„Kauno
maratono klubo“ narė, olimpietė ir daugkartinė Lietuvos čempionė Rasa
Drazdauskaitė ruošiasi startui „Pink Run su BENU“  5 km rožinio kaspino bėgimui Kaune, kuris vyks
spalio 26 dieną. Sportininkė sako mielai dalyvaujanti labdaringuose bėgimuose,
ragina moteris atkreipti dėmesį į savo sveikatą ir tikina, jog pati pas
gydytojus užsuka bent du kartus per metus.

Kas
jus paskatino prisidėti prie „Pink Run su BENU“ bėgimo?

Man, kaip moteriai, yra
svarbu, kad apie krūties vėžį būtų kuo daugiau kalbama – ne tik padedama šia
liga susidūrusioms moterims, bet atkreipiamas dėmesys į prevenciją. Juk dažniausiai
pas gydytojus kreipiamės tik susirgę. Aš manau, kad tai daryti reikia reguliariai.
Šis bėgimas, puiki proga net tik priminti apie krūties vėžį, bet ir padėti
sergančioms. Tikiuosi, kad mano ir kitų dalyvių suaukotos lėšos padės moterims
sveikti ir greičiau grįžti į normalų gyvenimą.

Ar
pati reguliariai tikrinatės?

Kaip profesionali sportininkė,
aš privalau sveikatą tikrintis bent du kartus per metus. Nors į šiuos
tikrinimus nėra įtraukti specialūs tyrimai dėl krūties vėžio, kiekvienais
metais atlieku visapusišką sveikatos tyrimą, kuriame būnu patikrinama ir dėl
tokių ligų. Yra svarbu stebėti savo sveikatą, jei tik pajaučiu, kad kažkas
negerai, kabinasi kažkokia liga, nieko nelaukiu ir skubu tikrintis pas
gydytoją.

Gal
turite pažįstamų moterų, kurioms teko kovoti su šia liga?

Mano artimųjų žmonių tarpe
nepasitaikė krūties vėžio atvejų, bet kartais tenka išgirsti, apie draugų
artimuosius, kuriems buvo diagnozuotas vėžys. Nors ir dažniausiai nepažįstu tų
žmonių, bet išgirdus tokią žinią pasidaro nesmagu, apima nemalonus jausmas.

Ar
dažnai dalyvaujate paramos bėgimuose?

Yra tekę bėgti panašioje
akcijoje Vilniuje. Mums, sportininkams, tikrai nėra sudėtinga sudalyvauti
gražioje akcijoje, kuri ne tik skatina sportuoti, bet ir atkreipia žmonių
dėmesį į skaudžias problemas. Tokie bėgimai yra labai smagūs, dažniausiai be
jokios įtampos. Svarbiausia būna tiesiog prisidėti prie gerų darbų, o kai
dalyvauja daug dalyvių, tai ir miestui šventė gaunasi.

5 km labdaringą bėgimą
„Pink Run su BENU“ spalio 26 dieną Kaune rengia tarptautinio, kasmetinio
renginio „Kauno maratonas“ organizatoriai. Visi renginio metu surinkti pinigai
bus skiriami moterų reabilitacijai sanatorijoje. Pinigus aukoja kiekvienas
užsiregistravęs dalyvis, nes pusė startinio mokesčio sumos automatiškai
skiriama moterų reabilitacijai.

Prie labdaringos
akcijos prisijungti gali visi norintys: vyrai, moterys, vaikai. Dalyvauti
renginyje galima ne tik bėgant, bet ir einat pėsčiomis ar su šiaurietiškomis
lazdomis, svarbiausia dalyvauti ir palaikyti sergančias moteris. Įveikti 5 km
gali visi – nesvarbu nei amžius, nei fizinis pasirengimas. Prisidėti prie
akcijos galima ir paaukojant norimą pinigų sumą renginio oficialioje
internetinėje svetainėje.

Daugiau
informacijos: www.pinkrun.lt.