Per siauri džinsai trikdo kraujotaką, trumpi sijonukai ir juosmens nedengiantys marškinėliai gali išprovokuoti pielonefrito paūmėjimą. Ir tai tik keli negalavimai, kuriems pasmerkia save žmonės, aklai sekantys mada.
 
Mada, kaip žinome, dalykas trumpalaikis, o štai ligos lieka ilgam. Tačiau mes kažkodėl esame linkę tai pamiršti. Kaip ir tai, kad frazė „Grožis reikalauja aukų“ ne šiaip sau tapo sparnuota.Šimtai tūkstančių jaunų žmonių kasdien mieliau renkasi madingus, tačiau ne itin sveikus drabužius – ir dar netinkančius mūsų klimato zonai. Taip yra dėl to, kad mados industrijai mažiausiai rūpi, naudingi jos pasiekimai žmogui ar ne. Tad trumpos striukelės bei kelnės pažemintu juosmeniu ir toliau lieka populiariausiais žieminiais drabužiais.Profesionalūs medikai prisipažįsta, kad, išvydę per šalčius madingai apsirengusius jaunuolius, nevalingai ima mintyse vardyti ligas, kurias šie anksčiau ar vėliau „užsidirbs“: lėtinis šlapimo pūslės uždegimas, perspektyvoje – prostatitas, iškrypęs stuburas…
Siauri džinsai žemu liemeniu, populiarūs bet kuriuo metų laiku, yra ir vienas labiausiai medikų kritikuojamų drabužių. Į juos įsispraudžiama kone per prievartą, kad net siūlės kartais braška. Rezultatas – daili figūra ir dubens kaulai, kasdien brukami į ankštą „futliarą“, todėl pradedantys pamažu prie jo prisitaikyti.Ginekologai įspėja pastebintys nerimą keliančią tendenciją: jų praktikoje vis dažniau pasitaiko jaunų moterų su pernelyg siauru dubeniu – t. y. savo sandara panašiu į vyrų. Nereikia nė sakyti, kad tai atsiliepia jų reproduktyvinei funkcijai.Tačiau išties mirtinas derinys jaunoms merginoms yra minėti džinsai ir trumpa striukė, dėvimi žiemą. Tuomet juosmuo nuolat šąla, todėl organizme prasideda uždegiminiai procesai.Siauros kelnės, beje, gali sukelti užtektinai problemų ir vaikinams. Peršalimas jiems nėra toks pavojingas kaip merginoms (priešingai – didesnę grėsmę kelia lyties organų perkaitimas), tačiau nuolat dėvimos ankštos kelnės gali turėti nepageidaujamų pasekmių. Madingi džinsai trikdo kraujo mikrocirkuliaciją lyties organuose, o tai savo ruožtu sukelia vystymosi sutrikimų.
Drabužiai visų pirma turi būti patogūs. Tačiau ne tik jie – ta pati taisyklė, jei būtų gydytojų valia, galiotų ir aksesuarams. Medicinos požiūriu naudinga būtų atsisakyti plačių diržų ir diržų su masyviomis sagtimis. Paaugliai juos per smarkiai užsiveržia – tiek, kad odoje lieka įspaudai. Taip šis iš pažiūros nekaltas aksesuaras smarkiai apsunkina širdies darbą – jai tenka papildomai pasistengti, kad aprūpintų visus vidaus organus krauju.Širdžiai papildomus krūvius užtikrina bet kokie ankšti drabužiai, raiščiai, suvarstymai, nes sutrinka taisyklinga natūrali kraujotaka, apsunkinamas kvėpavimas ir vidaus organų veikla.Pavyzdžiui, ankšta apykaklė užspaudžia stambiąsias kaklo kraujagysles ir nervus.Tai gali pabloginti smegenų aprūpinimą deguonimi, o tuomet ir pavargstama greičiau, ir galvos skausmai kamuoja dažniau.

Nederėtų žavėtis pernelyg ankštais tualetais ir renkantis apatinius drabužius.Šiuo atžvilgiu mada pastaraisiais metais gailestinga, tačiau yra drabužėlis, su kuriuo ginekologai ir urologai neketina taikstytis – tai kelnaitės su juostele, vadinamieji stringai. Šis išradimas geras mados požiūriu – leidžia dėvėti plonyčius sijonėlius ir kelnes, tačiau organizmui jis surengia tikrų tikriausią diversiją!Specialistai tvirtina, kad kelnaitės su juostele gali pažeisti odą, nuolat ją dirgina ir net gali paskatinti šlapimtakių ir lyties organų infekcijas – cistitą, kandidozę, kitas ligas.Nuolat mūvint tokias kelnaites, gali prasidėti išorinių lyties organų gleivinės atrofija, vadinamoji kraurozė, gresianti net vėžiu.Aišku, tai blogiausias scenarijus. Bet net ir jis negali išgąsdinti prisiekusių šio apatinio trikotažo gerbėjų. Tokiems žmonėms specialistai turi vienintelį patarimą: pasistenkite bent rinktis medvilnines kelnaites su juostele – tokios leidžia odai kvėpuoti, bet ir jų nereikėtų mūvėti kiaurą parą. Ši rekomendacija galioja ir kitiems drabužiams: liemenėlėms-korsetams, aptemptiems džinsams ir pan.

 
iMed