Plaukų priežiūra žiemą

Žiema plaukams – sunkus metas: namuose šilta, lauke, po kepure, prie šaknų
– karšta, iš po kepurės kyšantiems galiukams – šalta. Nuo dažnos klimato kaitos
mūsų plaukus apima tikrų tikriausias stresas.

Negudrios, bet efektyvios taisyklės:

• Šaltis ir vėjas – ne geriausi grožio draugai. Jei nenori, kad plaukų galiukai
šakotųsi – pasirūpink plaukų šiluma.

• Be kepurės mūsų klimato juostoje neapsieisi. Juk be jos ir peršalti netruksi.
Bet… kaip išlaikyti puikią šukuoseną po kepure? Juk po ja plaukai greičiau
riebaluojasi, praranda purumą. Išeitis – arba labai trumpi, arba ilgi plaukai.
Trupus prižiūrėti nesunku, o ilgus gali sušukuoti taip, kad jokia kepurė
prigludusios šukuosenos nesugadins.

• Galvos apdangalas turėtų būti ne bet koks. Ieškok tokio, kuris būtų ir šiltas,
ir ne pernelyg aptemptas.

• Nevalgyk maisto, kuris aktyvintų riebalinių liaukų veiklą. Ypač jei tavo
plaukai ir taip linkę riebaluotis. Visa, kas riebu, rūkyta ir saldu su
angliavandeniais – draudžiama.

• Nepersistenk trinkdama plaukus, rečiau masažuok galvos odą. Klaidinga manyti,
kad galvos masažas – tikras išsigelbėjimas tiems, kieno
plaukai riebūs prie šaknų ir sausi prie galiukų. Tokiu atveju labiau padėtų
dažnesnis šukavimas – taip riebalinės išskyros pasiskirstytų tolygiau per visą
plauko ilgį. Masažas būtinas nusilpusiems ir sausiems plaukams – jis stiprina
kraujo mikrocirkuliaciją, paspartina maistingųjų medžiagų patekimą prie plaukų
šaknų. Tačiau jis tuo pačiu aktyvuoja ir riebalinių liaukų veiklą, todėl turint
riebius plaukus geriau masažo atsisakyti.

• Vartok vitaminus, kurie paprastai rekomenduojami žiemos periodu.

• Trink plaukus tausojančiais šampūnais, tinkančiais tavo plaukų tipui,
pageidautina – su drėkinamuoju ir kondicionuojamuoju efektu.

• Nepamiršk, kad šampūnai veikia kaip šarminės medžiagos, o balzamas – rūgštinis.
Priemonių „du viename“ poveikis grįstas neutralizacijos principu (šarminis
minusas + rūgštinis pliusas = glotnūs nesielektrinantys plaukai). Žiemą, jei
papildomai plaukų nekondicionuosi ir nedrėkinsi, elektrostatinė įkrova padidės.
Todėl išplovus plaukus būtinai naudok kondicionierių.

• Bent kartą per savaitę leisk plaukams išdžiūti natūraliai, be feno (be abejo,
tik nesumanyk jų džiovinti dar ir gryname ore!).

• Nebijok naudoti šukuosenos formavimo priemonių. Dauguma jų yra praturtintos
vitaminais, saugo nuo žalingo aplinkos poveikio ir netgi padės išlaikyti puikią
šukuoseną po kepure!