Ar reikia riboti druskos vartojimą?
Druskos vartojimo apribojimas, netgi didelis, negali sumažinti širdies ligų rizikos. Kaip parodė naujo tyrimo rezultatai, nėra jokių mokslinių įrodymų, kad druskos ribojimas pagerintų sveikatą, nors įvairių šalių medikai ragina žmones apriboti šio produkto vartojimą.
PlačiauSausų pusryčių skandalas: šokiruojanti tiesa apie cukrų
Jau kelis dešimtmečius buvo formuojama nuomonė, kad grūdų dubuo – vienas iš sveikiausių maisto produktų, kurį rūpestinga mama tiesiog privalo patiekti savo vaikučiui per pusrytėlius. Tačiau daugelis javų „slepia“ siaubingą paslaptį: sausų pusryčių gamintojai į juos „pripumpuoja“ milžinišką kiekį cukraus.
PlačiauKolos dažikliai sukelia vėžį?
Penktadienį BBC pranešė, kad būtent dėl minėto chemikalo dvi pasaulyje pirmaujančios gaiviųjų gėrimų kompanijos „Coca-cola“ ir „Pepsi“ planuoja keisti receptūrą. Tiesa, pakeitimai veiks tik Kalifornijoje, kur įstatymas reguliuoja 4-MI chemikalo kiekį gėrimuose.
PlačiauDailus įdegis šiandien – sveikatos problemos netolimoje ateityje
Iki šiol mokslininkai ultravioletinę spinduliuotę ir soliariumus apibūdindavo kaip “galimą kancerogeną”. Tarptautinės vėžinių susirgimų tyrimo agentūros (IARC) atliktas tyrimas parodė, kad rizika susirgti odos vėžiu padidėja 75 proc. jei asmuo naudojasi soliariumu iki 30 m.
PlačiauPaskui ką „vaikščioja“ nelaimės?
Yra žmonės, kurių nepavadinsi niekaip kitaip, kaip tik – „vaikščiojanti nelaimė“. Jie tiesiog „apdovanoti“ pritraukti įvairias nelaimes ir nuolat pakliūna į nelaimingus atsitikimus: susilaužo kaulus, įsipjauna pirštą, patenka į eismo įvykius, krenta nuo laiptų ir t.t. Būtent jiems dažniausiai įkanda „piktas kaimynų šuo“. Tik jiems pavyksta įkristi į kanalizacijos šulinius ir reguliariai apsipilti karšta arbata. Kuo galima paaiškinti tokią „sėkmę“? Remiantis atliktais moksliniais tyrimais, žmogaus polinkis patirti traumas ir patekti į nemalonias situacijas turi tam tikras psichologines priežastis.
PlačiauAtskleidžiant tamsiąją pažangos pusę
Kuo modernesni ir naudingesni mums prietaisai, kuriais naudojamės, tuo didesnę žalą gali padaryti, jei nežinosime kitos jų pusės, - kalbėjo prof. J.Grigas. - Visą gyvenimą tyrinėjau mikrobangas, jų sąveiką su kristalais, kitais kūnais ir mikrobangų fiziką tikrai išmanau. Žinau, kodėl mikrobangos sugeriamos, kaip jos veikia ir ką veikia. Per 50 metų, kai domiuosi šia sritimi, jau ne šimtai, o tūkstančiai straipsnių įvairiomis kalbomis įvairiuose mokslo žurnaluose seniai skelbia, kad mikrobangos yra pavojingos žmogaus sveikatai. Jos sukelia įvairių ligų pradedant neurostenija, galvos skausmais bei svaigimu ir baigiant vėžiu."
PlačiauEkologija ir mėsos vartojimas
Visgi, valgyti ar nevalgyti mėsą yra kiekvieno žmogaus asmeninis pasirinkimas. Tačiau domėdamiesi iš kur ant stalo atkeliauja mūsų maistas, asmeniškai galime prisidėti sprendžiant vis aktualesnes ekologines problemas. Ir, žinoma, jausti saiką. Perdėtas mėsos vartojimas turi neigiamų padarinių ne tik mūsų aplinkai, bet ir mūsų sveikatai. 2011 m. „Worldwatch“ institutas pranešė, kad žymiai sumažinus raudonos mėsos vartojimą, visų vyrų mirtingumas gali sumažėti 11 procentų, o moterų - 16 procentų.
PlačiauTyrimas ultragarsu stabdo spermos gamybą
Tyrėjai prognozuoja, kad ultragarso bangos gali tapti kontracepcijos priemone, tiesa, pirmiausiai būtina atlikti daugiau tyrimų. Pirmą kartą ši idėja nuskambėjo aštuntą dešimtmetį, dabar ją ėmėsi plėtoti amerikiečių mokslininkai iš Šiaurės Karolinos universiteto. Paaiškėjo, kad po dviejų 15-os minučių trukmės tyrimų žymiai sumažėjo spermatozoidų lygis.
PlačiauUždrausta platinti džiovintus vaisius, kuriuose nustatyti per dideli sulfitų kiekiai
Sulfitai – sieros junginių grupė. Sieros junginių aptinkama beveik visuose valgomuose augaluose, daugelyje maisto produktų – džiovintuose vaisiuose, uogienėse, kepiniuose, konservuotose daržovėse, šaldytose sultyse, kiaulienoje (ypač lašiniuose), marinuotame maiste, vynuogėse. Sulfitai vartojami kaip konservantai, jie gali sukelti alergines reakcijas.
PlačiauApdorotos mėsos vartojimas didina riziką susirgti kasos vėžiu
Jau buvo nustatyta, jog raudonos ir apdorotos mėsos vartojimas susijęs su žarnyno vėžio rizika. Todėl Didžiosios Britanijos vyriausybė 2011 m. rekomendavo per dieną suvartoti ne daugiau kaip 70 gramų mėsos.
