Kokį dezodorantą pasirinkti

Karštomis vasaros dienomis, kai gausiau prakaituojama, ieškoma to vienintelio
dezodoranto, kuris ne tik pristabdys prakaitavimą, bet ir maloniai kvepės.
Pasidairius po parduotuvių lentynas pamatysime daugybės gamintojų įvairių kvapų
ir skirtingų rūšių dezodorantų.

Gydytojai dermatologai įspėja, jog vasarą dezodorantus naudoti reikėtų labai
atsargiai, ypač jei žmogus yra alergiškas. Karštis, prakaitas, dezodoranto
sąlytis su drabužiais, ypač sintetiniais, gali sukelti įvairius odos bėrimų,
dermatitą. Todėl turintiems jautrią odą gydytojai pataria vietoje purškiamų
geriau rinktis tepamus rutulinius arba pieštukinius dezodorantus.

Geri patarimai:

pasitepus arba pasipurškus dezodorantu ar kvepalais nerekomenduojama būti
saulėje, nes saulės spinduliai, veikdami odą didina jos jautrumą, tad
pakvėpintos odos plotai gali ne tik stipriai nudegti, bet ir atsirasti
pigmentinių dėmių,
nenaudokite dezodorantų iškart po depiliacijos, nebent ji nesudirgino odos ir ji
neparaudo. Jei oda paraudo ir paraudimas nepraeina ilgiau nei pusvalandį, galima
įtarti odos uždegimą ir tuomet būtina kreiptis į gydytoją,
dezodorantu kūną tepti ar purkšti galima tik švariai nusiprausus, priešingu
atveju jis ne tik neapsaugos nuo prakaitavimo, bet, susimaišęs su prakaitu ir
kūno nešvarumais skleis ne itin malonų kvapą,
naudojant kojoms skirtus dezodorantus, jas būtina plauti kasdien,
rinkdamiesi dezodorantus atsižvelkite į savo odos tipą, o ne klausykite, ką
pataria kiti, nes tai, kas tiko vienam žmogui, kitam gali visiškai netikti ir
sukelti įvairias odos reakcijas ar dermatitus,
dezodorantus geriau pirkti kosmetikos parduotuvėse arba vaistinėse, bet ne
turguje, kur galima įsigyti ne itin kokybiškų gaminių.