Dauguma
žmonių, pradėdami laikytis dietos, daro daug klaidų. Viena iš jų yra nepakankamas
maisto valgymas per dieną. Dažnai deklaruojama, kad kontroliuojant dienos
kalorijas greitai atsikratysite svorio. Deja, ši strategija neveikia, nes galų
gale dažnai badaujama iki dienos pabaigos, o tuomet persivalgoma.

Pradėjus
vartoti daugiau kalorijų, įmanoma tinkamai subalansuoti maisto vartojimo
įpročius ir nesijausti visą laiką alkanam. Tereikia tik prie dietos meniu
pridėti savo mėgstamus ingredientus. Svarbiausia, rinktis tokius maisto
produktus, kuriuose gausu organizmui sveikų maistinių medžiagų. Tinkamai parinkus
maisto produktus, įmanoma padidinti maisto porcijas, o kalorijų kiekį sumažinti.
Šiame straipsnyje aptarsime: kaip valgyti daugiau, o sverti mažiau!

Į
kiekvieną patiekalą įtraukite daugiau vaisių ir daržovių

Vaisiuose
ir daržovėse yra mažai kalorijų, bet gausu organizmui reikiamų maistinių
medžiagų. Rekomenduojama daugiau vartoti brokolių, paprikos, svogūnų. Jogurtą pagardinkite
šviežiomis uogomis. Vaisiai ir daržovės – tai ryškios, gražios ir patrauklios
spalvos, kurių valgymas įkvepia imtis sveikos mitybos.

Užkąskite
prieš pagrindinį patiekalą

Prieš
pagrindinį patiekalą visada rekomenduojama užkąsti. Tam puikiai tinka sriuba,
salotos ar šalti užkandžiai. Taip pat rekomenduojama daugiau vartoti garnyro,
pavyzdžiui, briuselio kopūstų ar keptų šparagų. Tai ne tik sveikas
pasirinkimas, tačiau ir sumažina alkio priepuolius. Dar vienas puikus užkandis:
salotos su žalumynais, vyšniniais pomidorais ir trupučiu alyvuogių aliejaus,
bei balzaminiu actu. Užkandžiai puikiai tinka ir prieš vakarienę, tai padeda
apsisaugoti nuo alkio, tačiau nereikia persivalgyti kai vakarienė patiekiama.

Apgaukite
savo akis su pilna lėkšte

Atsisėdus
už stalo, įsitikinkite, kad pirmiausia patenkinate savo akis, esant pilnai
lėkštei maisto. Mūsų smegenys nesąmoningai registruoja sotumo jausmą, kai mato milžinišką
dalį maisto priešais save. Tokį vaizdą sukurti visai nesunku, nepagailėkite
lėkštės pripildyti daržovėmis, žalumynais, bei maisto produktais, kurie užima
daug vietos. Tam puikiai tiks ryžių paplotėliai, ryžiai ar salotinis jogurtas. Pasinaudodami
šia gudrybe ir tikrai nepersivalgysite.

Būtinai
į meniu įtraukite baltymų ir riebalų

Baltymai
ir riebalai yra svarbiausios maistinės medžiagos, todėl įsitikinkite ar jų
vartojate pakankamai. Daugiausiai šių medžiagų pasisavinama iš tokių maisto
produktų, kaip liesa mėsa, žuvis, avokadas, pupelės ir sūris.