+1
-0
+1
Valgau ir lieknėju?

Kai kurie maisto produktai ne tik neprideda papildomų kilogramų, bet dar
ir degina nereikalingus riebalus. Juos valgyti skanu ir sveika, be to, naudinga
jūsų figūrai. Šie produktai padės jums sulieknėti ir gerai jaustis.

Greipfrutai. Tyrimais įrodyta, kad reguliariai suvartojant prieš
kiekvieną valgį po pusę greipfruto arba 150 g jo sulčių galite per 2 savaites
netekti 2 kg. Viskas vyksta dėl labai paprastos priežasties. Greipfrutai mažina
insulino kiekį, o tai malšina norą ką nors užkasti, slopina alkį. O kuo mažiau
jums norisi valgyti, tuo mažiau jus kaupiate kalorijų ir todėl mažėja svoris.
Jei nemėgstate greipfrutų, galite išspausti iš jo sultis ir sumaišyti su
apelsinų ar citrinų sultimis. Toks gėrimas ne tik padės mažinti svorį, bet ir
sustiprins imunitetą ir išvalys organizmą nuo šlakų.

Žalioji arbata. Ši arbata ne tik pasižymi priešvėžiniu poveikiu, padeda
sergant širdies ligomis, reguliuoja kraujospūdį, naikina bakterijas, bet ir
teigiamai veikia metabolizmo procesus mūsų organizme. Apskaičiuota, jog išgėrus
5 puodelius žaliosios arbatos per dieną jūs neteksite 70 – 80 kalorijų. Tai gera
lieknėjimo priemonė, ypač jei esate šios arbatos mėgėja.

Aštrus maistas. Jums patinka aštrūs patiekalai? Gera žinia – aštrūs
prieskoniai padeda deginti riebalus, nes verčia jūsų organizmą prakaituoti,
paspartina širdies plakimą, o tai greitina metabolizmo procesus. Tiesa, yra
vienas „Bet“. Jei mėgstate aštrius bulvių traškučius ar aštrų keptą maistą – tai
vargu ar šis maistas padės jums numesti kelis kilogramus.

Vanduo. Jei jūs suvartojate nepakankamai skysčių, būtent vandens (neskaitant
arbatos, kavos ir pan.), jums bus sunku sumažinti savo kūno svorį. Nepakankamas
skysčių kiekis organizme lėtina metabolizmo procesus, mažina gliukozės kiekį
kraujyje, gali sukelti silpnumą ir galvos svaigimą. Suvartojus pakankamą skysčių
kiekį per dieną bus numalšintas alkio pojūtis, suvalgysite mažiau maisto.

Cinamonas. Tyrimai rodo, kad suvalgydami su maistu ketvirtadalį arbatinio
šaukštelio cinamono, padedame efektyviau įsisavinti organizmui cukrų ir
sumažiname cukraus kiekį kraujyje. Be to, cinamoną, kaip natūralų saldiklį
galite vartoti vietoje cukraus.

Neriebūs pieno produktai. Šie produktai ne tik aprūpina jūsų organizmą
kalciu, bet ir padeda gaminti hormoną kalcitriolį, kuris verčia ląsteles
sudeginti daugiau riebalų.

Baltyminis maistas. Baltymai – pagrindinė raumenų masės statybinė
medžiaga. O kuo daugiau raumenų, tuo mažiau riebalų. Baltymų įsisavinimui
išeikvojama daugiau kalorijų nei įsisavinant riebalus ar angliavandenius.
Pagrindiniai baltymų šaltiniai – vištos krūtinėlė, žuvis, kiaušinio baltymai,
kalakutiena.