Jaunystę išsaugos ne botoksas, o veido gimnastika

Kaktoje – botoksas, lūpose ir skruostuose – implantai, kuluaruose – pokalbiai
apie gerai žinomą ponią N, kuri „vėl pasidarė plastinę operaciją, bet taip
nesėkmingai, kad miega atmerktomis akimis“. Daugumos damų bandymai likti
jaunomis baigiasi tuo, kad jos vis labiau primena eksponatus iš madam Tiuso
muziejaus. Nesišypso, neverkia, nesirauko, nesijuokia.

Todėl taip stebina iš pirmo žvilgsnio paradoksalus kovos už amžiną jaunystę
būdas – specialūs pratimai. Ko verti vien pavadinimai: „kovos sukandimas“,
„žiovaujantis liūtas“, „bjaurybės grimasa“. Bet besivaipanti publika
džiaugsmingai tikina, kad visos šios laukinės priemonės padeda ne tik jaustis
jauniems ir energingiems, bet ir taip pat atrodyti, rašo žurnalas „Zdorovje“.

Gravitacijos iššūkis

Tai, kaip greit sens veidas, priklausys nuo kelių veiksnių – veido tipo (platus
veidas atrodys jauniau, nei siauras), sudėjimo (kuo daugiau antsvorio, tuo
vyresnis atrodo žmogus), paveldimumo (pirmiausia kolageno kiekio odoje). Šių
veiksnių negalime pakeisti, nebent numesti nereikalingą svorį.

Bet dar vienas svarbus parametras – raumenų tvirtumas – pakoreguojamas. Jauniau
atrodo tie, kurių mimikos raumenys geriau išvystyti – pedagogai, diktoriai,
artistai, vedėjai. Kuo daugiau veido raumenų panaudojame, tuo stangresnė oda ir
ryškesni veido kontūrai. Jau nekalbant apie veido išraiškingumą ir gyvumą, be
kurio niekas neatrodys patraukliai.

Geibi veido išraiška žmones sendina. Ar tai – nepakankama priežastis imtis darbo
su veidu? Veido gimnastika išties padės atrodyti penkeriais-septyneriais metais
jauniau.

Amerikiečių specialistų teigimu, jauną gražuolę sene paverčia trys dalykai:
paveldimumas, amžius ir gravitacija. Būtent kovai su jais nukreiptos veido
aerobika ir joga, veido formavimas, bodifleksas…

Visos šios šakos skiriasi detalėmis, o jų pagrindas – veido ir kaklo raumenų
treniravimas (tų raumenų žmogus turi daugiau nei penkiasdešimt). Jie padeda
kovoti su tipiškomis su amžiumi pasirodančiomis problemomis: pakelia antakius ir
vokus, atjaunina skruostus, sutrumpina nosį, lūpoms suteikia putlumo, pašalina
antrą pagurklį, lygina ir ilgina kaklą.

Bendravimo genijai

Be to, veido gimnastika padeda išspręsti kai kurias sveikatos problemas.

Pavyzdžiui, formuojant veidą daug dėmesio skiriama laikysenai ir galvos
padėčiai, todėl šios sistemos užsiėmimai padeda atsikratyti sąstingio ir galvos
skausmų.

Pratimai vokams (jų yra bet kokioje veido gimnastikoje) akis veikia kaip
gaivinanti kaukė ir kai kuriais atvejais net padeda pagerinti regėjimą,
normalizuojant šios srities kraujo apytaką.

Daryti pratimus galima sulaukus bet kokio amžiaus, bet jei jums trisdešimt
penkeri ir daugiau, pradėkite nedvejodamos.

Pratimai nuo kaktos raukšlių atpalaiduoja ir padeda „išvalyti“ nuo protinio
darbo pavargusią galvą.

Veido raumenų treniruotė padeda jaustis laisviau tarp žmonių. Daugelis žmonių
kalbėdami įtraukia skruostus ir suspaudžia lūpas – vieni iš drovumo, kiti dėl
uždarumo. Pratimais pašalinus raumenų įtempimus, žmogus ima jaustis kur kas
laisviau ir turi daugiau galimybių savo pusėn patraukti pašnekovą.

Pakelkite lūpų kampučius šypsenai – net jei jums ne itin linksma. Jūsų savijauta
iškart pagerės ir imsite šypsotis be papildomų pastangų.

Imkitės darbo

Darant veido gimnastiką, dera atminti paprastas taisykles.

Čia svarbu reguliarumas – nors ir po penkiolika minučių, bet kasdien.
Patinginiavusios savaitę, niekais paversite mėnesio triūsą.

Darydamos naują pratimą, laikykitės visų instrukcijų, kad neatsirastų naujų
raukšlių ir neskaudėtų galvos.

Nėra prasmės pratimus daryti grupėse – kiekviena turi savo tempą ir savo
užduotis.

Veido formavimas

Veido formavimo pratimų kūrėja Benita Kantieni siūlo naudotis kompleksinėmis
priemonėmis: meditacija, laikysenos tobulinimu ir biologiškai aktyviais taškais,
pratimais, „formuojančiais“ veidą. Jokių staigių judesių – visi judesiai švelnūs
ir atsargūs.

Tipiški pratimai: ausų krutinimas, patempiantis veido ovalą; pratimai stuburui,
patempiantys ir ištiesinantys nugarą.

Raumenų judėjimas kontroliuojamas pirštais, kuriais pagal specialią schemą
reikia spausti tam tikras vietas. Pradinis kursas – trys savaitės.

Veido aerobika

Veido aerobikos metodiką sukūrė kosmetologė Kerol Madžio, kai vyras pareiškė
jai, kad ši „kaip trisdešimt šešerių atrodo per daug sena“. Plastinių operacijų
ji bijojo po to, kai nepasisekė jos draugei, taigi tai pastūmėjo ją sukurti savą
sistemą.

Pagrindinis triukas – darbas su tam tikrais veido raumenimis. Kad kitos zonos
pratimų metu nejudėtų, Madžio rekomenduoja pirštais prilaikyti veido odą, kol
naujas pratimas nebus išmoktas.

Pratimų kursas – keturios savaitės.

Veido fitnesas

Tai fitneso trenerio Džeko Lalano išradimas. Jam dabar daugiau nei
devyniasdešimt, bet jis nenusileidžia jaunesniems nei išvaizda, nei fizine jėga.
Vaikystėje jis buvo ligotas ir suteikė daug rūpesčių tėvams ir gydytojams.
Tačiau vėliau susidomėjo fitnesu, atidarė pirmąjį fitneso salonų tinklą JAV ir
tapo nacionaliniu šalies herojumi.

Pratimai veidui – tik dalis jo programos. Judesiai aktyvūs, amplitudė plati.
Pavyzdys – pratimai kaklui: Džekas, dantimis sukandęs storą knygą, aršiai purto
galvą. Kai kuriems jo pratimai atrodo barbariški, bet pašėlusią jo energiją
pastebi visi – ir šalininkai, ir priešininkai.