Plaukai nėštumo ir maitinimo krūtimi laikotarpiu

Dažniausiai nėštumo metu plaukai atrodo geriausiai. Tačiau po gimdymo arba
baigus maitinti krūtimi maždaug 50% jaunų mamų ima kuokštais slinkti plaukai.
Tai susiję su trimis plaukų augimo stadijomis. Nėštumo ir maitinimo krūtimi
metu, dėl pakitusių hormonų plaukai auga geriau negu įprasta, taigi tampa
tankesni ir vešlesni. Praėjus kiek laiko po gimdymo – dažniausiai maždaug po 12
savaičių – plaukai pereina į ilsėjimosi stadiją, kurios pabaigoje išslenka.

Daug didesnę problemą nėštumo metu gali sukelti baltymų išeikvojimas. Todėl
plaukai gali išsausėti ir pasidaryti trapesni. Tuomet stenkitės sveikai
maitintis, gerti vitaminus, o plaukams naudokite intensyvias kondicionuojamąsias
priemones.
Nėštumo metu stenkitės nedaryti ilgalaikio cheminio sušukavimo, nes plaukai tuo
metu kinta ir rezultatas gali būti ne toks, kokio tikėjotės.