Veido mankšta

Tik judėjimas palaiko gerą raumenų tonusą ir stangrumą. Nejudantis raumuo
greitai suglemba. O kas gi norėtų, kad veido raumenys prarastų stangrumą? Juk
tuomet ir juos aptempianti oda, veikiama žemės traukos jėgos, nutįstų žemyn…

Galbūt daug kas galėtų ginčytis dėl šio teiginio teisingumo, juk veidas nuolatos juda
žmogui kalbant, juokiantis ar verkiant, todėl jo raumenys yra nuolat treniruojami.
Tačiau – šiame judėjime aktyviai dalyvauja tik kai kurie raumenys. Kiti raumenys neįtraukiami į intensyvią
veiklą. Todėl ir atsiranda mimikos raukšlės.
Sustingusiame veide nuolat yra
įtempti tik keli raumenys. Kiti glemba, netrukus atsiranda raukšlės ir pagurklis. Tik intensyvi mankšta padeda išvengti
suglebimo.
Gimnastika modeliuoja veidą ir dailina jo išraišką.

Prieš pradėdami mankštą veidą bei kaklą gerai nuvalykite ir patepkite kremu.
Kvėpuokite ramiai ir tolygiai.

Mankšta:

• Išplėskite akis, kiek tik galite pakelkite ir vėl laisvai nuleiskite antakius.
Pakartokite tai kelis kartus vis greitesniu ritmu.
• Pakilnokite antakius aukštyn – žemyn.
• Tempkite veido raumenis tarsi sakytumėte „a-o-e-i-u”.