Šiandieninėje
rinkoje įvairiausių prekių pasiūla yra milžiniška. Net niūriausio ekoniminio
nuosmūkio metu kuriami nauji gaminiai, sulaukiama naujų pageidavimų visame
pasaulyje.

Kiekvieną
dieną mes turime kovoti su mašinomis, robotais, bankomatais, laikrodžiais,
pilotais, savitarnos parduotuvėmis ir pan. Tačiau, ar atkreipėte dėmesį, kad
daiktus renkamės ne tik pagal stilių, funkcionumą, bet ir spalvinę gamą.

Psichologija
taip pat neatskiriama nuo mados, ji pasireiškia tiek drabužių, tiek papuošalų
ir juvelyrinių dirbinių kūrime. Dizaineriai juos kurdami atskleidžia pasitikėjimo
savimi lygį, kūrybiškumą, norą išsiskirti iš minios ir t.t.

Psichologų
nuomone, spalva įtakoja mūsų pasirinkimą. Atkreipkite dėmesį į savo asmeninę paletę,
kokios spalvos daiktai jus supa, kokios spalvos drabužių spintoje turite
daugiausiai. Tam tikros spalvos apie jus gali pasakyti labai daug.

Juoda
 yra valdžios ir galios spalva. Tai viena
populiariausių spalvų madoje, dar ir dėl to, kad jos dėka optiškai žmonės
atrodo lieknesni. Ši spalva stilinga ir nesenstanti. Juoda taip pat reiškia ir atsidavimą,
todėl ji vyrauja ir kūnigų aprangoje. Juoda apranga taip pat gali būti
slegianti, nuteikianti abejingai, piktai.

Emociškai
intensyviausia spalva – raudona. Ji stimuliuoja greitesnį širdies plakimą ir
kvėpavimą. Raudona taip pat laikoma ir meilės spalva. Ši spalva laikoma gana
tvirta ir suteikianti pasitikėjimo, todėl puikiai tinka aprangai derybų ar
konfrontacijos metu. Raudonos spalvos automobiliai yra labai populiarūs.
Dekoravimui ši spalva dažniau naudojama kaip akcentas. Raudoni baldai turi būti
tobuli, nes visada traukia dėmesį.

Pati
romantiškiausia spalva –  rožinė. Tačiau manoma,
kad ji ištraukia energiją. Sporto komandos kartais priešininkų persivilkimo
kambarius nudažydavo tamsiai rožine spalva, kad ši sumažintų jų energiją.

Mėlyna
– tai viena iš populiariausių spalvų. Tai visai priešinga spalva raudonai,
todėl ir poveikis jos ženkliai skiriasi. Rami mėlyna spalva organizmą skatina
gaminti reikiamas medžiagas, todėl ji dažnai taikoma miegamuosiuose. Mėlyna
taip pat gali būti šalta ir liūdna. Mados konsultantai rekomenduoja dėvėti
mėlynos spalvos drabužius darbo interviu metu, nes ji simbolizuoja ištikimybę.
Žmonės yra labiau produktyvūs, kurie dirba mėlynos spalvos kabinetuose.