Vonelės kojų grožiui

Kojos, ko gero, labiausiai nusipelno būti puoselėjamos. Jos kiekvieną
dieną Jus nešioja, iškenčia Jūsų aukštakulnius batus, ir kitą patogią, bei
nepatogią avalynę. Tam, kad palepintumėte per dieną pavargusias kojas,
pasinaudokite mūsų patarimais. Keletą kartų savaitėje, vakarais, pasidarykite
kojų voneles.

* Prieš įpilant skirtingų žolių ekstraktus, įberkite į vonelę su šiltu vandeniu
saują nenugludintų akmenėlių. Tiks ir nugludinti, tik efektas bus švelnesnis.
Jei neturite akmenėlių namuose, įberkite saują stambių pupų. Taip pėdas
palepinsite geru masažu.

* Ramunėlių vonelė – viena iš universaliausių vonelių, tinkanti ir sausoms, ir
prakaituojančioms kojoms. Užplikykite saują ramunėlių žiedų, ir palaikę
penkiolika minučių, supilkite į vonelę. Kojas pamerkę palaikykite apie dvidešimt
minučių.

* Druskos vonelė puikiai tiks suskirdusioms pėdoms, suskilinėjusiems užkulniams
gydyti. Saują druskos supilkite į šiltą vandenį, ir kojas palaikykite apie
pusvalandį. Druskos vonelė labai gerai sušildo sušalusias kojas. Tai puiki
peršalimo profilaktika. Beje ši vonelė veiksmingai atgaivina pavargusias kojas,
nuima įtampą.

* Juodosios arbatos vonelė, kuri pasižymi gausiu taninų kiekiu, puikiai tiks
gausiai prakaituojančioms kojoms. Du pakelius arbatos užplikykite, ir po
dešimties minučių supilkite į vonelę. Kojas mirkykite apie penkiolika minučių.

* Acto vonelė tiks ne taip gausiai prakaituojančioms, negerą kvapą turinčioms
kojoms. Šaukštą acto supilkite į vonelę, kojas palaikykite apie dvidešimt
minučių.

* Jei esate labai pavargę, sudirgę, Jus nuramins melisų arba levandų vonelė.
Penkiolika gramų žolių užplikykite, palaikykite penkiolika minučių, kad
pritrauktų, ir supilkite į vonelę. Kojas mirkykite apie pusvalandį.

* Po visų vonelių kojas kruopščiai nusausinkite, ir apsiaukite šiltomis
kojinėmis. Geriau vilnonėmis. Ypatingai tinka grubesnių, neapdirbtų siūlų vilna.
Tokios kojinės ne tik šildo, bet ir stimuliuoja, masažuoja pėdose esančius
taškus.Gero Jums laiko.