PlačiauAtia, atia, sauskelnės!
Kartais tuštintis vaikai bijo dėl to, kad yra ar kažkada buvo užkietėję viduriai, besituštinant buvo įplyšusi išangė ir liko randelis ar dėl panašių priežasčių. Tuomet reikės daugiau kantrybės, galima pasitarti su vaikučio gydytoju, jis patars, kaip maitinti, parodys, kaip pamasažuoti skaudantį pilvuką, kartais gali išrašyti vidurius minkštinančių homeopatinių vaistukų. „Nebijokite pasitarti su gydytoju, – sako V. Lukšienė. – Kai mamai kyla klausimų – į visus juos geriausiai atsakys specialistas, o ne anoniminiai kokio nors forumo dalyviai. O geriausių rezultatų pasieksite prisiminę taisyklę: „Geras žodis daro stebuklus.“
PlačiauRiešutai visavertei mitybai
Vis daugėja duomenų, įrodančių riešutų naudą mityboje. Riešutai – kaloringas ir riebalų (apie 80%) turintis maisto produktas, tačiau būtent juose esantys nesotieji riebalai dar vadinami “geraisiais riebalais” ir turi teigiamą poveikį mažinant cholesterolio kiekį kraujyje, širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto riziką. Vertėtų atkreipti dėmesį, jog ne tik žuvyje, bet ir riešutuose gausu Omega 3 riebalų rūgščių, kurios gali apsaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų.
PlačiauAntibiotikai - imunitetinė bomba?
Vartodami antibiotikus laikykitės gydytojo nurodymų. Netinkamas jų vartojimas skatina atsparių bakterijų atsiradimą, naikina gerąsias organizmo bakterijas, sukelia šalutinių reiškinių. * Nevartokite antibiotikų, jei sergate ūmia kvėpavimo takų infekcija ar gripu, kai krečia šaltis. Šie vaistai nemažina temperatūros ir nemalšina skausmo.
PlačiauAr bevielis ryšys gali pabloginti spermos kokybę?
JAV mokslininkų teigimu, bevielis interneto ryšys, kurį naudoja nešiojami kompiuteriai ir išmanūs telefonai, keičia spermos kokybę, rašoma žurnale Fertility and Sterility. Nustatyta, kad jau po 4 valandų naudojimosi bevieliu ryšiu 25 proc. spermatozoidų praranda judrumą, o 9 proc. spermatozoidų nustatomas DNR pažeidimas. Tyrime dalyvavo 29 savanoriai. Medik
PlačiauArseno dozės sultyse per didelės?
JAV vartotojų teisių gynėjai reikalauja sumažinti arseno normas sultyse, kurios būtų vienodos vandeniui taikomoms normoms. Nustatyta, kad 25 proc. šiuo metu parduodamų sulčių arseno koncentracija yra didesnė nei FDA nustatyti reikalavimai parduodamam geriamam vandeniui. Medik
PlačiauKodėl gimsta tiek daug vaikų, turinčių lytinius defektus?
Tačiau apie šiuos sutrikimus buvo vengiama kalbėti ilgus metus. Situacija išlikusi panaši ir dabar. Moterys ir vyrai, kurie gimę su netaisyklingai išsivysčiusiais lyties organais, laiko tai didžiule gėda ir vengia bet kam apie tai prasitarti.Tarp tokių vystymosi sutrikimų, kurie įvyksta dar motinos įsčiose, ir žmonės, kurie turi ir vyriškų, ir moteriškų lytinių organų bruožų, aiškina „Daily Mail“.
PlačiauPrekybos centruose - nuodingos bulvės?
Daugumai prekybos centrų ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai nelabai įdomu, ar pirkėjų įsigyjami maisto produktai nėra nuodingi. Štai bulvės laikomos šviesioje ir ne itin vėsioje patalpoje pradeda gaminti nuodingas medžiagas. Tokios šių daržovių laikymo sąlygos yra visuose Lietuvos prekybos centruose.
PlačiauMikrobangų krosnelei – ne!
Mikrobangų krosnelėje krosnelėje vyksta kur kas daugiau procesų nei šildymas. Labai didelis kiekis energijos veikiantis šildomą maistą suskaido baltymų molekules, ir sukelia reakcijas kurios normaliai nevyktų naudojant kitus maisto gaminimo būdus. To pasekoje sukuriamos naujos ir organizmui neatpažįstamos molekulės, kurios yra toksiškos ir net gali būti kancerogeniškos. Tai paaiškina biomechaninius pakitimus, kurie buvo nustatyti vieno tyrimo dalyviams.
PlačiauAr išgyventumėme be mobiliųjų telefonų?
Radiofizikai sunerimsta, kuomet viešojoje erdvėje pasirodo informacija, jog mobiliojo ryšio telefonai ir jų bazinės stotys gali sukelti rimtų sveikatos negalavimų. Mokslininkų teigimu, tokia baimė nėra pagrįsta, o tam, kad tai suprastum, užtenka elementariausių fizikos žinių. Jiems įdomu, kodėl renkama informacija apie susirgimus vėžiu aplink bazines stotis? Kodėl ne apie TV ir radijo transliacines stotis?
PlačiauOrų kaita veikia sveikatą
Sergantys išemine širdies liga blogiau jaučiasi būtent žiemą, o vasarą mažėja anginos ligų, miego ir širdies ritmo sutrikimų, sąnarių skausmų, bet dažniau skundžiamasi silpnumu, galvos skausmais.
Plačiau