Jaunystę išsaugantis veido masažas

Pernelyg anksti atsirado pirmosios veido raukšlės? Neretai dėl to puolame
kaltinti genus – esą ankstyvas raukšles paveldėjome iš tėvų. Tačiau įtakos tam
turi ne tik paveldėjimas, bet ir nevykusi odos priežiūra. Dažnai naudojame
netinkamas kosmetikos priemones, tepdamos jas ant veido odą pernelyg smarkiai
įtempiame, neteisingai ją masažuojame.

Žmogui senstant oda darosi vis plonesnė: glemba veido raumenys, viršutinis odos
sluoksnis tampa permatomas. Jeigu tokią odą dar ir netaisyklingai ištempiame,
paleista ji sudrimba, o netrukus atsiranda ir gilių raukšlių. Odą veido
priežiūros priemonėmis reikia tepti švelniais sukamaisiais – ne spaudžiamaisiais
– judesiais pagal tam tikras linijas.

Grožio salono "Rasos perlas" kosmetologė Rasa Zubanova pabrėžė, kad labai svarbu
odą drėkinti, o kremą rinktis pagal odos tipą. Veikiama įvairių aplinkos
veiksnių, netinkamomis kosmetikos priemonėmis tepama oda greitai išsausėja ir
atsiranda pirmosios raukšlės.

Jei drėkinimas nepadeda, reikėtų naudoti stangrinamuosius kremus. Paprastai
tokius kremus patariama naudoti sulaukus 30–35 metų, tačiau tai priklauso nuo
odos, paveldimumo. "Jei veido oda prižiūrima nuo ankstyvos jaunystės, nuolat
drėkinama, kremo nuo raukšlių gali prireikti sulaukus 40-ies ar net 45-erių", –
teigė kosmetologė.

Sveika oda visada blizga. Kai kurie žmonės to blizgesio vengia ir jį maskuoja.
R.Zubanovos teigimu, tuo kaip tik reikėtų džiaugtis, nes tai rodo, jog oda
sveika, pakankamai pamaitinta, sudrėkinta.

Kosmetologė patarė visas veido odos priežiūros priemones – valomąjį pienelį,
toniką, kremą – tepti tik pirštais. Odai valyti netinka nei vata, nei kempinėlės
– jomis odą tik triname ir pernelyg stipriai tampome.

Kosmetikos priemones būtina tepti švelniais sukamaisiais judesiais. Pieneliu
išteptą veidą reikia nuprausti vandeniu, tada tepti toniką, kad atkurtume
apsauginį lipidinį sluoksnį. Jei jo neatkuriame, oda pažeidžiama. Galiausiai
tepame kremą. Pieneliu valydamos makiažą, įtepdamos odą kremu kartu galime
pasidaryti ir švelnų veido masažą.

Kakta

Veido kremą pirštų galiukais švelniai tepame nuo kaktos vidurio į šalis –
smilkinių link. Taip lyginame kaktos viduryje mėgstančias įsirėžti raukšles. Nuo
smilkinių pereiname į akių sritį.

Akys ir antakiai

Labai švelniai pirštų galiukais kremą tepame nuo išorinių akių kampučių link
vidinių. Nuo šių pereiname prie akių vokų ir antakių. Ir vokus, ir antakius
masažuojame judesiais, kurie vadinami aštuonetukais.

Po švelnaus akių masažo pereiname prie veido srities, esančios virš nosies, tarp
antakių. Abiem nykščiais švelniais judesiais masažuojame mimikos raukšles, į
viršų nekeldamos ir netempdamos odos, kad nesusidarytų horizontalių raukšlių ant
kaktos. Taip viską masažuojame 3–5 kartus.

Mimikos raukšlės

Mimikos raukšlės aplink akis atsiranda dažnai šypsantis. Šios negilios raukšlės
masažuojamos pirštų galiukais sukant aštuonetukus. Judesiai turi būti
paviršiniai ir labai lengvi.

Skruostai

Nuo nosies vidurio kremą delnais tepame per skruostus ausų link, taip pat nuo
nosies vidurio žemyn prie lūpų kampučių ir masažuojame vadinamąsias šypsenos
raukšles. Aštuonetu išmasažavusios šypsenos raukšleles pereiname prie ausų
kampučių.

Smakras ir kaklas

Dešiniąja ranka glostomaisiais judesiais slenkame į kairę veido pusę per smakrą
žemyn link kaklo ir iškirptės srities. Tą patį pakartojame kairiąja ranka iš
dešinės pusės.