Plokščias pilvukas: netikėti patarimai

Manai, kad plokščias pilvukas – tai tik alinančių treniruočių sporto klube
rezultatas? Visai ne! Kad tavo presas prilygtų svajonėse sukurtam idealui visų
pirma svarbu tinkamai maitintis ir mažiau nervintis. Taigi kas padės tau
priartėti prie plokščio pilvuko?

1. Riebus maistas. Riebalai – pikčiausias tavo figūros priešas? Tikrai ne.
Bent jau ne visi. Vadinamieji mononesotieji riebalai, kaip tvirtina dietologai,
netgi atvirkščiai – padės atsikratyti pilvo srityje besikaupiančių riebalų.
Jeilio universiteto mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad mėnesio dietos,
kurioje gausu šių riebalų, pakanka norint atsikratyti net trečdalio perteklinių
riebalų, nugulusių pilvą.

Be to, mononesotieji riebalai laikomi puikia širdies, kepenų, plaučių ligų,
diabeto bei krūties vėžio profilaktika. Šių riebalų gausu alyvuogių aliejuje,
riešutuose, avokaduose, juodajame šokolade.

2. Sveikas žarnynas. Nustebsi sužinojusi, kad papildomos apimties tavo
pilvui suteikia… oras! Kad išvengtum pilvo pūtimo, turi laikytis keleto
taisyklių:

• Valgyk lėtai ir stenkis neišsižioti pernelyg plačiai. Tau kramtant į
virškinamąjį traktą kartu su maistu patenka oro. Tai ne tik išpučia tavo pilvą,
bet ir sukelia raugėjimą.

• Venk gazuotų gėrimų. Nagi, atspėk: kur gi dedasi juose esantys burbuliukai?

• Nepiktnaudžiauk maistu, skatinančiu dujų kaupimąsi skrandyje: kopūstais,
pupelėmis, paprika, kriaušėmis, citrusiniais vaisiais.

• Vartok mažiau druskos. Sūdytas maistas provokuoja troškulį ir sulaiko tavo
kūne drėgmę. Tai dėl skysčių pertekliaus po sūraus maisto gausiai atsigėrusi
jautiesi išpampsi ir stora.

• Pamiršk kramtomąją gumą. Kol ją kramtai, taip pat bereikalingai prisiryji oro,
kuris patenka į virškinamąjį traktą ir pučia pilvą.

• Maitinkis reguliariai. Ilgos pertraukos tarp valgių, rūkymas ir
piktnaudžiavimas alkoholiu taip pat skatina dujų kaupimąsi ir virškinimo
sutrikimus.

3. Džiovinta duona. Duonos ir pyrago gaminiai nuo seno laikomi
nesuderinamais su lieknėjimu. Iš dalies tokia nuostata teisinga: iš minkštų
kviečių pagamintoje duonoje gausu talijai itin kenksmingų angliavandenių. Be to,
britų dietologai tvirtina, esą dauguma duonos gamintojų į savo gaminius deda
specialių konservantų, kurie ilgiau išlaiko kepinio minkštumą. Savaime
suprantama, parduoti tokią duoną lengviau, nei sukietėjusį batoną, tačiau mūsų
žarnyną tai veikia tikrai ne teigiamai. Viena iš galimų pasekmių – virškinimo
sutrikimai.

Gera žinia: kad išvengtum tokio nemalonumo, tau visai nebūtina atsisakyti duonos.
Tiesiog pirk džiūvėsius (arba pasigamink jų pati) arba duoną, pagamintą
kietesnių grūdų pagrindu. Kadangi džiūvėsėliai kieti, bet lengvi, jų suvalgoma
mažiau nei šviežių kepinių. Taigi išvengsi ir virškinimo problemų, ir papildomų
kalorijų. Be to, džiūvėsėliuose gausu ląstelienos, naudingos tavo žarnynui ir
saugančios tavo dailias kūno linijas.

4. Meditacija. Ir kokiomis tik nuodėmėmis nekaltinamas stresas! Dabar, be
viso kito, jis laikomas dar ir viena pagrindinių nutukimo priežasčių. Kai
nervinamės, organizme padaugėja streso hormono kortizolio, kuris stimuliuoja
alkį ir sukelia ypatingą potraukį saldumynams bei riebalams. Be to, kai
organizme padaugėja kortizolio, tai tampa svarbiu signalu kūnui, reiškiančiu: „Metas
kaupti riebalų atsargas“. Taip organizmas ruošiasi dar didesniems sukrėtimams,
kai jam galbūt prireiks staigaus ir lengvo priėjimo prie energijos atsargų.
Todėl pasistenk nesinervinti, gerk mėtų arbatos ir kasdien po 5-10 minučių
pamedituok.

5. Pratimai… nugarai. Dauguma žmonių stengiasi atsikratyti pilvo
riebalų ilgai ir nuobodžiai darydami tik pilvo presui skirtus pratimus. Be abejo,
tai nepakenks. Bet gali ir nepadėti. Jei alinančiomis treniruotėmis užsiauginsi
geležinį presą, pilvas vis tiek nebus plokščias.

Todėl moterims vertėtų atidžiau rinktis pratimų kompleksus. O atlikusi pratimų
presui papildyk juos dar ir nugaros mankšta:

• Atsigulk ant pilvo, kojas sulenk per kelius ir pakelk viršutinę kūno dalį.
Atlik 3 serijas po 15 kartų.

• Dabar ištiesk kojas, atsigulk ant grindų. Vienu metu kelk kojas ir kūną,
rankas tiesdama į priekį. Kartok 2 serijas po 10 kartų.

• Galiausiai paskutinis: tebegulėdama ant pilvo kilstelėk kojas ir ties
plaštakomis sukabintas rankas bei pasisūpuok „valtele“ 2 kartus po 20 kartų.

Taip ne tik paplokštinsi savo pilvuką, bet ir pastiprinsi juosmenį, nugarą bei
šlaunų raumenis.