Vaikas susižeidė

Nors retas kuris vaikas užauga be nubrozdinimų ir sumušimų, vasarą tokios
traumos pasipila kaip iš gausybės rago. Kaip suteikti pirmąją pagalbą, reta kuri
mama nežino, tačiau reikia dar ir žinoti, kokie požymiai rodo, kad laikas
kreiptis
į gydytojus.

Į gydytoją kreiptis reikia:
– jei kraujavimas nesiliauja ilgiau kaip 10 minučių, net jums tvirtai prispaudus
žaizdą;
– jei žaizda labai gili ar “išsižiojusi”;
– jei žaizdoje esama nešvarumų, kurių jūs negalite pašalinti;
– jei žaizda yra veido srityje – net menkiausi pažeidimai gali palikti
akivaizdžiai matomų randų visam gyvenimui;
– jei vaikui iki kraujo įkando gyvūnas arba kitas vaikas;
– jei vaikas susižeidė nešvariu ar surūdijusiu daiktu.

Ko nedaryti?
Netepkite žaizdos jodu, vandenilio peroksidu ar alkoholiu. Vaikams yra
specialios dezinfekuojamosios priemonės.