Nauji būdai įveikti stresą
Naujausi kovos su stresu būdai visiškai keičia mūsų tradicinį supratimą apie psichologinės higienos metodus. Tačiau naujieji būdai yra veiksmingesni, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Tradicinis patarimas: neužkandžiaukite dėl savo streso
Naujas patarimas: padarykite išimtį šokoladui

Stengtis susigrąžinti prarastą dvasios pusiausvyrą greito maisto, čipsų, ledų arba dvigubos pietų porcijos pagalba – tikra aklavietė. Šios priemonės atneša tik laikiną palengvėjimą, o su jomis – ir kilogramus, nuo kurių sunku išsivaduoti. Tačiau tiems, kam sunku atsisakyti šio įpročio, egzistuoja išimtis: juodasis šokoladas. „Nestle“ tyrimų centre Šveicarijoje atliktas eksperimentas parodė, jog 40 g juodojo šokolado dvi savaites kasdien padeda pastebimai sumažinti streso hormonų lygį.

Tradicinis patarimas: medituokite, kad nusiramintumėte
Naujas patarimas: paprasčiausiai padarykite tai, kas jums patinka

Meditacija, nesiginčysime, yra geras dalykas, tik ką daryti tiems, kuriems nepavyksta jos įsisavinti? Arba tiems, kurie nuo meditacijos sulaukia visiškai priešingo efekto, t. y. juos apima nerimas?  Nesėskite į lotoso pozą, o padarykite tai, kas jums patinka: šiek tiek pasivaikščiokite, pamegzkite, paskaitykite knygą, padainuokite mėgstamą melodiją. Jeigu užsiėmimas reikalaus ritmiškų judesių (tokių kaip ėjimo arba mezgimo), tuo geriau: jie veikia smegenis taip pat, kaip ir meditacija.

Tradicinis patarimas: išlaisvinkite savo emocijas
Naujas patarimas: nesusikoncentruokite ties savo emocijomis

Mes pripratome prie patarimo neslėpti savo emocijų ir išreikšti jas visais įmanomais būdais  Tuo tarpu, artimo žmogaus mirtį patyrusių žmonių psichoemocinės būklės tyrimas parodė, jog tai klaidinga strategija.  Amerikiečių psichologai sulygino sveikatos būklę tų žmonių, kurie stengėsi negalvoti ir nekalbėti apie savo netektį ir tų, kurie, priešingai, dalinosi savo išgyvenimais su aplinkiniais. Pasirodė, jog pirmieji buvo mažiau depresyvūs, o taip pat rečiau kentė nuo virškinimo sutrikimų ir pykinimo. Tai nereiškia, kad reikia užsidaryti savyje. Kalba eina apie tai, jog nereikia užsiciklinti ties ligotais pergyvenimais ir daugiau galvoti apie teigiamus bei malonius dalykus, kad pamažu pasitraukti nuo slegiančių išgyvenimų.

Tradicinis patarimas: gerai išsimiegokite

Naujas patarimas: laikykitės griežto režimo: anksti eikite miegoti ir anksti kelkitės

Pakankamas nakties miegas absoliučiai reikalingas psichoemocinei sveikatai: jeigu miegui neskirsime 7-8 valandų, mūsų polinkis stresui išaugs iki kritinės būklės. Tačiau svarbu ne vien tai, kiek jūs miegate, bet ir kada miegate. Jeigu dalį nakties jūs būdraujate, kraujyje sumažėja serotonino, o dėl to išauga nerimo ir depresijos rizika, taip pat  ir nereikalingo kūno svorio rizika, kas yra papildomas pretekstas nueiti miegoti iki vidurnakčio. Be to, per ilgas miegas taip pat pražūtingai veikia psichoemocinę būklę, todėl mokslininkai pataria net išeiginėmis dienomis prabusti su žadintuvu.