Kad buitis neišvargintų mūsų…

Kartą užsukau pas draugę jos apie tai iš anksto neįspėjus. Ir ką jūs manote?
Rasa priėmė nekviestą viešnią nė kiek nesutrikusi. Ir pietumis pavaišino, ir
idealia namų tvarka nustebino. Pasirodo, moteris, pusę dienos užimta darbe,
auginanti paauglį sūnų, gali apsieiti be namų šeimininkės ir dar gražiai
atrodyti. Iš jos ir išgirdau keletą esminių dalykų, padedančių ,,be jokio
vargelio“ kurti namų jaukumą. Didžiausia Rasos gudrybė – namai tvarkomi kasdien,
bet labai trumpai – 15 minučių. Tokią namų tvarkymo tradiciją ji ,,paveldėjo“ iš
mamos, dar vaikystėje jai įdiegusios svarbiausius principus, kurių turi laikytis
kiekviena moteris, svajojanti apie idealią namų švarą ir tvarką.

Šiuolaikinė moteris, sėkmingai daranti karjerą, gali puikiausiai susidoroti su
namų ruošos darbais, jeigu gebės savo dieną planuoti ir laikytis šių esminių
principų:

1. Nesistenk iš karto per dieną idealiai sutvarkyti visus namus.

2. Kasdien atlik būtiniausius darbus – pakeisk pašluostes, išimk indus iš
indaplovės, išnešk šiukšles, prieš miegą suruošk drabužius rytdienai…

3. Kuo mažiau daiktų namie, tuo lengviau palaikyti tvarką. Nori jaukumo – išmok
atsikratyti nereikalingų daiktų. Pavyzdžiui, dviejų asmenų šeimai tikrai
nereikia 10 patalynės komplektų. Pasilik 4 geriausius.

Kad dėl to neskaudėtų širdis, viską atidžiai peržiūrėk ir atradusi 27
nenaudojamus daiktus (toks skaičius atėjo iš feng-šui) be graužaties juos
išmesk. Tai gali būti jau nebeturinčios vertės knygos, kažkada gautos nevykusios
dovanos, pasenęs nagų lakas… Kartok šią procedūrą bent kartą per mėnesį.

Tuos daiktus, dėl kurių abejoji, suvyniok į atskirą paketą ir atidėk pusmečiui.
Jeigu iki to laiko šių daiktų tau neprireikė, vadinasi, jie tikrai nereikalingi.
Atsikračiusi jais pajusi ,,antrąjį kvėpavimą“.

4.Nepirk nieko naujo, kol neatsikratei seno. Nusipirkai pašluosčių komplektą –
išmesk senąsias. Prižadėk sau, kad nepirksi jokių kruopų ar makaronų atsargų.
Taip atsiras erdvės virtuvės spintelėse. Nusipirkusi specialių indų biriems
produktams, atsikratysi įvairių stiklainėlių, ryšulėlių, maišelių…

5. Kasdien dvi minutes skirk „ypatingų vietų“ tvarkymui. Kiekvienuose namuose
yra visų mėgstamos vietelės ( komoda, lentynėlė prie veidrodžio ir kt. ), ant
kurių vakare galima rasti visko – pradedant gumos popierėliais, baigiant
kaklaryšiu, akinių įdėklu…

6. Butą padalink į tvarkymo zonas. Pavyzdžiui, šią savaitę tu nuodugniau tvarkai
vaikų kambarį, kitą – vonią ir koridorių. Rekomenduojame įsigyti laikmatį ir
tvarkymuisi skirti ne daugiau kaip 15-30min. Nebaigtą darbą nebijok palikti
rytojui. Pavyzdžiui, spintą tvarkyk tik tiek, kiek tam skyrei laiko.Knieti
tęsti? Geriau eik tvarkytis į kitą vietą…taip nepavargsi ir išvengsi darbo
monotonijos.

Nustebsi, kai pamatysi, kiek daug galima nuveikti dirbant pagal šią sistemą.

7. Įprask tuoj pat sutvarkyti savo darbo vietą. Baigusi virti, nuvalyk viryklę
ir garintuvą. Tada tikrai po kelių dienų tau nereiks įnirtingai trinti
pridžiūvusius maisto trupinius ir keiksnoti liūdną šeimininkės dalią.

Ir dar svarbu: nedaryk dviejų darbų vienu metu. Ir nenorėk, kad iš karto viskas
blizgėtų švara. Tam reikia laiko, tvarkymasis neturi varginti…

Marija Eimantienė