Džiovintos slyvos gali padėti sustiprinti kaulus
Dauguma vyresnio amžiaus moterų susiduria su kaulinio audinio trapumo problema. Tyrinėtojai iš Jungtinių valstijų (Floridos ir Oklachomos) tvirtina, kad jiems pavyko atrasti paprasčiausią būdą stiprinti kaulus – tai reguliarus džiovintų slyvų vartojimas.
PlačiauKas šeštas mobilus telefonas užterštas fekalinėmis masėmis
Britanijos mokslininkai nustatė, kad kas šeštas mobilus telefonas užterštas fekalinėmis masėmis, dėl ko padidėja E. coli bakterijos plitimo rizika. Ištyrus 390 asmenų rankų ir telefonų mikroflorą nustatyta, kad 92 proc. telefonų ir 82 proc. rankų užterštos bakterijomis. 16 proc. telefonų ir 16 proc. rankų užteršta E. coli bakterijomis. Medik
PlačiauMama, pakasyk man nugarytę
Maži vaikai – maži vargai... Ne tokie ir maži – visko reikia. Ir pamaitinti, ir aprengti, ir galvelę paglostyti, ir nuo pavojų apginti, ir sveiku maistu pasirūpinti, ir nuo mikrobų pasaugoti. O vaikai serga. Auga ir stebina ligomis, kurioms lyg ir nėra priežasčių. Na, nebent viena – laiko trūksta.
Plačiau9 „sveiki“ įpročiai: daugiau žalos nei naudos
Sveikai gyventi, atrodytų, visai paprasta. Tereikia tinkamai maitintis, reguliariai mankštintis, pakankamai išsimiegoti – ir viskas bus gerai, tiesa? Vis dėlto ne viskas taip paprasta, kaip atrodo. Kartais nutinka taip, kad įpročiai, kurie turėtų užtikrinti sveikesnį gyvenimą, iš tiesų daro meškos paslaugą. Pasitikrinkite, ar taip nenutiko ir jums.
PlačiauNamų tvarkymą paverskime žaidimu
Daugeliui vos pagalvojus apie namų tvarkymą iš anksto pradeda skaudėti galvą, sukti raumenis ir biurti nuotaika. Vėl reikės kone visą dieną valyti dulkes, plauti grindis, purtyti kilimus ir t.t. O juk iš tiesų namų ruošą galima palengvinti ir net paversti tam tikru žaidimu, jei imsitės nedidelių gudrybių. Tad pirmiausia nusiraminkite, paskaitykite, o vėliau – džiaukitės švariais ir tvarkingais namais.
PlačiauĮsitikinkite- o gal tai maisto papildas, o ne vaistas
Maisto papildų reklama verčia įtikėti stebuklais. Per metus šių produktų suvalgoma šimtai tonų, paklausa auga. Juk šios prekės dažnai reklamuojamos suteikiant joms neegzistuojančias savybes.
PlačiauApie (ne)pagarbą savo vaikui
Jau turbūt gerą dešimtmetį daug kalbama apie tai, kad vaikai turi savo teises, kad jas reikia ginti ir kad vaikas turi būti gerbiamas ne mažiau nei suaugęs. Taigi auga nauja karta vaikų, kurie yra auklėjami laisviau. Tikrai nenoriu paneigti, kad vaikai privalo būti gerbiami; turbūt dar tikrai yra nemažai šeimų, kur jie mušami (tą patvirtina organizacijos, kovojančios prieš smurtą prieš vaikus) ar kitaip paminama jų savivertė, ignoruojami norai, teisės.
PlačiauKai berniuko balsas keičiasi
Mutacija - balso pasikeitimas, vykstantis lytinio brendimo laikotarpiu ir susijęs su intensyviu balso stygų pailgėjimu bei kitų balso aparato dalių persitvarkymu. Svarbiausias šio laikotarpio reiškinys - greitai augančios gerklos, kai per trumpą laiką gerklų kremzlės ir raumenys pasidaro kaip suaugusiojo.
PlačiauSaugus grybavimas – išsaugota sveikata?
Nors kiekvieną rudenį daugelis visuomenės informavimo priemonių primena apie saugų grybavimą bei apie galimus apsinuodijimo grybais atvejus, tačiau kiekvienais metais apsinuodijusių grybais žmonių skaičius nemažėja. Kartais apsinuodijimai grybais baigiasi ir mirtimi, nes kartais užtenka tik vieno vienintelio netinkamo grybo...
PlačiauJAV daugėja alergiškų vaikų maistui
Visose išsivysčiusios ekonomikos šalyse per pastaruosius 3-4 dešimtmečius daugėja alerginių ligų, o tarp jų pirmauja vaikų alergijos maistui. Jungtinių Amerikos valstijų visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad šiuo metu šalyje yra per 6 milijonus maistui alergiškų vaikų, kuriems vėlesniame amžiuje gali kilti rimtesnių sveikatos problemų.
PlačiauAr saugu naudoti plastikinius indus?
Plastikas – stipri, lengva ir palyginti nebrangi medžiaga. Prieš dešimtmetį, pavargusiems nuo sunkios ir dužios stiklinės taros jis atrodė tarsi išsigelbėjimas. Dabar plastiko indus dedame ant iškylos stalo, su savimi nešiojamės plastikinį gėrimo buteliuką ir priešpiečių dėžutę. Palengvėjo ir vaikų priežiūra – su plastikiniu buteliuku mažyliui nėra grėsmės susižeisti. Tačiau plastikui užkariavus didžiąją mūsų gyvenimo dalį, pasigirsta ir pirmieji nuogąstavimai dėl jo įtakos mūsų sveikatai.
