Slenka plaukai!

Po
vasaros džiaugsmų ne viena ilgakasė sutrinka pastebėjusi šukose plaukų
kuokštus. Nenuostabu – saulė, jūros vėjas, dažnas galvos plovimas nualina
plaukus bei galvos odą. Dažniausiai toks slinkimas ilgai nevargina, plaukai
nustoja slinkti savaime. Visiškai normalu, jei per dieną netenkate iki šimto
plaukų, dėl to neverta jaudintis ir pirkti brangių preparatų. Kas kita, jei
plaukų slinkimas nepraeina ilgiau nei mėnesį, o
plaukai krenta ne tik šukuojantis.  Tuomet būtina sunerimti ir imtis priemonių.

Stresas – plaukų grožio piešas

Per
30 milijonų moterų visame pasaulyje kenčia nuo gausaus plaukų slinkimo. Mokslininkai
teigia, kad ši problema jaunėja ir aktualėja. Kaltas mūsų laikmetis – dėl
beprotiško gyvenimo ritmo, nuolat patiriamo streso moterų organizme ėmė
gamintis daugiau vyriško hormono testosterono. Jo perteklius gali paskatinti
plaukų slinkimą bei odos problemas.

Dar
viena su stresu dažnai susiduriančių moterų problema – patologiškas plaukų
„maigymas“. Gal pastebėjote, kad susinervinusios imate liesti, pešioti,
plaukus? Galite net nepajusti, kaip šis įprotis atims jūsų plaukų grožį. Kontroliuokite
save.

Plaukai atspindi organizmo būklę

Pastebėjus,
kad slenka plaukai, nebūtina tuštinti kišenės ir pirkti brangiausias piemones.  Visų pirma atkreipkite dėmesį į savo
psichologinę būseną. Gal esate pervargusi ir slenkančios garbanos signalizuoja,
jog organizmas trokšta poilsio?

Jei
plaukai slenkta dėl fiziologinių priežasčių, tokių kaip organizmo nusilpimas,
privalote susirūpinti savo mityba. Juk grožis pirmiausia ya sveikatos požymis.
Sveikiems plaukams itin svarbu, kad maiste netrūktų vitamino H (gausu
riešutuose, žiediniuose kopūstuose, kiaušiniuose, grybuose, kepenėlėse),  B2 (pieno produktuose, migdoluose, mėsoje,
brokoliuose), B5 (sojose, mielėse, jautienoje, kiaušiniuose, pelėsiniame sūryje
), taip pat mikroelementų vario (grikiuose, pupelės, žirniuose) bei cinko
(grikiuose, moliūgų sėklose, mėsoje, piene). Sveiki plaukai labai “mėgsta”
žuvį, mat joje esančios omega rūgštys suteikia plaukams žvilgesio ir lankstumo.

Ką darė mūsų močiutės

Plaukai
neslinks, jei bus sveika galvos oda ir stiprios plaukų šaknys. Jas stiprinkite
dilgėlių (tik tamsiaplaukėms) arba ramunėlių (geltonkasėms) nuovirais. Bet
kokios spalvos plaukams tinka varnalėšos nuoviras. Pleiskanota galvos oda
atsigaus, jei įtrinsite beršų lapų nuoviru. Šios liaudies priemonės
nekenksmingos, nieko nekainuoja ir nereikalauja daug laiko.

Jei
norite efektyvesnio poveikio ir esate tikra, kad visą dieną nereikės eiti iš
namų, ištrinkite galvos odą svogūnų sultimis. Tai itin senas ir efektingas
plaukų slinkimo gydymo būdas. Plaukus ties šaknimis reikia ištrinti svogūno tyrele,
aprišti rankšluosčiu ir palaikyti keletą valandų. Po kelių procedūrų plaukai
nustos slinkti. Tiesa, šis gydymo būdas stipriai riečia nosį.

Nepakeičiami
pagalbininkai kovojant už plaukų grožį – linų sėmenų bei sezamo aliejai.
Įtrinkite į galvos odą ir plaukus, apvyniokite ankšluosčiu (šiluma padeda plaukui
pasisavinti veikliąsias medžiagas) ir po poros valandų išplaukite šampūnu.

Da
vienas pigus ir efektyvus būdas – juodos duonos antpilas. Pusę kepalo juodos
duonos trupinių reikia užpilti litru verdančio vandens, palikti nusistovėti per
naktį, o ryte nukoštu tirpalu skalauti plaukus. Tačiau ši priemonė netinka
toms, kurios turi pleiskanų.

Gausus plaukų slinkimas gali pranašauti
ligą

Jei ilgai
vargina gausus plaukų slinkimas, verta rimtai sunerimti. Tai gali būti ligos
požymis. Plaukai gali slinkti dėl sutrikusios skydliaukės veiklos, anemijos,
navikų, alergijos ir kitų ligų. Nesiliaujančio plaukų slinkimo nebandykite
gydyti pačios. Kreipkitės į gydytoją, kuris paskirs tyrimus bei tinkamą gydymą.