Kodėl pučia pilvą

Pilvą gali pūsti dėl įvairių priežasčių:

Didesnis nuryjamo oro kiekis į virškinamąjį traktą patenka čiulpiant ledinukus, kramtant kramtomą gumą, kai dėl gausesnio seilių išskyrimo dažnėja rijimo judesiai.

  1. Sutrikus kvėpavimui per nosį.
  2. Geriant gėrimus per šiaudelį
  3. Blogai sukramtant maistą ar kalbant valgio metu – daugiau oro nuryjama kartu su maistu
  4. Gausiai vartojant maisto, turinčio padidintą oligosacharidų kiekį (ypač ankštiniai ir kitos daržovės - kopūstai (Briuselio ir žiediniai), švieži svogūnai, brokoliai, salierai, ridikėliai, agurkai, kai kurie vaisiai - obuoliai ir arbūzai, vynuogės, razinos, bananai)
  5. Netoleruojant tam tikrų maisto produktų – pavyzdžiui pieno, grybų.
  6. Esant mechaninėms kliūtims , trukdančioms žarnų turinio tranzitui (sąaugos, stenozė, navikai)
  7. Sutrikus virškinamojo trakto motorikai (ūminių infekcijų, apsinuodijimų metu, išsivysčius pilvaplėvės uždegimui)
  8. Sulėtėjus žarnyno veiklai (pavyzdžiui esant vidurių užkietėjimui)
  9. Pilvo pūtimui didelę reikšmę turi ir stresas, nejudrus gyvenimo būdas

Patekusios į organizmą dujos susimaišo su žarnyne esančiomis gleivėmis ir suformuoja tirštas putas, sudarytas iš daugybės dujų burbuliukų. Dujos iš jų negali laisvai pasišalinti, ima kauptis. Susikaupusios dujos tempia žarnų sieneles, žarnos ima stipriau susitraukinėti, bandydamos išstumti susidariusius “dujų kamščius”. Šioms putoms slankiojant žarnynu iš vienos vietos į kitą, girdimas pilvo gurgėjimas. Dėl visų šių priežasčių skauda pilvą, sutrinka maisto medžiagų virškinimas ir pasisavinimas žarnyne. Kuo blogiau pasisavinamas – tuo dar labiau didėja dujų kaupimasis. Susikuria ydingas ratas – dujų susikaupimas žarnyne skatina spartesnį jų susidarymą ir kaupimąsi.