Kirpimas pagal veido formą

OVALAS

Ovalas – pati idealiausia veido forma. Visoms kitoms veido formoms stilistai
kirpimo pagalba siekia suteikti veidui būtent šią – ovaliąją formą. Ovalaus
veido žmonės turi mažiausiai problemų dėl kirpimo ar šukuosenos pasirinkimo.
Tinka praktiškai visi kirpimai ir šukuosenos, išskyrus tuos atvejus, kai yra kai
kurie defektai pvz. ilga nosis, atleipusios ausys ir panašiai.

KVADRATAS

Požymiai
Veido forma primena kvadratą, nes jos žandikauliai yra kampuoti.

Tinka
Šiuo atveju reikia tokio kirpimo, kuris suteiktų veidui pailgumo ir apvalumo.

Lengvas prakarpymas šonuose (ilgis maždaug iki apatinių žandikaulių) sušvelnins
ir užmaskuos veido kampuotumą. Taip pat tinka lengvas prakarpymas viršutinėje
galvos dalyje, kad vizualiai išnyktų kvadrato forma. Tinka prakarpyti kirpčiai,
jie gali būti šiek tiek įstriži. Galite garbaoti plaukus, nes garbanos vizualiai
“naikina” kvadrato formą.

Netinka
Tiesūs kirpčiukai.
Trumpi griežtų linjų kirpimai iki smakro tik dar labiau išryškins kvadrato
formą.
Netinka šonuose į išorę užriesti plaukai.

APSKRITIMAS

Požymiai
Ši veido forma primena apskritimą, nes pasižymi apvaliu smakru.

Tinka
Tinka iškarpyti ir atkelti plaukai galvos viršuje. Norint veidui suteikti
ovalumo, šonus taip pat reikėtų iškarpyti, tačiau jų neišpūsti, o šukuoti juos
link veido, kad iš dalies prisidengtų skruotikaukiai.

Netinka
Reikėtų vengti trumpų, neiškarpytų, vienodo ilgio plaukų kirpimų.
Blogas sprendimas skyrimą daryti per vidurį.
Jeigu plaukai trumpi, fenuodamos neatkelkite plaukų šonuose (prie ausų), nes
veidas vizualiai tik dar labiau praplatės, suapvalės. Netinka tiesiai nukirpti
kirpčiukai. Venkite rištis plaukus į kasą, nes veidas visiškai atsidengia ir
pasimato visas apvalumas.

STAČIAKAMPIS

Požymiai
Pailgam veidui būdinga aukšta kakta ir ilgas smakras. Dažnai apatiniai
žandikauliai būna kampuoti.

Tinka
Reikia rinktis tokį kirpimą, kuris suteiktų masės šonuose. Geras sprendimas –
kirpčiukai iki antakių. Jei veidas labai kampuotas, kirpčiukus reikia
prakarpyti.
Tinka garbanos, tačiau jos turėtų dominuoti šonuose, bet ne viršutinėje galvos
dalyje.

Netinka
Iškarpyti ir atkelti plaukai viršutinėje galvos dalyje – priešas stačiakampio
formos veidui.
Netinka labai trumpi beveik vyriški kirpimai.
Nepatartina atidengti kaktą.
Jei veidas labai kampuotas – venite griežtų linijų kirpimų

TRIKAMPIS

Požymiai
Trikampiui veidui būdinga platūs skruostų iškilimai platesnė kakta ir siauras
smakras.

Tinka
Tinkamiausias plaukų ilgis iki smakro linijos. Plaukus galite pariesti apvaliu
šepečiu į išorę.
Tinka ovalios formos kirpčiukai. Geras sprendimas – plunksnele pakarpyti plaukai
prie ausų, kuriuos pašukavus link veido užsimaskuotų platūs skruostikauliai.

Netinka

Nepatartina kirptis labai trumpai.
Netinkamas plaukų ilgis virš smakro linijos.
Netinka labai trumpi kirpčiukai.
Venkite rištis plaukus į kasą, nes veidas visiškai atsidengia ir pasimato
trikampio forma.