REKLAMA Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. 
Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolimesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku
   Ką reiškia kojų sunkumas ir tinimas?
   Kaip atsiranda venų išsiplėtimas?
   Kaip išvengti venų išsiplėtimo?
   
 

Venų varikozė – mazginis paviršinių kojų venų išsiplėtimas. Tai bene dažniausia kojų venų liga, kuria paprastai serga moterys. Daliai sergančiųjų tai tik kosmetinis trūkumas, tuo tarpu kitus vargina nemalonūs simptomai, o kartais tai gali būti rimtų kraujotakos sutrikimų pranašas

Kas sukelia venų varikozę?

Venų varikozė – dažnas bei ankstyvas lėtinio veninio nepakankamumo simptomas. Paplitimas tarp Europos ir JAV moterų svyruoja nuo 25 iki 56 %.

Venų išsiplėtimas dažniausiai vystosi dėl venų vožtuvų nesandarumo. Normaliai venų vožtuvai užtikrina vienakryptį kraujo tekėjimą širdies link, o sutrikus jų funkcijai didėja veninio kraujo sąstovis venose, jos plečiasi ir sąlygoja lėtinį venų nepakankamumą. Tačiau kai kuriems asmenims venų varikozė vystosi tik dėl silpnos venų sienelės struktūros, nesant padidėjusios venų hipertenzijos.

 Venų varikozės simptomai

Neretai žmonės per visą gyvenimą nepatiria jokių nemalonių simptomų, išskyrus tamsiai violetinės ar mėlynos spalvos venas, kurios gali būti susiraičiusios ar mazguotos. Atsiradę simptomai būna varginantys ir nemalonūs. Kai kuriems pasitaiko komplikacijų: trofinės opos, pakitusi odos pigmentacija, tromboflebitas.

 

Dažniausi simptomai:

*kojų skausmas ar sunkumas;
*deginimo, tvinkčiojimo jausmas;
*mėšlungis, kojų tinimas;
*simptomai sustiprėja ilgiau pasėdėjus ar pastovėjus.

 

Ligos pradžioje jaučiami tik neryškūs simptomai – kojų sunkumas, nuovargis, ypač dienos pabaigoje, skruzdėlių bėgiojimo jausmas. Kartais patinsta kulkšnys, pėdos, neženkliai paryškėja venų tinklas. Pradiniai simptomai sustiprėja ilgiau pabuvus vienoje padėtyje, atšilus orams – pavasarį, vasarą.

Ligai progresuojant kojos smarkiau patinsta, vakare blauzdų apimtis gali padidėti iki kelių centimetrų, stiprėja skausmas, kinta odos struktūra – atsiranda pigmentacija. Vėlyvojoje stadijoje oda tampa itin pigmentuota, atsiranda trofinių opų, gali vystytis tromboflebitas.