+1
-0
+1
Kad dantų dygimas būtų ramus

Dantukai kalasi labai skirtingai. Vieniems jie dygsta lengvai ir greitai, kitiems – tai
bemiegės naktys ir ašaros. Nėra žinoma kokios priežastys tai lemia. Mažyliai
negali pasakyti kaip jaučiasi, todėl sunku objektyviai įvertinti jų savijautą.

Dantų dygimo požymiai

Dantukų kalimosi vietoje dantenos paraudusios ir patinusios
Padidėjęs seilėtekis
Vaikas pradeda kandžiotis, kiša pirštukus į burnytę. Kanda viską, ką gali
pasiekti – savo pirštukus, jūsų rankas, žaisliukus.
Vaikas gali pasidaryti irzlesnis ir sunkiau nuraminamas, dažniau atsibusti
naktį.
Pirštu galima apčiuopti besikalančio dantuko kraštą.

Pagalba

Šaltis

Šaltis malšina dantenų uždegimą, mažina skausmą. Tam tinka įvairios priemonės:

Galima duoti pakramtyti specialų žiedą, prieš tai jį atšaldžius šaldytuve. Tokį
žiedą galite nusipirkti daugelio parduotuvių ir prekybos centrų vaikų skyriuose.

Vaikučio dantenas galite atvėsinti šaltu vandeniu sudrėkintu rankšluosčiu.
Sudrėkintą rankšluostį prieš tai kelioms minutėms įdėkite į kamerą.

Jei vaikas jau sėdi ir valgo papildomą tirštą maistą, kalantis dantims galima
duoti sušaldyto banano ar atšaldytos duonos riekę.

Mažesniems vaikams puikiai tinka ir atšaldytas šaukštas. Jį galima priglausti
prie dantenų.

Šias procedūras galite kartoti daug kartų per dieną. Tačiau šaldydami maistą,
kramtomąjį žiedą prisiminkite, kad jis neturi suledėti. Kitaip bus per kietas ir
gali pažeisti jautrias dantenas.

Masažas

Kūdikiams labai patinka ši procedūra. Švariu pirštu švelniai masažuokite
dantenas – tai padės dantukams lengviau prasikalti.

Aromaterapija

Dažniausiai dantų dygimo metu vaikas būna neramus, sudirgęs. Tokiu atveju
geriausiai tinka levandų ir ramunėlių eteriniai aliejai. Keletą lašų aromatinio
aliejaus įlašinkite į aromatinę lemputę ir pastatykite ją vaiko kambaryje.

Homeopatija

Homeopatines priemones, padedančias dantų dygimo metu, rasite
homeopatinių vaistų kataloge.

Solveiga Barkauskaitė