Riebios odos priežiūra

Odos riebalai yra natūralus jos apsauginis sluoksnis, veikiantis
kaip užkarda nuo išorinių veiksnių ir suteikiantis sveikatos bei grožio.

Riebalų trūkumas, taip pat kaip ir perteklius, odai yra žalingas. Kai
liaukutės jų gamina per mažai, oda netenka savo apsaugos, ima šerpetoti
ir tampa atvira infekcijoms. Kai riebalų gaminama per daug, atsiranda
spuogų, inkštirų ar išsivysto uždegimas.

Tam tikros augalinės substancijos pasižymi unikaliu poveikiu reguliuoti
odos riebalų gamybą ir naikinti uždegimus sukeliančias bakterijas.

Riebiai odai prižiūrėti vertėtų rinktis jos nežalojančias, švelnias,
tačiau veiksmingas priemones. Kasdieniam prausimuisi ypač naudingas
vandeniu skiestas Gasulo molis. Iš šio molo ir hidrolato sumaišyta
tyrelė yra puiki kaukė, švelniai šalinanti riebalų perteklių ir
sutraukianti poras.

Bene subtiliausiai ir švelniausiai odą veikia gėlių vandenys
– hidrolatai, kurie purškiami ant odos nusiprausus ar bet kada dienos
metu ne tik ją gaivina, drėkina, bet ir turi terapinį poveikį. Riebiai
odai ypač tinka odos blizgesį mažinantis mastikos, valantis ir riebalų
gamybą reguliuojantis rozmarinų, nuostabiai kvepiantis
sutraukiantis nerolio ir ramunėlių, tonizuojantishamamelių,
anibakterinis kedrų hidrolatas.
Iš augalinių aliejų riebiai odai labiausia rekomenduojami riešutų ir
sėklų aliejai. Neskiestus patogu naudoti lazdynų, graikinių
riešutų, simondsijųaliejus, mišiniuose
tinka puiklapių, dygminų, vynuogių sėklų aliejai. Uždegimus gydo ir
poras sutraukia medetkų fitolis, kurį galima naudoti gryną arba
mišiniuose su kitais aliejais.

Bet kurio aliejaus ar jų mišinio veikimą sustiprina gerai
pasirinktas eterinio aliejaus lašas. Tam tinka riebalų gamybą
reguliuojantis šalavijų, greipfrutų, uždegimus gydantis levandų,
dezinfekuojantis kedrų, santalų,
antibakteriniskiparisų, laurenių, arbatmedžio eterinis aliejus.

Galima išbandyti tokios sudėties riebios odos aliejų:

Lazdyno riešutų aliejus
Vynuogių sėklų aliejus
Dygminų aliejus
Medetkų fitolis
Šalavijų eterinis aliejus

Kaip ir visus aliejus, skirtus odai prižiūrėti, juos būtina tepti ant
drėgnos ir švarios odos. Drėgnu odos paviršiumi aliejus tepasi lengvai
ir jo tereikia vos lašelio, be to, tik dėl drėgmės jis taip geriai
susigeria ir nepalieka riebios plėvelės.

Ir pabaigai: ar žinojote, kad riebi oda sensta lėčiau? Bėgant metams
odoje drėgmės ir riebalų vis mažėja, tad riebios odos savininkės jų
išlaiko daugiau ir ilgiau išsaugo jaunystę.

www.patisau.lt