Nuo vėžio gelbsti ir darbas sode

Anglų mokslininkai nustatė, kad net palyginti nedidelis fizinis aktyvumas
gali gerokai sumažinti žarnyno vėžio atsiradimo riziką. Ši liga – viena
pavojingiausių: vien Didžiojoje Britanijoje ji nusineša iki 17 tūkstančių žmonių
gyvybių.

Pasak mokslininkų, vėžio profilaktika laikomas ne tik sportas, bet ir fizinis
darbas, turizmas, sodininkystė. Manoma, kad taip yra dėl su auglio vystymusi
susijusių hormonų kiekio pokyčių. Gali būti, kad fizinis krūvis veikia maisto
slinkimo žarnynu greitį, kuris taip pat yra labai svarbus pavojaus susirgti
veiksnys.