Viduržemio jūros dieta gali apsaugoti vaikus nuo astmos

Viduržemio jūros dieta gali apsaugoti vaikus nuo astmos ir šienligės.
Meksikoje atlikto tyrimo rezultatai „pateikia papildomų įrodymų apie sveikos
mitybos įpročių privalumus ir paremia visuomenės sveikatos priemones skatinti
sveiką vaikų mitybą”, teigia mokslininkai.

Laikoma, kad mityba nėštumo laikotarpiu ir vaikystėje yra svarbus faktorius, ar
vaikas susirgs astma. Pastarasis tyrimas apėmė 1478-nis 6-7 metų vaikus,
siekiant nustatyti vaiko bei jo mamos nėštumo laikotarpiu mitybą ir tikimybę
susirgti astma ir šienlige.

Nustatyta, kad dėl astmos, dusulio, šienligės, čiaudulio ir ašarojančių akių
rečiau kančia tie vaikai, kurie pastaruosius metus daugiau valgė maisto, kuris
priskiriamas Viduržemio dietai – daržovių, vaisių, riešutų, ankštinių ir
grūdinių kultūrų, žuvies, ir vartojo mažai pieno produktų, mėsos, greitojo
maisto ir riebalų.

Meksikos medikų tyrimo rezultatus paskelbė JAV žurnalas “Allergy”.

Tyrėjai nenustatė, kad vaikų astmos ir šienligės rizika yra mažesnė, jei
Viduržemio jūros dietos laikėsi jų mamos nėštumo laikotarpiu, praneša “Reuters
Health”.

Mokslininkų nuomone, biologiškai paaiškinama, kodėl Viduržemio jūros dieta gali
apsaugoti nuo astmos. Ši dieta turtinga antioksidantais, kurie gali apsaugoti
plaučius ir kvėpavimo takus nuo oksidantų daromos žalos.

Šioje mitybos grupėje gausu žuvies, turinčios omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių,
galinčių sumažinti kenksmingus uždegimo fazės proteinų kiekius, kurie paprastai
yra padidėję sergant astma.