Dviratininko P. Šiškevičius karjera kabėjo ant plauko

Lietuvos dviračių plento čempionas Paulius Šiškevičius pačiu
laiku kreipėsi į sveikatos priežiūros profesionalus ir atsikratė
varginančių kojos skausmų. Sėkmingo gydymo dėka vaikinas galėjo toliau
sportuoti ir siekti karjeros aukštumų. Pauliaus istorija dar kartą
įrodo, kad sportas ir sveikata – du neatsiejami dalykai, reikalaujantys
nuolatinio dėmesio.

Varginanti problema – nuolat įsitempęs kojos raumuo

Pauliui nerimą kėlė tirpstančios, mėšlungio traukiamos blauzdos. Dažnai
tokias problemas sportininkai palaiko pervargimu ar mineralų trūkumu,
tačiau įvertinus klinikinius duomenis, atlikus kaulų ir raumenų sistemos
testavimą bei neurodinaminius testus buvo nustatyta, kad tikroji
problema slypėjo stubure – buvo aptikti nervinių šaknelių spaudimo ir
dirginimo požymiai.

„Mano didžiausia problema buvo nuolat įsitempęs kairės kojos raumuo.
Mindamas dviratį nuolat jaučiau nemalonų raumenų tempimą, raumuo
nepajėgė tinkamai atsipalaiduoti. Sportuojant skausmas kėlė didelį
diskomfortą. Ne vienerius metus ieškojau sutrikimo priežasčių, tačiau
įvairios gydymo įstaigos pateikdavo tik hipotezes, konkretaus atsakymo
išgirsti nepavyko. Praeitų metų pabaigoje man buvo suorganizuotas
susitikimas su specialistu, kuris atrado mano kojos skausmų atsiradimo
priežastis – nugaros problemas“, – sveikatos problemą prisimena
dviratininkas. Medicinos centro „Helona“ specialistai sako, kad šis
sveikatos sutrikimas dviratininkui galėjo atsirasti dėl įvairių
faktorių: genetikos, prasto sporto-poilsio režimo, didelių fizinių
krūvių, dviračių sporto rūšiai būdingų padėčių, krūvių ir daugelio kitų
veiksnių.

„Dėl padidinto krūvio stuburui, raiščiams ir raumenims, ilgainiui
dviratininkui susiformavo ydinga laikysena ir raumenų jėgos disbalansas.
Toks padidintas krūvis juosmeninei stuburo daliai ir netaisyklinga
stuburo slankstelių padėtis sudaro papildomą apkrovą tarpslanksteliniams
diskams, sąlygoja jų išvaržų formavimąsi ir dažnai gali sukelti stuburo
nervinių šaknelių spaudimą. Dviratininkui atlikus nugaros magnetinį
rezonansą ir kaulų–raumenų sistemos tyrimą mūsų centre, buvo nustatyta
galima simptomų priežastis. Taip pat tyrimas parodė, kad sportininko
nugara silpna ir nesugeba reikiamai atsipalaiduoti, tai sudaro perkrovą
stuburui ir dirgina nervines šakneles, o tai ir buvo skaudančios kojos
priežastis“, – pasakoja medicinos centro „Helona“ kineziterapeutas
Eimantas Žeimys.

Individuali treniruočių programa – problemoms pašalinti

„Iš karto po diagnozės pusei metų turėjau išvykti į Prancūziją, naująjį
dviratininkų sezoną. Dėl šių aplinkybių nebeturėjau laiko gydytis
Lietuvoje, tačiau medicinos centras operatyviai suorganizavo
kineziterapeuto konsultaciją ir parengė treniruočių programą su tam
tikrais tempimo pratimais. Tempimo pratimus dariau po kiekvienos
treniruotės, kitus pratimus atlikinėjau maždaug kas antrą dieną,
atsižvelgdamas į varžybų kalendorių“, – savo patirtimi dalijasi P.
Šiškevičius.

Gydymui buvo pasirinkta kineziterapija – sportininkas buvo apmokytas,
kaip koreguoti juosmeninio stuburo linkio pokyčius: atstatyti natūralų
fiziologinį išlinkimą, taisyti ydingą laikyseną. Taip pat per kelias
procedūras buvo ištirtas raumenyno pajėgumas, silpnosios ir stipriosios
jo vietos, nustatytos pertemptos raumenyno sritys ir suformuota
individuali kineziterpaijos programa, kurią dviratininkas vykdė
išvykoje, treniruočių stovykloje.

„Kojos skausmas slūgo palaipsniui, tai nebuvo staigus pagerėjimas.
Maždaug po dviejų mėnesių pajutau akivaizdžius pokyčius, anksčiau
diskomfortą kėlusios problemos tapo neryškios. Tačiau sudaryta
treniruočių programa negalėjo visiškai išspręsti mano problemos, ji
suteikė galimybę nekeisti planų ir toliau treniruotis, intensyviai
dalyvauti varžybose, nemažinti krūvių. Galutinai susitvarkyti su
problema planuoju grįžęs po intensyvaus sezono. Kreipsiuosi į to paties
medicinos centro specialistus tam, kad parengtų gydymo programą, kuri
užtikrintų ilgalaikį kojos skausmų pašalinimą“, – tvirtino
dviratininkas.