PlačiauKiekvieno žmogaus genuose yra apie 60 mutacijų
Mokslininkai nustatė, kad kiekvieno žmogaus genuose yra apie 60 skirtingų mutacijų. Anot jų, tai stulbinantys rezultatai. „Wellcome Trust Sanger“ instituto Kembridže ir dar dviejų institutų Kanadoje ir JAV tyrėjai atrado, kad visi mes su genomu iš tėvų gauname ir iki 60 mutacijų. Nustatyta, kad žmogaus genomai (mūsų genetinė sandara, besiremianti 23 chromosomų poromis) pakinta tiek spermoje, tiek kiaušialąstėje, taigi mūsų DNR atsiranda pokyčiai, kurių neturi nė vienas iš tėvų, rašo britų „Daily Mail“.
PlačiauUodai - ne kliūtis vasaroti
Mūsų dukrytei tik pusė metukų. Mielai išsivežtume kūdikį į užmiesčio sodybą, bet man neramu dėl kraujasiurbių uodų. Šiemet jų tiek daug, o vaikas jau ir nuo kelių uodų, naktį prasprūdusių į miegamąjį bute, įkandimų guziukais nusėtas. Ar tiks įprasti purškaliukai vaikams, ar kūdikiui reikia specialių. O gal mintis vasaroti su tokio amžiaus vaiku yra netinkama?
PlačiauOro užterštumas kietosiomis dalelėmis Klaipėdoje viršija 3 kartus
Kilęs gaisras durpyne, Šilutės rajone, gerokai pablogina oro kokybę Klaipėdos mieste. Centrinėje miesto dalyje užterštumas kietosiomis dalelėmis normas viršijo 2.5 karto. Situacija vakar ryte pagerėjo, tačiau po pietų, pasikeitus vėjo krypčiai, užterštumas vėl suintensyvėjo. 15 val duomenimis, Klaipėdos centre užterštumas kietosiomis dalelėmis viršija net 3 kartus.
PlačiauIspaniški agurkai – išteisinti!
Visą savaitę ispaniški agurkai buvo kaltinami dėl žarnyno infekcijos, nusinešusios daugiau nei dešimties žmonių gyvybes. Nors šalies ūkininkai, kartu su žemės ūkio ministre Rosa Aguilar kaltę neigė, Vokietijos tyrėjai pirštu baksnojo tik į juos. Tačiau vakar, trečiadienį, tie patys tyrėjai pareiškė, kad iš tikrųjų ispaniški agurkai nekalti, o ligos sukėlėjui nustatyti prireiks naujų tyrimų.
PlačiauAtsargiai! Erkės išeina į medžioklę...
Daugumai asmenų, užkrėstų erkinio encefalito virusu, pirmieji ligos požymiai atsiranda po 1-2 savaičių. Simptomai panašūs į gripo - karščiavimas, galvos, sąnarių skausmai, silpnumas. Po to dauguma žmonių kurį laiką, dažniausiai apie savaitę, jaučiasi geriau, bet vėliau vėl pakyla kūno temperatūra, atsiranda smegenų ir jų apvalkalų sudirginimo požymiai, pasireiškiantys stipriais galvos skausmais, vėmimu, galvos svaigimu, nemiga ar mieguistumu, kartais sutrinka kalba, prarandama sąmonė.
PlačiauLietuvoje auga sergamumas echinokokoze
Echinokokozės inkubacinis periodas – ilgas. Liga gali progresuoti, ligoniui nejaučiant ligos simptomų. Echinokokoze serga įvairių amžiaus grupių žmonės, tačiau dažniau – 45–60 metų, nes ligos inkubacinis periodas gali trukti 5-15 metų.
PlačiauVabzdžius, ypač uodus, traukia žmogaus prakaitas
Jeigu vaikui panaudosime vabzdžių atbaidymo purškiklį ar tepalą skirtą suaugusiems žmonėms, kaip tai suveiks - neprognozuojama, galimos alerginės reakcijos.
PlačiauSu mažyliu į baseiną
Visi tėveliai sutiks – sportuoti vaikučiams sveika, o jei dar tas sportas mažiesiems teikia malonumą, apskritai neįmanoma atsidžiaugti. Dauguma vaikų mėgsta plaukioti, tai ne tik smagi pramoga, bet ir puikus būdas „įdarbinti“ kone visus mažylio raumenis. Tačiau kai kurie tėvai baiminasi, kad į baseinus pilami chemikalai ar juose plaukiojančiųjų įvairūs „kūno skysčiai“ gali padaryti daugiau žalos, nei sportas atneš naudos. Ar verta baimintis?
PlačiauTinkamiausias grūdinimosi metas - pavasaris, vasara
Atšilus orams, jau 2-3 mėn. mažyliai dažniausiai būna pasiruošę grūdinimui. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad grūdinti galima tik sveikus, išnešiotus, normalaus svorio kūdikius. Taip pat reikia laikytis nuoseklumo ir nuolat stebėti, kaip vaikas jaučiasi, adekvačiai reaguoti į jo elgseną. Beje, pradėjus grūdinti šiltuoju metų laiku, rezultatai yra geresni.
Plačiau