Bandant
įveikti sunkumus kylančius santykių metu pravartu pasitelkti psichologiją, nes
ji padeda mums suprasti, kodėl partneriai reaguoja skirtingai į tam tikrus
dalykus. Tikriausiai kiekvienas iš jūsų, turintis antrąją pusę tikrai yra
susidūręs su konfliktais. Netinkamai sprendžiami konfliktai gali pabloginti
tarpusavio santykius. Šiais laikais jau nevengiama kreiptis ir konsultanto
pagalbos bandant juos išsaugoti. Psichologai gali padėti suprasti partnerio
mąstymo būdą ir suvokti tai, ko anksčiau galbūt nei nepastebėjote.

Nacionaliniai
psichikos sveikatos instituto tyrimai parodė, kad dauguma santykių, kurie truko
tik porą mėnesių tarp 18 – 21 metų amžiaus, vengiant intymumo pasižymėjo nepriklausomybės
išlaikymu. Vis dėlto rezultatai taip pat atskleidė faktus, susijusius su nerimu
ir santykių nutrūkimo galimybe. Partneriai, kurie labiau pasitikėjo vienas kitu
išvengė nerimo, o tie kuriems trūko pasitikėjimo jautė jį gana stipriai.

Šio
bandymo metu buvo įdomu stebėti ir diferencijuoti, lyginant gautus moterų
rezultatus su vyrų. Buvo nustatyta, kad dirbančių vyrų psichologinės reakcijos yra
lengviau pastebimos, nei moterų. Vyrų reakcija parodė didesnį nerimą.

Buvo
nustatyta, kad moterys labiau linkusios palaikyti pokalbį, o ne išspręsti santykių
konfliktą. Vyrai šiuo atveju atrodė labiau pasyvūs, ypatingai kai reikėjo
pateikti konflikto argumentus. Jie labiau troško pasipriešinti pačiai
situacijai, tačiau susidūrė su didesniu nerimu ir baime, nei moterys.

Susidūrus su santykių
krize, rekomenduojama pirmiausia kreiptis pas psichologą ar šeimos konsultantą,
o ne pulti skirtis. Stenkitės savo santykius nuolat puoselėti, pabandykite
suprasti, kad moterys ir vyrai į tuos pačius dalykus reaguoja skirtingai.
Nesvarbu problema, daug svarbiau yra tai, kad jums pavyktų tinkamai ją
išspręsti.