką arba vykti į ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių, kadangi gali prireikti medikų pagalbos.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Diclac injekcinis tirpalas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Tokie vaistai, kaip Diclac, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Kai kuris retai arba labai retai pasireiškiantis šalutinis poveikis gali būti sunkus.
Neįprastas kraujavimas ar kraujosruvos.
Aukšta temperatūra ar nuolatinis ryklės skausmas.
Alerginė reakcija, pasireiškianti veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklų patinimu, dažnai susijusi su išbėrimu ir niežuliu, kuri gali sukelti rijimo sutrikimą, kraujospūdžio sumažėjimą, nualpimą. Švokštimas ir krūtinės veržimo pojūtis.
Dusulys, nuovargis, širdies plakimas, galvos skausmas, svaigimas (mažakraujystės simptomai).
Krūtinės skausmas (širdies priepuolio požymis).
Ūmus ir stiprus galvos skausmas, pykinimas, svaigimas, tirpulys, negalėjimas kalbėti ar kalbos sunkumai, paralyžius (smegenų priepuolio požymiai).
Kietas sprandas (virusinio meningito požymis).
Traukuliai.
Hipertenzija (aukštas kraujospūdis).
Raudona ar purpurinė oda (galimas kraujagyslių uždegimo požymis), odos išbėrimas pūslėmis, lūpų, akių ir burnos pūslėtumas, odos uždegimas ir su juo susijęs odos pleiskanojimas ar lupimasis.
Stiprus pilvo skausmas, kraujuotos ar juodos išmatos. Vėmimas krauju.
Odos ar akių pageltimas (kepenų uždegimo požymis).
Kraujas šlapime, padidėjęs baltymo kiekis šlapime, labai susilpnėjęs šlapimo išsiskyrimas (inkstų veiklos sutrikimo požymis).
Jeigu Jums pasireiškia bet kuris minėtas šalutinis poveikis, nedelsiant pasakykite gydytojui.

Kitas dažnas šalutinis poveikis
(Jis galimas 1 - 10 iš kiekvieno 100 žmonių)
Galvos skausmas, svaigimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, skrandžio veiklos sutrikimas, pilvo skausmas, vidurių pūtimas, apetito išnykimas, kepenų veiklos rodmenų pokyčiai (pvz., transaminazių aktyvumo padidėjimas), odos išbėrimas, sukietėjimas injekcijos vietoje, skausmas ir/ar kitokia reakcija injekcijos vietoje.

Kitas retas šalutinis poveikis
(Jis galimas 1 - 10 iš kiekvieno 10000 žmonių)
Snaudulys, skrandžio skausmas, rankų, plaštakų, kojų ir pėdų patinimas (edema), nekrozė injekcijos vietoje.

Kitas labai retas šalutinis poveikis
(Jis galimas mažiau negu 1 iš kiekvieno 10000 žmonių)
Orientacijos sutrikimas, depresija, miego sutrikimas, košmariški sapnai, irzlumas, psichikos sutrikimas, rankų ir kojų dilgčiojimo ar nutirpimo pojūtis, atminties sutrikimas, nerimas, drebėjimas, skonio sutrikimas, regos ar klausos sutrikimas, vidurių užkietėjimas, burnos skausmas, stemplės (vamzdelio, per kurį maistas patenka į ryklės į skrandį) išopėjimas, palpitacija, plaučių uždegimas kasos uždegimas, plaukų slinkimas, odos paraudimas, patinimas ir pūslių atsiradimas (dėl padidėjusio jautrumo saulės spinduliams), pūlinys injekcijos vietoje.
Jeigu Jums pasireiškia bet kuris minėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


5. LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Ant dėžutės išspausdintam tinkamumo laikui pasibaigus, Diclac injekcinio tirpalo vartoti negalima.


6. Kita informacija

Diclac sudėtis
Veiklioji Diclac injekcinio tirpalo medžiaga yra diklofenako natrio druska. Vienoje ampulėje (3 ml) yra 75 mg diklofenako natrio druskos.
Pagalbinės medžiagos yra acetilcisteinas, benzilo alkoholis, manitolis, natrio hidroksidas, propilenglikolis, injekcinis vanduo.

Diclac išvaizda ir kiekis pakuotėje
Injekcinis tirpalas yra skaidrus, bespalvis
Gamintojo pakuotė, kurioje yra 5, 10 arba 50 ampulių.

Rinkodaros teisės turėtojas
Sandoz d.d.
Verovškova 57
1000 Ljubljana
Slovėnija

Gamintojas
SALUTAS Pharma GmbH
Otto-von-Guericke-Aleee 1, 39179 Barleben
Vokietija

Daugiau informacijos apie šį vaistą gali suteikti vietinis rinkodaros teisės turėtojo atstovas.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškių 3A,
Vilnius LT09312, Lietuva
telefonas 8~5 26 36 037

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-02-13


7. Informacija sveikatos priežiūros specialistams

Diclac injekcinis tirpalas yra leidžiamas į raumenis, t. y. sušvirkščiamas giliai į viršutinį šoninį sėdmens raumenų kvadratą, arba atskiestas pagal toliau pateiktą instrukciją lėtai sulašinamas į veną. Tirpalą iš kiekvienos ampulės galima siurbti tik vieną kartą. Atidarius ampulę, tirpalą reikia suvartoti nedelsiant. Bet kokį nesuvartotą kiekį reikia išmesti.
Atsižvelgiant į numatytą infuzijos trukmę, reikia paruošti, t. y. išsiurbti iš ką tik atidarytos talpyklės, 100 – 500 ml izotopinio valgomosios druskos (0,9 % natrio chlorido tirpalo) ar 5 % gliukozės tirpalo, (buferuoto 0,5 ml 8,4 %, 1 ml 4,2 % ar atitinkamu tūriu kitokios koncentracijos injekcinio natrio vandenilio karbonato tirpalo) ir po to į jį suleisti injekcinį tirpalą, esantį vienoje Diclac ampulėje. Galima vartoti tik skaidrų tirpalą. Infuzinio tirpalo, kuriame pastebima kristalų ar nuosėdų, lašinti į veną negalima.
Paprastai Diclac injekcinio tirpalo reikia nemaišyti su kitais injekciniais tirpalais.
0,9 % natrio chlorido ar 5 % gliukozės tirpalams, jeigu į juos nepridėta natrio vandenilio karbonato, yra būdinga persotinimo, tikriausiai skatinančio kristalų atsiradimą bei nuosėdų iškritimą, rizika. Kitų infuzinių tirpalų, negu rekomenduojami tirpalai, vartoti negalima.
Paruošus infuzinį tirpalą (žr. aukščiau minėtą instrukciją) būtina nedelsiant pradėti infuziją. Paruošto infuzinio tirpalo laikyti negalima.
 

Anekdotai

archyvas

pasveik.ltEspumisanMezymProstamol unoRaniberlLioton 1000